top of page

טור אישי הבוררת • ברוריה אבידן־בריר

ברוריה.jpg
הבוררת

למה התאהבתי באבנר | הנסיכה אנסטסיה | שחלות מושתלות | למה לא מרקל

למה התאהבתי באבנר. כשאבנר נתניהו הצטרף לתובעים הסדרתיים במשפחתו, הוא הצליח - בצדק - לקבל מיריב עמית, שופט השלום בתל אביב, צו הרחקה ממטרידו עו"ד ברק כהן. אני, בד בבד, התאהבתי בו. בעיקר בגלל קולו החנוק והכנוּת שהזרים מדוכן העדים. "הייתי מעדיף לא להיות עם אף אחד מהנוכחים כאן", אמר שם, "אני שונא את העובדה שאני מאובטח. יש פה ארבעה מאבטחים איתי ואני יודע שהם לטובתי, אבל אני לא רוצה להיות במקום הזה, מאובטח שלא בהחלטתי. אני בן של ההורים שלי, אין לי סיבה לבוא ולהלבין את פניהם, ההורים שלי לא נתנו לי סיבה לעשות את זה. אין לי גם בעיה עם התוכן של המשפחה שלי. אני שומע את הדברים יום־יום מאז שאני קטן. אבא שלי בחר בדרך פוליטית ולכן הוא זכאי לביקורת. אני לא בחרתי בדרך פוליטית. לא אכנס לתחום הזה. רק פעם אחת אמרתי לאבא שלי דברים בפומבי. זה היה ביום ההולדת שלו ואמרתי לו כמה אני אוהב ומעריך אותו".
אבנר נושא את סבל הירושה. כשחבריו של עו"ד כהן נופפו מחוץ לבית המשפט בשלטים שבהם כינו את הנתניהוז "משפחת פשע" שעושקת את המדינה, אני דבקתי בהתחייבות הפומבית של אבנר להימנע מעיסוק פוליטי: "לא אעשה את זה למשפחה העתידית שלי ולעצמי". אני רק מאחלת לאבנר שהבטחותיו לא רשומות על קרח כמו ההבטחות המופרות של אביו.
 
הנסיכה אנסטסיה. כשבר רפאלי הייתה בת 8 חודשים, אמה ציפי שלחה אותה לצילום דוגמנות והשאר היסטוריה. ציפי - בעברה הרחוק דוגמנית ונערת זוהר - הפכה לסוכנת אישית קשוחה שמנתבת קריירה בינלאומית לבתה. אנסטסיה אברבוך הייתה בת 3 כשאמא נטליה לקחה אותה לצילום בכורה. "לילדים דוגמנים משלמים מעט", משחזרת נטליה, "יש אפילו חברות שלא משלמות לדוגמנים ילדים ונותנות להם קופונים לבגדים".כעת, אנסטסיה, שעומדת לחגוג 10, לומדת בבית הספר שורשים בנתניה וכבר חמש שנים אמה מסרבת לקבל קופונים. מי שלא משלם לבתה נדחה. לצד אמה, אנסטסיה מחזיקה בסוכן האישי שי אביטל. "אנסטסיה מקבלת כסף של ילדים ואת מה שהיא מרוויחה אנחנו שומרים לה לגיל 18, ללימודים", אומרת אמה. כשאתרי הבידור מכתירים את אנסטסיה בתור הילדה הכי יפה בארץ, כשברזומה שלה יש קמפיינים לארמאני ושות', מתחשק לי לדעת האם אמה נטליה ואביה אלכס אברבוך (45), שהיה אלוף אירופה וסגן אלוף העולם בקפיצה במוט, לא גוזלים מבתם ילדות נורמטיבית.נטליה, בתך מצטלמת בביקיני. זה לא מסכן אותה באופן כלשהו?"יש לנו קווים אדומים. אני עובדת בחברת אופנה ובעיניי בגדי ים הם בגד לכל דבר. יחד עם הסוכן אנחנו מתכננים את הקריירה של אנסטסיה ודואגים שהיא לא תופיע בהלבשה תחתונה ולא בעירום כמובן".לנטליה ואלכס יש שלוש בנות. שלושתן אוחזות בשמות של נסיכות: טטיאנה, דיאנה ואנסטסיה. טטיאנה בת ה־24 הייתה מתעמלת אמנותית (היום היא דיילת), דיאנה בת ה־16 היא אלופת הארץ בריצת 200 מ'. "אלכס ואני עוזרים לבנות לממש מה שהן אוהבות", אומרת נטליה. "כל הצעה לצילומים אנחנו בוחנים בפינצטה - ומיד אחרי הצילומים אנסטסיה מסירה את האיפור וחוזרת להיות ילדה רגילה. אנחנו דוחים צילומי בוקר כדי שאנסטסיה לא תפספס יום לימודים. יש לה תעודה הכי טובה. המורים מתים עליה".איך שומרים על הבאלאנס כשמגדלים ילדה סלב?"צריך לדבר איתה. ביום שבו התפרסמה הכותרת שאנסטסיה היא הילדה הכי יפה בארץ היה לי קשה לראות את זה כי הבנתי מה יקרה למחרת עם התגובות של הילדים. למחרת בבוקר הלכתי למנהלת בית הספר ולמחנכת, ולשמחתי קיבלתי מהן תמיכה. אנחנו עובדות יחד כדי לשמור על אנסטסיה".העתיד יקבע אם אנסטסיה תהיה בר רפאלי הבאה או שמא תחליט לעבור למקצוע אחר. מה שבטוח הוא שעם הנחישות שלה ועם המקצוענות של הוריה, אלופי הספורט, אין ספק שהיא תזנק מעל כל רף שיוצב מולה. עם מוט או בלעדיו.
שחלות מושתלות. הפרופסור האנגלי סיימון פישל, מומחה להפריות מבחנה, טוען שהוא נושא בשורה גדולה לנשים שחצו את גיל 50: דחיית גיל הבלות. הטכניקה: הוא נוטל פיסות שחלה מהאשה כשהיא בת 20־30, מקפיא אותן במינוס 150 מעלות, וכשהאשה מגיעה לגיל הבלות מפשירים את פיסות השחלה ה"צעירות" ומשתילים אותן בגוף המזדקן. כלומר, מרמים את השעון הביולוגי. יעמוד זמן הבלות מתקתוקו. למרבה הצער, הפרופסור אינו משת"פ של בנות 70 שהוזות היריון. גופנו לא כשיר לשאת היריון בגיל 70. מחיר התענוג: 3,000־7,000 ליש"ט להסרת פיסות שחלה והקפאתן, ועוד 4,000 ליש"ט עבור החזרתן לגוף. לצערי, אני לא עומדת בקריטריונים. גם לא בתי. נכדתי בת ה־27 נראית לי מועמדת ראויה. קצת קשה לי לדמיין בת 70 מחליפה טיטולים לנכדיה ולניניה לאחר שסיימה לתקוע טמפונים בוואגינה שלה. חלום או מציאות עתידנית?
 
למה לא מרקל. תחת הסיסמה "מנהיג אמיתי בוחר בתעשייה", התאחדות התעשיינים השקיעה מיליונים במאבק לעזרה ממשלתית ליצואנים שרווחיהם נפגעו עם התחזקות השקל. רק מה? במדינה שבה חיים ניצולי שואה, מרתיע לפגוש את אוהבת ישראל פרופ' אנגלה מרקל, ראש ממשלת גרמניה, מתנוססת בתצלומי ענק מלווים בציטוט שלה: "התעשייה הגרמנית אחראית לרוב העושר של גרמניה". לדעתי יש לזכור ולא לשכוח שהתעשייה הגרמנית עבדה שעות נוספות לספק את הביקוש לכבשנים שבהם נשרפו הסבים והסבתות שלנו. אפשר היה לוותר על מרקל ולהסתפק במנהיגים האחרים שמצוטטים בקמפיין הזה. ואני, לתומי, האמנתי שתעשיית ההיי־טק כבר מיצבה אותנו כמרכז כלכלי גלובלי. 

צילום רמי זרנגר

bottom of page