top of page
מסר משמיים והרי התחזית
astrology vector_depositphotos-100_astrology vector_depositphotos.jpg
איור: Depositphotos
התמזל מזלנו
מה כדאי ולא כדאי לעשות בזמן שמרקורי בנסיגה? מתי, אם בכלל, תסתיים מגפת הקורונה והעולם ישוב למסלולו? איזה מזל הכי ייהנה בשנה הבאה עלינו לטובה? שלושה אסטרולוגים משלוש אסכולות עם  תשובות להכל. כן, גם לשאלה "מה אתם עונים למי שמפקפק בכם?"
דורית בן־ארי
צילום: רענן כהן

עם איזה מזל את מתחברת הכי טוב ולמה? 
אני מתחברת מעולה עם אנשי "עץ יין". בכלל טיפוסי עץ אהובים עליי במיוחד.  יש בהם נדיבות, אופטימיות, אהבת החופש ואנרגיה צעירה. מבחינת חיות, אני מסתדרת מעולה עם אנשי הנחש, הארנבת והתרנגול. 
מהי תשובתך למי שמזלזל במקצוע או לא מאמין בו? 
אני מזמינה אנשים סקפטיים פשוט לקרוא, ללמוד, לדעת. אני מאמינה שבסופו של יום, לכל אחד יש תחום אחד (לפחות) ברוחניות שהוא מתחבר אליו: אצל אחד זה לימודי יהדות, אצל אחר זה נומרולוגיה, יש כאלו שהחיבור שלהם לרוחניות הוא דרך מדיטציה או מוזיקה. עצם ההבנה שיש כוחות גדולים מעלינו, שאנחנו יותר מאשר חומר בעולם הזה, היא בעיניי הבנת חובה אצל כל בן אנוש. 


האם את מאמינה שניחנת בכישרון מיוחד לקריאת העתיד? 
אני לא מכנה את מה שאני עושה "ניבוי", אלא "חיזוי". אם תגיע אליי לקוחה שרוצה לברר על זוגיות, אני לעולם לא אגיד לה "את תפגשי את האיש שלך בנקודת זמן מסוימת", אלא אתן לה את נקודות הזמן הפוטנציאליות ביותר עבורה להכיר. מכאן זו בחירה שלה האם לצאת, לצאת צ'אנסים, ואיזו עבודת מודעות היא צריכה לעשות עם עצמה. 
מה לדעתך יקרה לעולם השנה עם משבר הקורונה, עם המצב הכלכלי וכו'? 
שנת 2022 היא שנת נמר המים.ושם נרגיש סוף סוף אופטימיות אמיתית. לאחר ציפייה ארוכה, העולם ייפתח, תחזור הצמיחה במשק, ונראה הרבה עסקים חדשים נפתחים. נמר זו חיה שעוסקת בניידות ובעצמאות, כך שאנו צפויים לראות הרבה אנשים עוברים לעבודה כפרילנסרים. השילוב של עץ ומים מביא גם לפריחת סטארט-אפים והיי טק. 


האם בתחזיות האסטרולוגית שלך מצוינים גם דברים "רעים" ומבאסים?
כשאדם מגיע אליי למפה, תמיד ההסתכלות תהיה ממקום בונה ומעצים, אבל יש אנשים שמגיעים אליי ואני "מנערת" אותם. הניעור הזה הוא משנה חיים עבורם. לא מזמן היתה אצלי אימא שהבן שלה, בן 31, רווק, והיא נורא דואגת. כשהסתכלתי במפות שלהם ראיתי אישה שמטפלת בבן שלה כאילו היה בן 8. היא בעצמה מעכבת אותו מלהתבגר ולהאמין שהוא יכול לקחת על עצמו אחריות של להקים משפחה. אז כן, יש אנשים שצריך לנער, ויש גם אנשים שצריך להזהיר.
איזה מזל הכי ייהנה השנה? 
באסטרולוגיה הסינית ההסתכלות היא לפי חיות. קוף, נמר, תרנגול ועכברוש הן ארבע החיות הממוזלות ביותר של השנה. ככל שלאדם יש במפה יותר מהחיות האלה - כך הוא יהיה ממוזל יותר בשנת 2021. 
כיצד הכי מומלץ להתנהג כשמרקורי בנסיגה? 
באסטרולוגיה הסינית ההתייחסות היא לימים ספציפיים. לכל יום יש את האנרגיה שלו. יש ימים עם אנרגיה מדהימה של הצלחה, גם כשכביכול "מרקורי בנסיגה". 

שם עינת שפריר.
גיל 42.
סטטוס נשואה פלוס 3.
מקום עבודה "עינת שפריר ייעוץ אסטרולוגיה סינית, הרצאות וסדנאות".
מזל באסטרולוגיה הסינית אני טיפוס אש יאנג. נולדתי בשנת הכבשה.

באיזו שיטה את מאבחנת? 
אני מאבחנת ומייעצת דרך האסטרולוגיה הסינית - תורה מדויקת, עמוקה וחכמה שקיימת כבר אלפי שנים. האסטרולוגיה הסינית רואה באדם חלק מהטבע ולפיה יסודות הטבע קיימים בנו. כשאדם מגיע לעולם הוא מקבל סוג של קוד קוסמי שמנציח את מצב הכוכבים ברגע לידתו. הקוד הקוסמי הזה מכיל שכבות של מידע: קווי האישיות, התנהלות הקריירה, בריאות, בחירות זוגיות ועוד. מדובר בכלי שמסייע לנו להבין את עצמנו, את המתנות שיש לנו להביא ליקום וגם את האתגרים והשיעורים שלנו. 


למה ואיך נכנסת לתחום? 
מגיל מאוד צעיר עניין אותי נושא האסטרולוגיה. ידעתי בעל פה את תאריכי הלידה של כל הכיתה שלי והייתי אומרת לילדים איזה מזל הם. גדלתי בסביבה מאוד הישגית וכשסיימתי צבא נכנסתי למסלול אקדמי של תואר ראשון במנהל עסקים ושיווק והשתלבתי בהצלחה בעולמות יחסי הציבור והייעוץ התקשורתי. לפני בערך 15 שנה נחשפתי לאסטרולוגיה הסינית ונדהמתי מעוצמת הדיוק שלה. לאחר לידת בני השלישי הבנתי שעכשיו זה הזמן ללכת עם הלב שלי עד הסוף. צללתי אל תוך לימודים מרתקים והיום אני מעבירה סדנאות, הרצאות וכמובן ייעוצים אישיים. 


מהו המזל המוצלח ביותר לדעתך? 
לדעתי אין דבר כזה "מזל מוצלח". בכל חודש יש ימים מוצלחים יותר ופחות. המרכיב החסר במשוואה הוא האדם עצמו ואילו פעולות הוא עושה על מנת לממש את הפוטנציאל שבו. בכל שנה יש גם ימים ספורים, אקסטרה ממוזלים, שמי שנולד בהם זוכה לתמיכת היקום. ביבי ועומר אדם, לדוגמה, נולדו בימים כאלה. כשהיקום תומך בך ואתה עושה בחירות נכונות בחייך, השמיים הם הגבול. 


לאיזה מזל לא היית רוצה להיוולד?  
לכל אלמנט ולכל חיה יש יתרונות חסרונות. באסטרולוגיה הסינית, מי שנולד בחודש הנחש (6.5־5.6), למשל, במקרים רבים סובל מחוויית נטישה בילדות. אז כן, אולי הייתי בוחרת חודש אחר להיוולד בו, למרות שזה ממש לא אינדיקטור על סיכויי ההצלחה והאושר בחיים. אני מכירה המון אנשים שנולדו בחודש הנחש והם מצליחים (אביב גפן, בר רפאלי, מירי רגב ועוד).

צילום: רענן כהן
צילום: רמי זרנגר

האם היה צבע בגלגל האישי שלך שהיה לך קשה לקבל את הייצוג שלו ואת מה שהוא מסמל?  
מפת הצבעים בנויה מ־13 בתים שבהם יושבים צבעים. האדם הוא יצור מורכב ואי אפשר לתאר אדם על פי בית אחד או צבע אחד בלבד. צבע שפחות מלהיב אותי לא ממש קיים אבל לקח לי זמן להבין ולהעריך את הבית התשיעי בגלגל, שמייצג כבוד. בהתחלה פחות התחברתי לבית הזה עד שהבנתי כמה חשוב שנכבד ונעריך את עצמנו. 


עם איזה צבע בגלגל אתה מתחבר הכי טוב ולמה? 
אני מתחבר עם אנשים שהצבע הצהוב בגלגל שלהם הוא צהוב. על פי האינדיאנים משבט הסנקה, צהוב הוא "הצבע האוהב והכובש". הוא מעניק הרבה מאוד קלילות וקסם אישי לאנשים שבגלגל הצבעים שלהם הוא נמצא בבית דומיננטי - למשל, לבן זוגי גדי. הצבע הצהוב מקיף את כל הגלגל שלו - מה שכפי הנראה גרם לי להתאהב בו לאור קסמו האישי הרב ובודות ליכולתו להקליל סיטואציות.


מהי תשובתך למי שמזלזל במקצוע או לא מאמין בו? 
לא מתרגש מזה בכלל. אני מכבד כל אדם וכל אמונה או דיעה. לא כולם חייבים לחשוב כמוני או להאמין במה שאני רואה בו אמת ואולי הם מפסידים עולם קסום ומרתק. מי שמזלזל בעולם הזה מזלזל בחכמה העתיקה של שבט הסנקה - חוכמה מרתקת ועמוקה שעוזרת להחזיר את עצמנו לאיזון.
האם אתה מאמין שניחנת בכישרון מיוחד לקריאת העתיד? 
קריאת העתיד היא לא המטרה שלי כי העתיד נמצא בעתיד והוא עדיין לא קרה. רגע ההווה הרבה יותר מעניין אותי ומתוכו נפרסות אפשרויות מגוונות. התפקיד שלי הוא להפנות את תשומת הלב לאפשרות או לתסריט שיש בהם כמה שפחות סבל ומה שיותר רווח אישי. אני מאמין שיש ביכולתי לקרוא את העתיד אך מעולם לא שמתי את העתיד מולי כמטרה. 


מה יקרה לעולם השנה עם משבר הקורונה, עם המצב הכלכלי וכו'? 
ייקח עוד זמן עד שהקורונה תיעלם. נלמד לחיות עם הקורונה ויכנסו התמודדויות נוספות ברמה העולמית שידרשו מאיתנו לשנות גישה. יהיה עלינו לתקן את הנזקים הרבים ולפתח טכנולוגיות להגנת הסביבה במהרה כי הזמן שלנו אוזל.

 
האם במפות הטוטם או מעגלי הצבעים שלך מציינים גם דברים "רעים" ומבאסים? 
התחזיות שלי מכילות מתנות לצד אתגרים ושיעורים שעלינו לעבור. אני לא שופט את הדברים האלה כ"רע" או כ"טוב" אלא מציג את הדברים כפי שהם בצורה טבעית. 
כיצד הכי מומלץ להתנהג כשמרקורי בנסיגה? 
אני חובב אסטרולוגיה והאמת היא שלא פעם קרו לי דברים מאוד טובים דווקא כשמרקורי היה בנסיגה. 

שם דורון אורסיאנו־ויטנר.
גיל 48.
סטטוס נשוי לגדי, פלוס שני חתולים ושני כלבים.
ותק 22 שנים
מקום עבודה סטודיו ביתי לפגישות, טלפון, זום וסקייפ.
מזל אריה.

באיזו שיטה אתה מאבחן? 
אני מאבחן ויועץ על פי הפילוסופיה האינדיאנית באמצעות מעגל הצבעים האינדיאני וטוטם בעלי החיים, ומשלב תקשור שמאוד מעצים את המפגשים. מעגל הצבעים ומפת הטוטם בעלי החיים הם מפות שמקורן בשבט הסנקה האינדיאני. את המפות האלה יוצרים עבור כל אדם שמעוניין בהן פעם בחיים, הן מלוות אותו כל החיים וניתן לקבל באמצעותן תשובות, הכוונות ותובנות בכל מהלך בחיינו. ניתן לבנות גם מפות זמניות לקבלת תשובות והכוונות אם מרגישים תקועים בכל תחום ולא יודעים לאן לפנות.


למה ואיך נכנסת לתחום?
התחלתי לתקשר בגיל 24 עם "הנשר הלבן" (קבוצת המדריכים שהתגלו בפני ומלווים אותי עד עצם היום הזה). תמיד היתה לי משיכה פנימית לעולם האינדיאנים ואפילו לא ידעתי להסביר זאת. חיפשתי מה האינדיאנים רוצים לומר לי והרגשתי ממש שהם רוצים להגיע אליי ובאמת פגשתי מורה לפילוסופיה אינדיאנית שחזרה לארץ אחרי שהות של חמש שנים בשמורה של אינדיאנים בארצות הברית. היא עשתה לי מפת צבעים ומפת טוטם ומיד התאהבתי במפות האלה והרגשתי קריאה פנימית ללמוד את הפילוסופיה החכמה והעמוקה הזאת.  


מהו הצבע המוצלח ביותר לדעתך במעגל הצבעים האינדיאני? 
לכל צבע ייחוד ומתנה ספציפיים ובכל זאת אני מאוד אוהב את הצבע הסגול כי הוא מעניק איזון למערכות יחסים ומנחה אותנו ליצור הרמוניה. הסגול הוא מורה חכם שמחפש לחבר בין אנשים ואני מרגיש שבתקופה שבה אנחנו חיים על כולנו ללמוד לאחד במקום להפריד. הצבע הסגול לימד אותי באופן אישי להכיל אנשים שחושבים הפוך ממני, להודות על מה שיש לי וגם על מה שאין לי. דרכו הבנתי שגם מה שאין הוא לטובה לא פחות ממה שיש.

צילום: רמי זרנגר
צילום: גל שם טוב, מהארכיון הפרטי

האם את מאמינה שניחנת בכישרון מיוחד לקריאת העתיד? 
כן ולא. אסטרולוגיה היא כמו נהיגה או ציור: כל אחד יכול ללמוד את הבסיס המספיק, אבל לא כל אחד יהיה מיכאל שומאכר או לאונרדו דה וינצ'י. 


מה לדעתך יקרה לעולם השנה עם משבר הקורונה, עם המצב הכלכלי וכו'? 
לפי מה שנראה, הקורונה וההשלכות הכלכליות שלה יימשכו עד אמצע 2023. המחלה עצמה בעליות וירידות לתקופות של כחצי שנה.

האם בתחזיות האסטרולוגית שלך מצוינים גם דברים "רעים" ומבאסים? 
"שוב: אין טוב או רע. יש מצב נתון שממנו האדם בוחר איך להתקדם ולפעול. הוא מחליט מה לעשות על מנת למנוע דבר כזה או אחר או, לחלופין, להעצים את ההשפעה של משהו. אם למישהו מומלץ להימנע מנהיגה או מרכיבה והוא בוחר להיות נהג אוטובוס, כנראה זאת בחירה פחות נכונה במקרה כזה. 
אני, באופן אישי, נמנעת מלהכניס תבניות לראשם של המתייעצים שלי כי המחשבות הופכות למציאות. תפקידי הוא להכניס לשם מחשבות טובות ותקווה, ולכן גם אם יש משהו שלילי אז לא להתמקד בו אלא באפשרויות אחרות שנפתחות ובאיך ניתן להפוך את המצב לטובתו של האדם. 
גם אם המתייעץ בוחר בהחלטה שלפי המפה פחות "טובה", יש לכוון אותו גם בדרך הזו לתוצאה הטובה ביותר עבורו ולתת לו כלים להתמודד.


איזה מזל הכי ייהנה השנה? 
גם השאלה הזו היא מעט טריקית, כי התחזית היא אינדיווידואלית. לכל מזל תהיה הצלחה בתחום כזה או אחר וקושי בתחום כזה או אחר, אך לפרקים קצרים יותר.
כיצד הכי מומלץ להתנהג כשמרקורי בנסיגה? 
קודם כל, השם הרע שיצא לתקופה הזאת פחות מוצדק לדעתי. כדאי לזכור שזו תקופה שחוזרת על עצמה כל שלושה חודשים - כלומר, עברנו כבר המון כאלה בחיים. הרעיון בגדול הוא מחזוריות. בזמן הזה עדיף לעשות כל מה שזמני או שאנחנו רוצים שיהיה כזה ולא לעשות דברים קבועים. 
להתחיל עבודה חדשה במטרה להישאר בה שנים? לא. להשכיר דירה לתקופה קצרה? כן. לרכוש מכשירי חשמל? פחות מומלץ. חופשות ונסיעות? כן. 

שם אלינה נייס.
גיל 30.
סטטוס רווקה.
ותק 10 שנים
מקום עבודה תל־אביב.
מזל אריה.

באיזו שיטה את מאבחנת? 
אני מאבחנת באסטרולוגיה מערבית בשילוב קלפי טארוט.
למה ואיך נכנסת לתחום?
נכנסתי לתחום עוד בילדות כשהייתי שואלת את כולם מהו תאריך הלידה שלהם ובדקתי התאמה בין המזלות. לגבי התאמה, חשוב לי מאוד להדגיש שהתאמה זוגית או עסקית בין אנשים היא ייחודית ונעשית רק על ידי ניתוח מפות הלידה שלהם. התאמה רק על פי מזל השמש היא בסך הכל התאמה ראשונית בסיסית של סוג האנרגיה. זה לא מספיק כדי לקבוע התאמה בפועל.  


מהו המזל המוצלח ביותר לדעתך? 
אין מוצלח ביותר. כל אחד מוצלח בתחומו, אבל אם חייבים לבחור, אז מזל אריה (למרות שאני משוחדת). מזל זה משויך לבית מספר 5, שאחראי בין השאר על תחומים כמו אהבה, אמנות וילדים. בן מזל אריה הוא ילד נצחי מלא אהבה לעצמו ולעולם כולו. גם מזל סרטן אהוב עליי במיוחד. זה מזל מים משפחתי, מלא ברגש ואכפתיות, ויחד עם זאת החלטי ואסרטיבי מטבעו.
לאיזה מזל לא היית רוצה להיוולד? 
אין מזל טוב או לא, כמו שגם אין תכונה טובה או לא ולכן קשה לענות. אם בכל זאת אני צריכה לבחור, אז מזל דגים. כמו שאנחנו אומרים: לקחו את כל הרגשות משאר המזלות והכניסו אל תוך בני מזל דגים. המון רגש, המון אינטואיציה וראיית עולם מיוחדת, ועם העומק יש גם לא מעט קשיים.


עם איזה מזל את מתחברת הכי טוב ולמה
אני מתחברת מאוד בקלות עם בני מזל מאזניים ואריה. באופן כללי, מזלות רוח ואש מסתדרים טוב ביחד. הרוח מפרה את האש ואלה שתי אנרגיות שנחשבות למהירות, לעומת מים ואדמה. מאזניים נמצא בשליטה של ונוס וכירון, האחראים על יופי, אהבה, ויחסים - כל מה שמזל אריה אוהב ומעריך.
מהי תשובתך למי שמזלזל במקצוע או לא מאמין בו? 
כל אדם צריך להאמין במה שהופך את חייו לטובים יותר ומה שהכי נכון עבורו. לפעמים לאנשים קשה להאמין במה שהם עוד לא מבינים או מכירים, וזה טבעי.
התפקיד שלנו הוא להסביר ולהראות שזה כלי נוסף להגשמת מטרות. האסטרולוגיה קיימת אלפי שנים, בכל חלקי העולם, ומתפתחת כל דקה. לאורך ההיסטוריה, האנשים המשפיעים ביותר השתמשו בכלים אסטרולוגיים ורבים משמשים בהם גם היום.

צילום: גל שם טוב, מהארכיון הפרטי
bottom of page