top of page

השתלת שיער הדור הבא: הזרקת שיער תוך פחות משעה

בעיית נשירה והתקרחות אצל נשים לא זכתה עד כה למענה אמיתי - תוספי תזונה ותרופות מרשם לא הציגו תוצאות של ממש והשתלות השיער התאימו בעיקר לציבור הגברים. אך כעת נראה כי פטנט ישראלי שזכה בפרס החדשנות של IMCAS - הכנס השנתי הבינלאומי לרפואה אסתטית, מספק פתרון
צילומים: באדיבות היירסטטיקס
באדיבות היירסטטיקס.jpg

משחר האנושות היה השיער השופע סמל לנשיות, לבריאות ולעוצמה. נשים שמתמודדות עם נשירה ושיער דליל נאלצות להתמודד עם פגיעה בדימוי העצמי וירידה בביטחון העצמי. ישנן למעשה סיבות שונות לנשירת השיער - סיבות הורמונליות כמו ירידה בהורמון האסטרוגן בכניסה לגיל המעבר, שינויים בפעילות בלוטת התריס כפי שקורה לעיתים לאחר הלידה, תזונה לקויה או פשוט הגנטיקה שירשנו מהורינו.

חלק מהנשים שסובלות מהתופעה מוצאות דרכים להתמודדות באמצעות תסרוקות שמסתירות את האזורים הבעייתיים או חבישת כובעים, מטפחות ופאות לכיסוי מלא. אך בעוד פתרונות אלו יכולים לסייע לנשים להסתיר את הבעיה, הם אינם מהווים פתרון אמיתי. בשוק התרופות ישנם טיפולים שאמורים לעודד את צמיחת השיער כמו טיפולים בצמחי מרפא ותוספי תזונה או תרופות מרשם שונות, אך בסופו של דבר התוצאות בשטח אינן טובות מספיק ויעילותן מוטלת בספק.

פתרון נוסף שנועד לתת מענה לבעיית ההתקרחות הוא השתלת השיער, אך למעשה מדובר בפתרון שמתאים בעיקר לגברים, שכן השתלת שיער כמעט תמיד מחייבת גילוח של השיער באזור הנדרש והמתנה במשך שבועות ארוכים לצמיחת שיער מחדש, מה שמקשה על נשים לגשת לתהליך. עם השנים הטכנולוגיה הלכה והתפתחה, אם בעבר נהגו להעביר רצועות עור מאזור אחד של הראש שבו השיער צומח לאזור שבו השיער נושר, הליך שהביא להופעה של צלקות לא אסטטיות, היום משתמשים בטכנולוגיה שבה משתילים זקיקי שיער בנקבים בקרקפת. בכל מקרה מדובר בתהליך כירורגי מורכב וממושך שלרוב מחייב מספר סבבים להשתלה מלאה והמתנה ארוכה עד לצמיחת השיער. במקומות רבים כמו בטורקיה ההשתלות אינן מבוצעות על ידי רופאים מה שעלול להביא לא רק לתוצאה לא טובה אלא לסכן את המטופלים בזיהומים.
 

לאחרונה נוסף גם פתרון רביעי, הלוא הוא הזרקת שיער. במקום השתלת זקיקי שיער בפרוצדורה ניתוחית מורכבת, דומה הפתרון החדש להזרקת בוטוקס. פיתרון זה מעניק מענה מידי תוך פחות מ-60 דקות. בתהליך זה שתלי שיער סינטטיים בעלי מבנה אנטומי מוחדרים לקרקפת באמצעות מחסניות סטריליות חד-פעמיות. כל שתל מחובר לעוגן מיניאטורי המבטיח קיבוע מידי ובטוח לקרקפת. השתלים עשויים מפוליאמיד ומניטינול, חומרים בטוחים בעלי תאימות ביולוגית הנמצאים בשימוש התעשייה הכירורגית מזה עשרות שנים. השתלים המוזרקים מוצעים במגוון וסגנונות (מתולתל/חלק) וניתן להתאים את שתלי השיער לצבע שיערה הטבעי.


הזרקת השיער מתבצעת בתהליך הדרגתי. ראשית מתבצע מבחן קדם-השתלה, ולאחר כ-6 שבועות מתבצע ההליך המלא בכפוף לאישור הרופא המבצע. הזרקת השיער נעשית בהרדמה מקומית בלבד ונמשכת פחות מ-60 דקות ומעניקה פתרון מידי, במהלכן ניתן לבצע התאמה בזמן אמת כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר. לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרה באופן מידי, תוצאות ההזרקה מחזיקות מעמד בין שנתיים לחמש שנים בממוצע.

הטכנולוגיה, העונה לשם היירסטטיקס, היא, איך לא, פטנט ישראלי עולמי. היא הגיעה לשוק לאחר שמונה שנים של פיתוח, מחקר וניסויים קליניים ומעקב אחר מושתלים. הטכנולוגיה זכתה לתקן CE האירופאי וקיבלה את אישור משרד הבריאות במסגרת אמ"ר (אביזרים ומכשירים רפואיים). כיום היא מתבצעת במספר מדינות באירופה, בברזיל ובישראל. הטכנולוגיה מאושרת לשימוש רק על ידי רופאים שהוכשרו לביצוע התהליך מה שמבטיח שהתהליך יתבצע במקצועיות המקסימלית.
 

לפני ואחרי הזרקת שיער בטכנולוגית היירסטטיקס

בישראל, כבר מיושמת הטכנולוגיה החדשנית במרפאותיהם של בכירי הדרמטולוגים וביניהם ד"ר צחי שלקוביץ, ד"ר להבית אקרמן, ד"ר סיוון מרסר, ד"ר אכי פרידמן , כללית אסתטיקה רשת מרפאות בתחום האסתטיקה והכירורגיה שלה 16 מרפאות בפריסה ארצית.

מטרתם של העומדים מאחורי הפטנט העולמי היתה להעניק אחת ולתמיד מענה מידי והולם לנשים שנאלצות להתמודד עם סבל נפשי ופיזיולוגי בלתי יתואר הכרוך באיבוד השיער וסמל הנשיות. עד כה לא היה כל פתרון אמיתי לבעיה, אך כעת עם הופעת הפטנט שזכה כאמור להכרה עולמית, נראה כי נשים ברחבי העולם יוכלו סוף כל סוף להגשים את חלומן ולהרגיש בטחון עם שיערן.

הפסיקי לקבל את אובדן השיער כעובדה - צרי קשר איתנו עוד היום
לפרטים נוספים:
טל': 072-2501630
il.hairstetics.com

bottom of page