top of page
השיפוצניקים יופי של עבודה
אילוסטרציה, צילום: Depositphotos
מקצה שיפורים
היינו ילדות וזה היה מזמן, אבל היום, בעידן הפלסטיקה והבוטוקס, קשה מאוד לראות את זה על מי שהחליטה שהיא לא רוצה שיראו את זה עליה. מומחי הטיפולים האסתטיים: ד"ר אנה זנקוביץ', ד"ר להבית אקרמן, ד"ר גור בן יהודה, ד"ר צחי וידר וד"ר ילנה זלצברג ניצבים בחזית המהפכה. קבלו אותם
דורית בן־ארי

שם ד"ר אנה זנקוביץ'.
גיל 35.
סטטוס רווקה.
תחום התמחות רופאה אסתטית.
שנות ניסיון 8.
אזורי פעילות גוש דן, השפלה ואזור השרון.

איך הגעת לתחום?
לפני שסיימתי ללמוד אמא שלי התחילה לטפטף לי בשיחות בינינו שהיא רוצה לעשות בוטוקס. כשחזרתי לארץ וקיבלתי את הרישיון הישראלי היא ביקשה שאזריק לה קצת חומצה. התרגזתי. אמרתי לה שאין סיכוי שאעשה זאת. לא רציתי שהיא תיראה מנופחת מדי ולא דומה לעצמה. אבל היא ביקשה בכל לשון של בקשה שאלך לעשות קורס ואלמד לעשות רק לה, לא כמקצוע - ובשביל אמא שלי אעשה כל דבר שבעולם. הלכתי ללמוד, סיימתי את הקורס ורק אז באמת הבנתי מהם החומרים וכיצד הם עובדים. האמת היא שאני חייבת לאמא שלי את הכל. בזכותה מצאתי את הייעוד שלי והתאהבתי בתחום. הבנתי שהאתגר הוא לייצר מראה יפה, רענן ומשודרג ועדיין לשמור על מראה טבעי של הפנים, בלי לשנות אותן ולהפוך אותן לבובתיות ולא טבעיות.

מהם הטיפולים החדשים בקליניקה שלך?
השנה הכנסנו את הפייס טייט ואת הבאדי טייט. מדובר במכשיר שמבוסס על אנרגיית גלי רדיו של חברת אינמוד הישראלית, בעל שתי ידיות. בידית אחת אנחנו נכנסים עם מחט דקיקה לרקמת העור, ממצקים אותה ומעלים את הטמפרטורה כדי לטפל בעודפי שומן בבטן התחתונה, בזרועות ובצוואר. הידית השנייה מורכבת מראש של מחטים מצופות זהב, שמחדירות אנרגיות של גלי רדיו בדרגות שונות של חוזק ואפשר לעבוד איתן בעומקים שונים של הרקמה. זה עובד על זוהר העור, מיצוק ועידוד של הגוף לבניית רקמה חדשה, ולכן זה טיפול מצוין לצלקות אקנה וסימני מתיחה.

מהו הטיפול הכי מבוקש אצלך? 

שניים. הראשון, שקעי עיניים. אני מחוברת רגשית לטיפול הזה כי זה הטיפול הראשון שעשו לי והוא ממש שינה לי את חיי היומיום. בזכותו הפסיקו לשאול אותי אם אני עייפה או עצובה. זה אחד הטיפולים הכי פחות מורגשים שעושים את השינוי הכי משמעותי אצל מטופלים. הטיפול השני הוא שפתיים ומיועד למי שמרגישה צורך לעבות אותן ועדיין לשמור על המראה הטבעי שלהן.

האם יש תופעות לוואי?

תופעות לוואי יש בכל טיפול שיש בו חומצה היאלורונית, למשל, נפיחות וסימן כחול. לרוב, בזכות הטכניקה הייחודית שאני משתמשת בה, אני לא רואה הרבה את תופעות הלוואי האלה. 

למי היית ממליצה לבוא לטיפול אצלך?לכל אשה ולכל גבר שרוצים רענון או שינוי ומעוניינים להתחיל לעבוד על האנטי־אייג'ינג. הגוף שלנו מזדקן מהר יותר מהאופי שלנו והטיפולים מיועדים לכך שכל אחד ירגיש שלם עם עצמו.

מהי המחמאה הכי מרגשת שקיבלת אי פעם?
עשיתי פעם לנערה מתבגרת פיסול אף בחומצה היאלורונית - טיפול שיוצר שינוי מדהים בפנים ומחזיר את הביטחון העצמי. הילדה המקסימה הזו הביטה במראה והתחילה לבכות. זה אחד הרגעים שבשבילם היה שווה ללמוד.

מהו החלק הכי קשה במקצוע שלך? 
האמת היא שאין כזה. 
מהו החלק שאת הכי אוהבת בו? 
לראות את המטופלות והמטופלים מרוצים, לראות את השינויים העדינים והיפים ולקבל מהם תמונות מיום הולדת 50, כשהם עדיין נראים צעירים וחיוניים. 
איזה טיפול לא היית מוכנה לעשות?
יש טיפול שנקרא "משהו". זה טיפול שבו אומרים לי "אני לא יודעת מה אני צריכה, תעשי לי משהו". אלה טיפולים שאני לא מסכימה לעשות אותם כי הם נובעים מחסך רגשי ולא מרצון מודע. אני שולחת לקוחה כזו הביתה ואומרת לה "תחשבי מה את באמת צריכה".
מהו היעד המקצועי הבא שלך?
אני עובדת על בייבי חדש - מרפאה חדשה שלי, שתהיה שילוב של רפואה ואסתטיקה, עם כל הטיפולים והחידושים בתחום ברמה הגבוהה ביותר. 

צילום: יניר סלע
ד"ר אנה זנקוביץ' (מימין) צילום: יח"צ
צילומים: מהארכיון הפרטי

למי היית ממליץ לבוא לטיפול אצלך?
בתחום האסתטי המוטו שלי זה "לטפל במה שמפריע למטופלת" והשאלה הראשונה תמיד תהיה "מה הביא אותך למרפאתי?", לפני כל אנליזה וייעוץ ממני.
כל מטופלת שמרגישה רצון להתרענן ולהתחדש מוזמנת למרפאה. הקפה עליי.
מהי המחמאה הכי מרגשת שקיבלת אי פעם?
הייתה מטופלת לאחר ניתוח להגדלת חזה שאמרה לי שבעקבות הניתוח הביטחון העצמי שלה עלה והיא הצליחה למצוא זוגיות. מטופלת אחרת, שהייתה אחרי מתיחת בטן והרמת חזה, סיפרה לי שהניתוח הצליח להחזיר לה את האינטימיות בחדר המיטות.
מטופל נוסף, בן 18, לאחר ניתוח לתיקון גינקומסטיה, שעד הניתוח לא הוריד חולצה בבית מול בני המשפחה, מסתובב כעת בבית ואפילו בים ללא חולצה. הדבר המרגש בכל הדוגמאות הוא השינוי הפנימי שבא בעקבות השינוי החיצוני, ויותר מכך, הרצון לשתף אותי בשינוי הזה. זה עושה לי לא רק את היום, אלא את השבוע.
מהו החלק הכי קשה במקצוע שלך?
קונפוציוס אמר: "תבחר עבודה שאתה אוהב ולא תצטרך לעבוד יותר אפילו יום אחד בחייך". אם בכל זאת אצטרך להצביע על חלק מסוים, זו תחושת האחריות שמלווה אותי כלפי המטופלים שלי גם בחדר הניתוח וגם לאחר מכן, כשאני בבית עם המשפחה.
מהו החלק שאתה הכי אוהב בו?
לדעת שהיה לי חלק משמעותי בתקופה בחיי המטופלים שלי. וכמובן, האדרנלין בחדר הניתוח!
איזה טיפול לא היית מוכן לעשות?
טיפול שלדעתי המקצועית לא יועיל למטופל מבחינה אסתטית, או יפגע בו מבחינה תפקודית. 
מהו היעד המקצועי הבא שלך?
להמשיך לעשות את מה שאני עושה הכי טוב וליהנות מכך.

שם ד"ר גור בן יהודה.
גיל 42.
סטטוס נשוי + 2.
תחום התמחות מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

שנות ניסיון 11. 
אזורי פעילות
מרפאה פרטית ברמת גן, מרפאת מכבי בשוהם.

איך הגעת לתחום?
כמו בסיפורים הכי טובים: ממש במקרה. התחלתי בכלל לימודי רפואת שיניים בבית הספר לרפואה בהדסה ולאחר שסיימתי כמצטיין דיקן נפתחה בפניי האפשרות לעבור ללימודי רפואה בירושלים. אחרי הרבה לבטים החלטתי לעשות את המעבר ולא הצטערתי. במסלול הלימודים ברפואה התאהבתי בחדר הניתוח וידעתי שארצה לעסוק במקצוע כירורגי, אבל את עולם הכירורגיה הפלסטית פגשתי רק בשנה השישית ללימודי הרפואה. נשביתי בקסמו של המקצוע שמשלב את כל מה שהנפש שלי חשקה בו: מדע עם אמנות, עבודה בידיים, דיוק ותוצאה נראית לעין. לשמחתי, לאחר כמה סבבים בבתי חולים בארץ הצלחתי להתקבל להתמחות המבוקשת הזו והשאר היסטוריה.
מהם הטיפולים החדשים בקליניקה שלך?
כירורגיה פלסטית היא מקצוע עתיק יומין שמתחדש ללא הרף בטכניקות חדשות ובמכשור חדיש. אני משתתף באופן פעיל בהשתלמויות ובכנסים בארץ ובעולם - גם בתור מרצה וגם כדי להמשיך ללמוד ולהתפתח. המרפאה שלי נמצאת תמיד בקו הראשון עם כל החידושים.
מהו הטיפול הכי מבוקש אצלך?
שנת הקורונה הביאה עימה את המסכות. לכן ההתמקדות הייתה בשליש העליון של הפנים, בדגש על ניתוחי עפעפיים וגבות, בשילוב עם הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי. גם ניתוחי מתיחת הבטן לאחר לידה מבוקשים מאוד. 
האם יש תופעות לוואי?
כמו בכל פרוצדורה כירורגית ושאינה כירורגית, יש תופעות לוואי. בשיחת הייעוץ עם המטופל, אנחנו עוברים על תופעות הלוואי האפשריות.

צילום: דל הדני

מהי המחמאה הכי מרגשת שקיבלת אי פעם? 
הייתה אצלי פעם ילדה יתומה עם מלא אקנה וצלקות. האמא המאמצת הביאה אותה. עשינו לה טיפולים ושיפרנו לה את הפנים בצורה שלא תיאמן. במקרה פגשנו אותה בשבת חתן שלה והיא הציגה אותי לאביה בצורה כל כך מרגשת, עד שבכיתי.
מהו החלק הכי קשה במקצוע שלך?
כשאני מרגישה שאני לא מצליחה להסביר את עצמי בצורה מיטבית זה מתסכל ולפעמים אעדיף לא להיכנס לתהליך עם הלקוחה רק בגלל זה. קשה לי גם עם אנשים שמחפשים זבנג וגמרנו, קיצורי דרך וקסמים. הם פחות מתאימים לסוג הטיפולים שאני מציעה.
מהו החלק שאת הכי אוהבת בו?
החדשנות. התחום הזה לא ישן לרגע. כל חודש נכנס משהו חדש. זה שומר אותי בפוקוס ובחזית הקדמה. אני אוהבת ללמוד כל יום משהו חדש.
איזה טיפול לא היית מוכנה לעשות?
אני לא מוכנה לעשות טיפול רק כי המטופל מבקש. אם אני לא מצליחה לייצר דיאלוג עם המטופלת ולהבין בדיוק מה היא רוצה, אני לא עושה את הטיפול. אפילו במחיר של הפסד לקוחה.
מהו היעד המקצועי הבא שלך? 
להמשיך להתחדש ולהתרגש. ברגע שאפסיק לא אהיה יותר במקצוע הזה. מבחינת אתגר מקצועי ממש, היעד הבא שלי הוא דירוג אקדמי. חסרים לי שלושה מאמרים להגיש באוניברסיטת תל אביב. זה כרגע אחד היעדים המרכזיים שלי.

שם ד"ר להבית אקרמן.
גיל 50.
סטטוס
נשואה + 4.
תחום התמחות מומחית לרפואת עור.שנות ניסיון 16. 
אזורי פעילות הרצליה, ראשון לציון, נווה סביון.

איך הגעת לתחום? 
סיימתי התמחות ברפואת עור וחיפשתי תחום שישלב יצירתיות, חדשנות, יופי ומגע אנושי. זה כיף גדול לעזור לנשים להיראות טוב יותר ולהרגיש טוב יותר עם מה שנראה מולן במראה. מה שהכי נותן לי את הכוח ואת האנרגיה זה התוצאות שאפשר לראות על הלקוחות.
מהם הטיפולים החדשים בקליניקה שלך? 
אחד הטיפולים החדשניים ביותר זה טיפול שנקרא סקולפטרה (sculptra).
מהו הטיפול הכי מבוקש אצלך?
הטיפול החדש, סקולפטרה. הלקוחות מחפשות היום טיפול שישווה מראה טבעי לפנים - וזה בדיוק מה שהסקולפטרה עושה: הוא יוצר קולגן חדש מתוך העור עצמו ומשפר את המראה בצורה טבעית ולאורך זמן. מדובר בהזרקה של פולימר סינתטי שנקרא חומצה פולילקטית - חומר שמזרז ייצור של קולגן, אלסטין וחומצה היאלורונית. התוצאה היא עור מוצק ומורם.
האם יש תופעות לוואי?
תופעות הלוואי של הטיפול דומות לכל טיפול של הזרקה: נפיחות, רגישות קלה ולעתים שטפי דם. רוב התופעות קלות וחולפות בתוך יום עד שלושה ימים. מדובר בטיפול בטוח, מאושר על ידי ה־FDA ודורש הכשרה מיוחדת לבצעו.

למי היית ממליצה לבוא לטיפול אצלך?
לכל אחת שרוצה להרגיש קצת יותר טוב עם עצמה, או שהפייסבוק מקפיץ לה תמונות מלפני כמה שנים והיא מתבאסת, או שהיא מסיטה מבט כשהיא מסתכלת במראה. 

צילום: אסף רביב
צילום: לירון סנדמן

מהי המחמאה הכי מרגשת שקיבלת אי פעם?
האמת היא שזו לא בדיוק מחמאה על טיפול שאני עשיתי. לפני כמה חודשים ד"ר אסי דרור, מנהלת מחלקת האסתטיקה אצלנו במרפאה, טיפלה לי בקו הלסת למראה מחוטב ומהודק יותר. קיבלתי המון מחמאות על העבודה שהיא עשתה. זה מאוד ריגש אותי.
מהו החלק הכי קשה במקצוע שלך?
אחד המכשולים הקשים שאני נתקל בהם הוא שנשים רוצות שיזריקו להן מעבר למידה הנכונה. קשה להתמודד עם הרצון לעוד ועוד טיפולים - ואני מרגיש כמו שומר בשער. הרבה פעמים אני עוצר ומסביר היכן עובר הגבול בין מראה רענן ומחמיא למראה עשוי מדי.
מהו החלק שאתה הכי אוהב בו?
לעזור לאנשים להגיע לגרסה הכי טובה של עצמם בכל תחומי איכות החיים.
איזה טיפול לא היית מוכן לעשות?
אני לא מוכן להזריק סיליקון ולא הייתי מוכן לעשות טיפולי הזרקות למי שלא צריך את זה.
מהו היעד המקצועי הבא שלך?
אני דואג שהמרפאה שלנו תתפתח כל הזמן לכיוונים חדשניים. אני מוסיף טיפולים חדשים שעוזרים לאיכות חיים, כמו למשל טיפול ייחודי לחיזוק רצפת האגן.

שם ד"ר צחי וידר.
גיל 61.
סטטוס נשוי + 5.
תחום התמחות רופא כירורג, מומחה באסתטיקה, בטיפולים נגד הזעות יתר וברפואת איכות חיים.
שנות ניסיון 23. 
אזור פעילות הרצליה.

איך הגעת לתחום?
מתוך לימודי הרפואה החלטתי שאני הכי אוהב לעסוק ביופי ובאסתטיקה, ולעזור לאנשים לחיות ולהיראות הכי טוב שהם יכולים. רציתי לממש את הפוטנציאל שלי לעזור להם לממש את הפוטנציאל שלהם.
מהם הטיפולים החדשים בקליניקה שלך?
השנה יש לנו חידושים רבים בתחום טיפולי הגוף. למשל, טיפול חדש לצלוליט שמשיג תוצאות מרשימות ביותר, לצד טיפולי גוף נוספים לחיטוב ומיצוק. לאחרונה גם השקנו פעילות עם התזונאי ד"ר שון פורטל ופתחנו מחלקה לייעוץ תזונתי ולהתאמת תוכנית אישית להרזיה ולאורח חיים בריא.
מהו הטיפול הכי מבוקש אצלך?
טיפולי הזרקות למילוי קמטים ושינוי נפחים, וגם טיפולי הזרקות לעיצוב קו הלסת. אנחנו עובדים עם מוצרי ג'ובידרם שמשיגים תוצאות נהדרות ונשמרים לאורך זמן.
האם יש תופעות לוואי?
תופעה שכיחה בתחום ההזרקות יכולה להיות שטפי דם קטנים, שחולפים בתוך ימים אחדים. חוץ מזה, כל הטיפולים מתבצעים בפרופיל בטיחות גבוה מאוד.
למי היית ממליץ לבוא לטיפול אצלך?
לכל אשה שחשוב לה איך היא נראית ורוצה מראה טבעי וטיפול מדויק של יד מיומנת, בעזרת המוצרים הבטוחים ביותר שקיימים בשוק.

צילום: יאיר גלזר

מהי המחמאה הכי מרגשת שקיבלת אי פעם?
אשה בסביבות גיל 70 שעור הפנים שלה היה כבוי, מעולם לא עשתה בוטוקס ורצתה שינוי, הייתה מאושרת לאחר הטיפול. דווקא מפני שהיא כבר לא צעירה זה שימח אותי.
מהו החלק הכי קשה במקצוע שלך?
קשה לי לראות את האכזבה של הלקוחות שמעוניינים לטפל אבל לא יכולים בגלל בעיות רפואיות או כספיות.
מהו החלק שאת הכי אוהבת בו?
יש לי הכי הרבה סיפוק מתוצאות טובות של לקוחות סקפטיות שלא האמינו שטכנולוגיה מסוגלת לתקן את נזקי העור שלהן.
איזה טיפול לא היית מוכנה לעשות?
אני לא מוכנה לעשות טיפול לצעירים שמגיעים עם תמונה של סלב ורוצים לשנות את מבנה הפנים ולהיראות כמו משהו שהם לא.
מהו היעד המקצועי הבא שלך?
בגלל גילי המתקדם, באופן טבעי השלב הבא הוא פנסיה. קצת לנוח וליהנות מהחיים. 

שם ד"ר ילנה זלצברג.
גיל 68.
סטטוס נשואה.
תחום התמחות רופאה כללית.
שנות ניסיון 27.
אזור פעילות ראשון לציון.

צילום: מהארכיון הפרטי

איך הגעת לתחום?
כשעליתי לארץ, בגלל גילי המתקדם (52), בתי חולים לא העסיקו אותי בתחומים שהתמחיתי בהם. לכן התחלתי להעשיר את הידע שלי בעוד נושאים שעניינו אותי והחלטתי לפנות לתחום האסתטיקה.
מהם הטיפולים החדשים בקליניקה שלך?
אחד הטיפולים המבוקשים הוא מיצוק בלייזר פוטונה D4. הטיפול, שאותו אני מבצעת במרפאת Desheli, מיועד לתקן את נזקי הגיל ושמש. אנרגיית לייזר חודרת לארבע שכבות העור ומגרה אותו לייצור קולגן ואלסטין. במקביל, היא משפרת את המרקם החיצוני. הטיפול הוא שילוב ארבע טכנולוגיות שונות המאפשרת הגעה לשכבות פנימיות בעור הפנים מבלי לפגיע באפידרמיס כלל.
מהו הטיפול הכי מבוקש אצלך?
טיפול D4 מאוד מבוקש משתי סיבות: אפשר לבצעו בכל ימות השנה והוא מספק מראה טבעי לגמרי. 
האם יש תופעות לוואי?
לטיפול הזה אין הכנות לפני ואין תופעות לוואי אחרי. מקסימום אדמומיות קלה שעוברת למחרת וניתן להסוות במייק־אפ. בתוך זמן קצר העור מקבל מראה צעיר ורענן יותר.
למי היית ממליצה לבוא לטיפול אצלך?
נשים מעל גיל 40 שמתחילות לראות שינוי במראה ובמרקם של העור.

bottom of page