top of page
213A7081.jpg

שמלת סאטן כתומה, אסיה תכשיטים דנון תכשיטים

האור של אילור

הרופאים קבעו שלאמה נותרו רק שנתיים לחיות. מערכת היחסים הארוכה עם  בן הזוג נקטעה. מגדלור לא נראה באופק. לא, זו לא הייתה שנה קלה עבור אילור צחור (26), אבל בסופה היא הפכה לכתבת בידור מצליחה, אמה הבריאה והחבר חזר. תודה לך, עולם אכזר ונהדר

רועי בהריר־פרל / צילום: איה זך / עורך אופנה וסטיילינג: ניתאי דניאל

ע' סטיילינג: שקד עמר / עיצוב שיער: איתן יהושע / איפור: שי אלבז / לוקיישן: מלון בראון TLV, תל אביב

213A7497.jpg

חולצה קובי דה מרקט (מעצבת: נטע אפרתי) מכנסי ג'ינס קובי דה מרקט (מעצב: גובנה) נעליים אלדו עגילים דנון תכשיטים צמיד וטבעות גלית רונדין

צחור עם אמה. "לסיפור הזה יש דווקא סוף טוב"
(צילום מהארכיון הפרטי)

ב־26 ביוני 2018 התרחש אירוע חריג מאוד באגפי הבידור של הטלוויזיה הישראלית. זה קרה בתוכנית "לילה חם עם אופירה וברקוביץ'" בהגשת אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בקשת. כתבת צעירה בתוכנית נשלחה להביא "צבע" מחתונתם של דודו אהרון ונטלי לוי ובשלב מסוים נתקלה שם בשרית חדד, שהסכימה, לאחר מאמצי שכנוע, להתראיין בקצרה. כלומר, לספר כמה היא מתרגשת מהחתונה, כמה הכלה יפה, כמה דודו מתרגש וכו' וכו'. 


לאחר כמה משפטים כאלה, אופירה וברקו, הידועים בדוגריותם העודפת, ביקשו מהכתבת שתשאל את חדד "נו, ומתי החתונה שלך?" - שאלה חצופה לכל הדעות, לנוכח העובדה שחדד הייתה אז בארון ושבאופן כללי לא נהוג להפנות לסלבס שאלות חודרניות כאלה באייטמים קלילים כאלה. הכתבת, מצדה, פנתה לחדד ואמרה לה "או.קיי שרית, זה הכל, תודה רבה". במילים אחרות, היא התעלמה לחלוטין מהשאלה הגסה של הבוסים שלה והעדיפה ללכת עם האינטגריטי גם במחיר של נזיפה או אפילו פיטורים.

 

כך, לפחות, זה היה נראה מהצד - מה שהפך את אילור צחור (26) לגיבורת היום ברשת. ואולם, הגולשים, ביניהם כתבי בידור ותיקים שהתקשרו להחמיא לה, לא ידעו שזו הייתה הופעתה הראשונה של צחור על המסך. "הקפיצו אותי מהבית לחתונה של דודו אהרון", היא משחזרת. "זו הייתה הפעם הראשונה שלי בטלוויזיה, אבל ידעתי פחות או יותר מה לעשות כי קודם לכן עבדתי כתחקירנית אצל גיא פינס. בקיצור, הצלחתי לשכנע את שרית חדד להתראיין, פרצו אליי מהשידור, שאלתי אותה כמה שאלות על החתונה ואז סיימתי את הראיון".

כן, למרות שביקשו ממך, בשידור חי, לשאול אותה עוד שאלה. חתיכת אומץ.
"האמת היא שמה שקרה בפועל זה שפשוט לא שמעתי את השאלה. יש דיליי קל באוזנייה וברקו ביקש לשאול את זה בדיוק כשפניתי אליה לסיים את הראיון. זה יצא בטיימינג קצת אירוני, אני יודעת. בשידור החי זה באמת נראה כאילו אני מתעלמת מהם בגסות".
טוב, הייתה סיבה טובה להתעלם מהם. 
"חד משמעית, אין ספק, אבל תכל'ס אפילו לא ידעתי מה הוא שאל. יום למחרת קמתי עם 20 שיחות שלא נענו, דיברתי עם העורכת של התוכנית והיא סיפרה לי מה קרה. היא גם יעצה לי לא להגיב על זה".
למה בעצם? היית יכולה להגיד שזה היה בכוונה ולהפוך לאגדה כבר בתחילת הקריירה.
"כי אז היו שואלים אותי את השאלה הבאה שלך".
מהי השאלה הבאה שלי?
"רגע, ואם כן היית שומעת את השאלה שלהם, מה היית עושה?".

שאלה יפה. מה באמת היית עושה? 
"אני מניחה ש… או.קיי, זו תשובה מורכבת. היום, שלוש שנים וחצי אחרי, אני מרגישה מספיק מנוסה ובטוחה לענות על זה ולהגיד שבצער רב כנראה הייתי שואלת. לא הייתי משתמשת באותו ניסוח, אבל כן, הייתי שואלת. במשך השנים למדתי לפתח את האישיות ואת האג'נדה שלי על המסך, אבל בפעם הראשונה שאתה עושה את זה אתה רוצה שהבוסים יהיו מרוצים ממך. מי שאומר שהוא לא היה שואל את זה בפעם הראשונה שלו בטלוויזיה משקר. בוודאות". 

הכאב שבפנים 

עם הזמן, הביטחון של צחור מול המצלמות, שלמען האמת היה די גבוה כבר אז, הלך וגבר. האינטואיציות שלה התחדדו. ההופעות על המסך הלכו והשתכללו. לפני שהגיעה למקום עבודתה הנוכחי - תוכניתם של פאולה וליאון רוזנברג ("פאולה וליאון"), היא עבדה גם במערכות של "חי בלילה", של "שישי בבוקר עם גלית ויואב" ושל "הקומה ה־12". בו בזמן היא למדה ב"טכניקה משחק מול מצלמה" והשתתפה בסרט "מיי פסטיגל". אין ספק: החלום של הילדה המוכשרת ממגמת המחול בעירוני א' במודיעין בדרך להתגשמות. העתיד ורוד.
 

החיים שמסביב לחלום הזה, לעומת זאת, סיפקו השנה לצחור צבעים פחות זוהרים. מצבה הבריאותי של אמה, חגית, שסבלה בשנים שלפני כן ממחלת ריאות קשה, הידרדר מאוד והרופאים קבעו כי נותרו לה לחיות שנתיים לכל היותר. אביה, פי ג'יי (יליד אוסטרליה, סוכן נסיעות), עזב הכל כדי לטפל באם. עצב גדול נפל על בית משפחת צחור במודיעין, הכולל, פרט לאילור, עוד אח ושתי אחיות. ואם זה לא מספיק, באותו זמן אילור נפרדה מבן זוגה עומר לאחר מערכת יחסים של שש שנים. כך, למרות ההופעות בטלוויזיה, היא מצאה את עצמה במקום שלא ממש קל ללבלב בו.


"זו הייתה שנה מאוד מורכבת בשבילי", היא אומרת. "המצב של אמא שלי הידרדר בדיוק בתקופה שבה התחלתי להצליח. היא כל הזמן הייתה צריכה חמצן וכל הזמן היינו צריכים להיות לידה. כשאמרו לנו שנותרו לה מקסימום שנתיים לחיות, היינו בשוק. אמא שלי צעירה. היא בת 50. אנשים היו רואים אותי בטלוויזיה וכותבים לי 'איזה מדהים לך, את ממש פורחת' ובאמת הכל היה מושלם בחוץ, אבל בבית היה לגמרי הצד השני של המטבע.


"כל פעם, לפני שהייתי יוצאת מהבית לעבודה, הייתי אומרת לעצמי 'תאספי את עצמך', אבל עדיין, בסוף זה מצטבר ומתפוצץ, אז הלכתי לטיפול פסיכולוגי ואני עדיין מטופלת. זה המון בשביל בן אדם להכיל. צריך לתת לזה ביטוי. המעבר הזה, בין היי לנפילות, לא פשוט. זה בקלות יכול להפיל לקרשים".

"כשאמרו לנו שנותרו לאמא מקסימום שנתיים לחיות, היינו בשוק. אמא שלי בת 50. אנשים היו רואים אותי בטלוויזיה וכותבים לי 'איזה מדהים לך, את ממש פורחת' ובאמת הכל היה מושלם בחוץ, אבל בבית היה לגמרי הצד השני של המטבע"

213A7289.jpg

חליפה קובי דה מרקט (מעצבת: איזבלה) טופ תחרה לאורה תכשיטים דנון תכשיטים

213A7732.jpg

חולצת סאטן ירוקה אסיה מכנסיים לאורה עגילים, טבעות ושרשרת זהב דנון תכשיטים שרשרת שחורה גלית רונדין

מה שלום אמא היום?
"זהו, אז לסיפור הזה, למרבה המזל, יש דווקא סוף טוב. בסופו של דבר, אחרי השתלה אחת שלא הצליחה, היא עברה עוד השתלה של שתי ריאות ועכשיו היא בסדר אפשר לומר. זה מזל מטורף, כי אנשים מחכים שנים לאיברים. הניתוח עבר בהצלחה, היום היא שלושה חודשים אחרי והיא כמו בן אדם חדש. עכשיו זה כבר לא עוד שנתיים לחיות. הכל פתוח עכשיו. לפני הניתוח הריאות שלה תפקדו 22 אחוז. היום הן מתפקדות יותר מ־80 אחוז".

 

איזה יופי. 
"כן, זה די בלתי נתפס. אנחנו, כמשפחה, רגילים שהדבר הזה מלווה אותנו. כל חיי הייתי מספרת שלאמא שלי יש מחלת ריאות ופתאום צריך להתרגל לזה שאמא כבר לא חולה. גם אני, באופן אישי, עדיין מתרגלת לזה. פעם, אם אמא שלי הייתה מתקשרת אליי באמצע היום, הלב שלי היה נופל לתחתונים. פחדתי שמשהו קרה. הייתי חרדה. באינסטינקט אני עדיין חוששת ואז נזכרת שלא צריך. זו תחושה מדהימה".
וזה לא הדבר המדהים היחיד שקרה לצחור במחצית השנייה של השנה החולפת. גם בן הזוג, עומר, חזר איכשהו לתמונה. "עד הפרידה היינו יחד מגיל מאוד צעיר והרגשנו שאנחנו בתוך זה כי אנחנו רגילים לזה ונוח לנו", היא מספרת. "לא באמת ידענו אם בחרנו בדבר הזה. השנה הזו הייתה קריטית בשביל כל אחד מאיתנו כדי להכיר את עצמו. היום, אחרי שחזרנו, אנחנו יודעים שאנחנו מסוגלים גם לחיות לבד. שנינו היינו עם אנשים אחרים ואחר כך הרגשנו שאנחנו בוחרים זה בזה. תמיד פחדתי להיות לבד. לא הייתי מסוגלת ללכת ברחוב ולא לדבר עם מישהו בטלפון. הפרידה הובילה לזה שאני חייבת לחוות את זה ולהתגבר על זה. גרתי בתקופה הזו לבד והייתי הכי לבד שיש, בקטע טוב. אני גאה בעצמי".


ועכשיו, כשחזרתם, אתם מתכוננים לצעד הבא?
"האמת שלא, עוד לא. עברו רק כמה חודשים מאז שחזרנו וכל אחד בקצב שלו. בהתחלה זה הרגיש לנו ממש כמו דייט ראשון. אנחנו לומדים להכיר זה את זה ברבדים עמוקים יותר ממה שהיה בסיבוב הקודם. אין ספק שיש לנו חיבור מאוד מיוחד".

עושה עסקים 

הייחוד של אילור ("זה שם עם צליל יפה. לא יודעת מה הפירוש") לא טמון רק בשילוב המנצח של כישרון, יופי וחוסן נפשי. גם הלב והמצפון שלה נדירים, כפי שאפשר היה לראות בפינת העזרה לעסקים שהיא תפעלה, מאל"ף ועד תי"ו, בתוכנית של פאולה וליאון, בשיא ימי הקורונה. "לא נעים לי להגיד, אבל הפוש הגדול שלי היה דווקא אז, כשבעלי העסקים הכי סבלו", היא אומרת. "בזמן שכולם נשארו בבית אני פרחתי. הקושי של האנשים האחרים היה בעצם המנוף שלי". 
נראה לי שאת קשה מדי עם עצמך. בכל זאת, עזרתם שם להרבה אנשים בתרומות.
"זה נכון. אני מרגישה שהייתה לי שליחות. אם כבר להרוויח בקורונה, אז ככה. זה התחיל כאייטם בודד על איש מבוגר שאף אחד לא נכנס אליו לחנות כמה חודשים ואמרנו 'יאללה, בואו נעזור לו'. משם זה התפתח לפינה שרצה כמעט שנה שלמה. זה היה מאוד משמעותי עבור העסקים והאימפקט היה מיידי. אני ריכזתי את כל הפניות של העסקים ובעצם עשיתי גם את כל העבודה מאחורי הקלעים. היה מדהים לראות את האושר של האנשים שעזרנו להם. בהרבה מקרים נשארתי איתם גם אחרי שהמצלמות הלכו והאייטם נגמר, כי זה באמת חימם לי את הלב, והם, מצדם, הרגישו נורא לבד ורצו לפרוק. שמע, זה סכין בלב לראות מישהו שמפעל החיים שלו מתפורר לו בין האצבעות". 
אבא שלך סוכן נסיעות. הוא גם נפגע?
"כן, ברור, אבל הוא שרד את זה. איכשהו, בדיוק כשאבא הפסיק את העבודה המחלה של אמא שלי הידרדרה וזה אפשר לו להיות משענת מאוד חזקה גם לנו, המשפחה, וגם בשבילה. הוא היה המשענת הכי חזקה בעולם. הוא הסיע את אמא שלי שלוש פעמים בשבוע לבית חולים. האמת היא שאצלו המורכבות מתחילה עכשיו: פתאום יש לו מלא זמן לעצמו ואנחנו מזכירים לו שעכשיו תורו לעשות מה שהוא רוצה". 
וגם תורך.
"יש מצב. יש כמה אפיקים שהייתי רוצה להתפתח בהם. מישהי בקשת שאלה אותי פעם כמו מי אני רוצה להיות - יונית לוי, פאולה רוזנברג או רותם סלע. אני חושבת שהתשובה היא הכלאה של רותם ופאולה. וייב קליל, אותנטיות ואג'נדה. זה השילוב שאני רוצה. תוך כדי כך, אני רוצה גם להתפתח במשחק, כמובן. אני לא חולמת, אגב. אני מציבה לעצמי יעדים. חלומות הם בלילה, כשישנים. אני לא ישנה".

חולצה סיגל אפוד ג'ינס בא מאהבה צמידים וטבעות דנון תכשיטים עגילים ושרשרת גלית רונדין

צחור עם המשפחה. "אבא הוא המשענת הכי חזקה של המשפחה" (צילום מהארכיון הפרטי)

שמלה לאורה נעליים אלדו תכשיטים דנון תכשיטים, גלית רונדין

שמלת סאטן כתומה, אסיה תכשיטים דנון תכשיטים נעליים אלדו

bottom of page