top of page
2J1A4398 copy.jpg

מעיל עור מנגו כפפות לוני וינטג' תכשיטים קרן וולף

"הפעם אחפש מישהו עם ביג לב"

היא לא הייתה מאוהבת ביאיר נתניהו וגם לא ביהודה לוי, בנהג המירוצים ג'וש קרטו ובארוסה הישראלי־אוסטרלי איתן נישולס, ממנו נפרדה לאחרונה. לי לוי (29) - הדנית הכי ישראלית בעולם ולהפך - הבינה שמה שבאמת חשוב בגבר שרצים איתו זה מה שפועם לו שם, בפנים. לידיעתכם, בנים

נדב ביראן / צילום: שילת מזרחי / סטיילינג: מירי צ'יגירינסקי

איפור: שחף ביטון / שיער: עידן בקשי / סוכנות רוברטו בן שושן 

מעיל ומכופתרת אסיה וסט חום מנגו חליפה, וסט וחצאית אלסקה ללוני וינטג' כפפות וחגורה לוני וינטג' עגילים קרן וולף

אחרי שהתארסה למיליונר הישראלי אוסטרלי איתן נישולס בטקס מנקר עיניים בבית האופרה המפורסם של סידני וזכתה שם בטבעת יהלום חמישה קראט, לי לוי האמינה שמצאה סוף סוף את האושר האמיתי. אולם אחרי כמעט שנתיים בארץ הקנגורו החליטה הצעירה היפהפייה להשאיר את הארוס ואת טבעת היהלום מאחור ולחזור לארץ. "החלטתי שזאת לא האהבה שחיפשתי", היא אומרת בשיחת זום מדובאי, שם נאלצה להישאר יותר משתכננה, אחרי שחלתה בקורונה. "היו לי חיים נפלאים שם, אבל לא הייתי מאושרת. הרגשתי שמשהו בי מת, שאני לא מוצאת שם את עצמי".
כשטסת לאוסטרליה אמרת שאת מאוהבת.
"מסתבר שלא הייתי מאוהבת. הכל בקשר הזה קרה מהר מאוד. אני נמשכת לבחורים מצליחים ואיתן הוא כזה. הוא חיזר אחרי והשקיע מאות אלפי דולרים בטקס האירוסים שלנו שבו כרע ברך, הציע לי להיות אשתו וענד לי טבעת יקרה מאוד. זה ריגש אותי. רציתי לאהוב אותו, אבל זה היה כמעט בלתי אפשרי. לפני שפגשתי אותו חשבתי שכסף יהפוך אותי למאושרת, אבל הקורונה גרמה לי להתפכח, להבין שזה לא הכל בחיים. הרגשתי לבד בסידני, בלי מוטיבציה ובלי אמביציה. היה לי כרטיס אשראי שיכולתי לקנות איתו כל מה שרציתי, אבל איבדתי את עצמי. כשהחלטתי לעזוב, החזרתי לו את הטבעת, לקחתי את הכלב המתוק שלי וחזרתי לדנמרק. פתאום שוב הרגשתי חופשייה וחזרתי לאהוב את עצמי. הוא בחור טוב, אבל לצערי לא בשבילי. היום אנחנו כבר לא בקשר".
מה השיעור שלמדת מהרומן הזה?
"שעכשיו אני אחפש בן אדם עם ביג לב, שאני באמת אוהב אותו. כמעט כל האהבות שהיו לי עד עכשיו לא היו ממש מהלב. הכרנו לפני חמש שנים, אבל אז לא הייתי מוכנה לרומן איתו. הוא כל הזמן ניסה לשכנע אותי לחיות איתו, עד שהסכמתי. היה לי קשה לעזוב את ישראל, את העבודה והחברים, אבל בסוף עשיתי את הצעד הזה. באוסטרליה, הרבה בגלל הקורונה, הייתי מנותקת מאנשים, אבל אולי הייתי צריכה לפגוש אותו כדי ללמוד את השיעור הנכון לגבי אהבה. הלוואי".

"עזבתי את יאיר (נתניהו) לפני חשיפת ההקלטות שהיו בינו לבין החברים שלו ואני חושבת שהוא כעס עליי מאוד. ברור שנפגעתי מאוד ממנו. הבנתי שגברים מדברים ככה אחד לשני, אבל זה עדיין לא בסדר, במיוחד כשאתה בן של ראש הממשלה ומצפים ממך לדעת לתת כבוד לנשים"

ישראל ואני   

ללוי, בת ה־29, היו הרבה הזדמנויות ללמוד מהי אהבה אמיתית, אבל היא כנראה לא הכינה שיעורי בית עד עכשיו. רשימת האהבות שלה כוללת בין השאר את יאיר נתניהו, את יהודה לוי ואת ג'וש קרטו - איש עסקים יהודי־קנדי ונהג מירוצים לוהט במיוחד, שמשמש כפרזנטור לחברות מובילות בעולם. "כשפגשתי את יאיר הייתי בקושי בת 23", היא מספרת. "חבר משותף הכיר לי אותו וזה הפך להיות סיפור גדול שעשה לי הרבה בלגן".
יצא לך להכיר את ההורים שלו? 
"לא, אבל אני בטוחה שהם שמעו עליי. הרומן איתו נמשך חצי שנה. הייתי מאוד צעירה ומאז התבגרתי. אני כבר לא ילדה יותר ולא אפול לרומנים כאלה".
מה משך אותך בו?
"אני יודעת שהרבה בארץ לא אוהבים אותו, אבל בשבילי הוא היה בחור יפה וחכם. היינו יותר חברים מאשר נאהבים. היה לי כיף לדבר איתו כמעט על כל דבר. עזבתי אותו לפני חשיפת ההקלטות שהיו בינו לבין החברים שלו ואני חושבת שהוא כעס עליי מאוד. ברור שנפגעתי מאוד ממנו. הבנתי שגברים מדברים ככה אחד לשני, אבל זה עדיין לא בסדר, במיוחד כשאתה הבן של ראש הממשלה ומצפים ממך לדעת לתת כבוד לנשים. עכשיו כבר לא אכפת לי מהסיפור הזה".
אז מי מכל האהבות שהיו לך עד עכשיו היה אהבה אמיתית?
"החבר הראשון שלי בארץ, הכדורגלן והדוגמן עדן נחמני, שאותו באמת אהבתי. לא יאיר נתניהו, לא יהודה לוי ולא ג'וש". 


לוי, אחת שיודעת דבר או שניים על אמביציה, נולדה בדנמרק לאב ישראלי ואם דנית. "נולדתי באי שבו מתגוררים 400 אנשים וזאת הסיבה שאני אוהבת כל כך את הטבע", היא אומרת. "ההורים שלי נפגשו בקופנהגן. זו הייתה אהבה ממבט ראשון, אבל מאז הם כבר הספיקו להתגרש. הייתה לי ולאח שלי בון ילדות מאושרת שם".
כשמלאו לה 16 נסעה לוי לבדה לאנגליה כדי להגשים חלום ילדות וללמוד מחול בקיימברידג'. שנתיים אחר כך חצתה את האוקיינוס ללוס אנג'לס, שם למדה משחק.  בגיל 22 החליטה לעזוב הכל ולהשתקע בישראל. "אהבתי מאוד את לימודי המשחק, אבל לא אהבתי את לוס אנג'לס", היא אומרת, "יום אחד שאלתי את עצמי מה המקום שיעשה אותי הכי מאושרת, ואמרתי 'ישראל'. בגלל זה עזבתי את לוס אנג'לס ועליתי לארץ". 
למה לא חזרת לדנמרק?
"כילדה, באתי כל שנה לסבא ולסבתא שלי בבת ים והתאהבתי בישראל. מאז בכל פעם שאני מגיעה לארץ אני מתחילה לבכות מרוב התרגשות. אפילו עכשיו, כשאני נמצאת בחופשה בדובאי ומדברת איתך על ישראל, אני מתחילה לבכות. בשבילי זה המקום הכי טוב בעולם. אח שלי היה בארץ חצי שנה, אבל זה הספיק לו והוא חזר לדנמרק. ישראל היא מקום קשה ולא מתאים לכל אחד. גם אבא שלי לא רוצה לגור בישראל. הוא כל הזמן אומר לי 'למה את רוצה לגור בישראל? זה מקום קשה, חפשי מקום יותר קל', אבל אני לא מקשיבה לו. בשבילי ישראל היא מקום נהדר. אם הייתי יכולה, הייתי רוצה להתגייס לצבא".
בגילך? השתגעת?!
"למה? זו צריכה להיות הרפתקה מדהימה".

לוי. בילדותה, עם בון אחיה, עם אביה ובמכון הכושר לבושה ב־Alibi, מותג הבגדים שהקימה (צילום מהארכיון הפרטי)

שמלה אסיה ג'קט וחגורה נעמי בוטיק מגפיים אלדו כפפות לוני וינטג'

מעיל מנגו ג'קט נעמי בוטיק תכשיטים קרן וולף

ג'רמי פיבן ואני 

סיפור הקליטה של לוי בארץ היה רחוק מלהיות קל. "בהתחלה עשו לי בעיות", היא אומרת. "אבא שלי אמנם יהודי וישראלי, אבל אמא שלי דנית נוצרית. רק אחרי חצי שנה קיבלתי את הניירות והייתי מאוד מאושרת. שכרתי דירה קטנה בבת ים, ליד סבא וסבתא שלי. הייתי צריכה להתחיל הכל מהתחלה. לא היה לי כלום חוץ ממענק העלייה. דגמנתי קצת, אבל בעיקר עבדתי כברמנית. קשה לעבוד כל יום משש בערב עד שש בבוקר, אבל הייתי חייבת". 
לחבר הראשון של לי לוי בארץ קראו, כאמור, עדן נחמני - כדורגלן ודוגמן חתיך. הם הכירו דרך האינסטגרם הלוהט שלו כשלוי עוד התגוררה בלוס אנג'לס, וכשנחתה בארץ שלחה לו הודעה. הרומן שלהם נמשך כשנה, השניים אפילו חלקו דירה בבת ים, אלא שאז היא פגשה ביהודה לוי. "אני יודעת שזאת לא דרך טובה לסיים מערכת יחסים, אבל לפעמים דברים קורים ואתה לא יכול לשלוט בהם", היא אומרת. "אם הייתי יכולה לשנות עכשיו משהו, לא הייתי פוגעת בו ככה. הוא בחור מקסים". 


מה גרם לך להתאהב ביהודה לוי?
"אני כבר לא זוכרת. זה היה רומן קצר שעורר רעש גדול. כל הפפרצי ואמצעי התקשורת רדפו אחרינו ושאלו אותי שאלות - ויהודה מאוד לא אהב את זה. זה הרגיז אותו. הוא רצה להיות בן אדם פרטי ושלא יעשו מכל דייט שלנו בלגן".
גם תוכניות הריאליטי אהבו את הצעירה היפהפייה והאמביציוזית. היא לוהקה ל"הישרדות באמזונס" ובהמשך ל"גולסטאריות". "היינו חודשיים באמזונס", היא מספרת. "תמיד רציתי לנסוע לג'ונגלים של האמזונס וניצלתי את ההזדמנות הזאת להגשים את החלום. לא פחדתי לפני המסע, החששות באו אחר כך, אבל אני לא מצטערת על זה לרגע. להפך, הגעתי לשלב הגמר, אבל נפצעתי. זה היה הניסיון הכי מדהים שהיה לי בחיים. מ'גולסטאריות' נאלצתי לפרוש בגלל פציעה. זה היה נחמד, אבל אני רציתי להיות שחקנית ולא רק להשתתף בתוכניות ריאליטי כל הזמן".


בינתיים לוי הספיקה להקים מותג בגדים בארץ, אבל החלומות שלה ממש לא מסתכמים רק בזה. "עכשיו אני בעיקר רוצה לפתח את הקריירה שלי כשחקנית וגם להגיע להוליווד. יש לי סוכן חדש, רוברטו, והוא ממש טוב". 
התחנה הראשונה בניסיון להגשים את החלום היא הסרט "לילה אמריקאי", שבו מככב ג'רמי פיבן, שחקן ומפיק טלוויזיה יהודי־אמריקאי, זוכה שלושה פרס אמי ופרס גלובוס הזהב, שמוכר בעיקר מתפקידו כסוכן השחקנים ארי גולד בסדרה "הפמליה" של HBO. לוי נראתה לצידו בבכורת הסרט בפסטיבל ונציה. למרות הקאסט המכובד שכולל שחקנים כמו אמיל הירש, ג'ונתן רייס מאיירס, מייקל מדסן ופז וגה, הצלמים התמקדו בעיקר בפיבן ולוי שנראו צמודים במיוחד, מה שעורר כמובן לא מעט לחשושים.
איפה תהי בעוד חמש שנים?
"כל שנה אני מכינה לי רשימה של חלומות ובדרך כלל אני מגשימה אותם. אני רוצה לעשות סרטים גדולים, שישמעו עליי לא רק בארץ, ולהצליח עם Alibi, מותג הבגדים שלי. מי יודע - אולי בפעם הבאה שנדבר, אני אוכל להתגאות בתפקיד גדול בסרט הוליוודי. כמובן שאני רוצה גם להתחתן כי אני כבר בת 29, אבל עם מישהו פשוט, לא כוכב ולא בן של ראש הממשלה. רק מישהו עם לב טוב". 

תמונות נוספות מההפקה
bottom of page