top of page

כתבת שער

השיר שלנו 

שיר אלמליח מעולם לא הייתה חופשייה, מאושרת, בוערת וזוהרת יותר מכפי שהיא היום, אחרי הגירושים. הסיפור המלחיץ עם ההימורים והחובות של הבעל לשעבר (אלרואי כהן) נגמר, ואת מקומו בחייה תפסו חלומות חדשים וענקיים. שיחת הבהרה.

ברוריה אבידן־בריר | צילום: רונן פדידה | סגנון: אייל אזרזר | עורך אופנה: נדב אליהו
לשיר אלמליח - אשה יפה (דוגמנית!) עם גיל יפה (27), מצב משפחתי יפה (גרושה) ו־K264 עוקבים (יפים) באינסטגרם - יש עור של פיל. הוא מתוח, מטופח ומתוחזק אצל קוסמטיקאית בתדירות של פעם בחודש, אבל עדיין של פיל. “אף אחד עדיין לא ניסה לאנוס אותי במקצוע הזה בכוח”, היא מרגיעה, “רק במילים. בואי נגיד ככה: כשצלם בינלאומי מסביר לי שהחיים של צלם ודוגמנית זה גיב אנד טייק, אני עונה לו שגיב אנד טייק אצלי לא עובד. אני בתעשייה הזאת מהמקום הכי נקי”. 
אין הרבה קשר, כך נדמה, בין הדוברת הנ”ל - נערת השער שלנו באפריל נאה זה - למי שהייתה עד לאחרונה אשתו של הכדורגלן אלרואי כהן והרעיפה לעברו הצהרות רומנטיות בצלופן ורוד כמו “אלרואי הוא הגבר הראשון והאחרון שלי” ו”אלרואי הוא הנשיקה הראשונה והאחרונה שלי”. מאז הגירושים הטריים, שחתמו עשר שנות זוגיות (מתוכן שלוש שנות נישואים), שיר ואלרואי לא מחליפים מילה. 
שיר החדשה אומנם אוחזת באותו חיוך כובש ובאותן שפתיים עבות וסקסיות (“לא עיביתי אותן! ככה אני מהטבע!”), אבל הצהרות כבר לא יוצאות מפיה. “למדתי שצריך להיזהר מהצהרות”, היא אומרת, “אבל באותו זמן זה נראה לי הגיוני. הרי הייתי עם אלרואי מכיתה י”ב. אחר כך, כשהוא עזב את הכדורגל, הוא נהיה המנהל שלי - ובגללו, בעצם, ראיתי את עצמי רק דוגמנית. על קולנוע ועל טלוויזיה לא העזתי לחלום, כי אלרואי לא הסכים שיהיו לי סצינות של נשיקות וסקס עם גבר אחר - וקיבלתי את זה”. 
בהבנה? 
“זה לא היה ממקום של אשה כנועה. כשאת חושבת שהבעל שלך הוא הגבר שלך לכל החיים, והוא מבקש ממך לא להתנשק עם גבר אחר אפילו במשחק מול מצלמה, את מכבדת אותו ושמה את המשחק בצד. היום אני משוחררת ואני שולטת בקריירה שלי”. 
צילום: רונן פדידה | Jackie O :שמלה: ויינגולד שואו רום | עגילים
צילום: דודי חסון Jackie O אלמליח בקמפיין ל
 אלמליח בקמפיין לי קופר, עם מאור בוזגלו | צילום:דודי חסון
“עירום יחזיר אותי חמש שנים אחורה. זה לא נכון לתדמית החדשה שלי - ועוד לא נגענו בשאלה איך אבא שלי יגיב לזה. בעזרת השם, יצאתי מהתדמית של הלבשה תחתונה - וגם בלי פלייבוי אני מצליחה”
ולאן את רוצה לקחת אותה?
“החלטתי שיום אחד אדגמן לויקטוריה’ס סיקרט - וזה יקרה. אני יודעת את זה. אני אשה מאמינה. כל ערב שבת אני מדליקה נרות”. 
ואיך זה מסתדר עם קמפיינים להלבשה תחתונה?
“מסתדר. בחיים האישיים אני מאוד ביישנית, אבל ברגע שאני נכנסת לסטודיו והאורות נדלקים, אני נכנסת לדמות אחרת ונותנת את כולי. את הקריירה בדוגמנות התחלתי בהלבשה תחתונה, אבל תמיד שמרתי על קו אדום: בלי עירום מלא. לפני חצי שנה סירבתי לפלייבוי פורטוגל שהציעו לי צילומי עירום”.  
פורסם שהציעו לך 100 אלף דולר. 
“הציעו יותר, אבל כסף זה לא האישו. מה שחשוב לי זה להישאר שלמה עם עצמי ועם תחושות הבטן שלי. היום אני פרזנטורית של שבע חברות מכובדות, ואף אחת מהן לא תרצה פרזנטורית מתפשטת. אני לא מוזילה את עצמי גם כשמציעים לי המון כסף. עירום יחזיר אותי חמש שנים אחורה. זה לא נכון לתדמית החדשה שלי - ועוד לא נגענו בשאלה איך אבא שלי יגיב לזה. בעזרת השם, יצאתי מהתדמית של הלבשה תחתונה, וגם בלי פלייבוי אני מצליחה. אבא שלי, שמנהל לי את חשבון הבנק, עומד לרכוש לי בכספים שהרווחתי דירה להשקעה בתל־אביב”.  
מהפך תדמיתי 
אלמליח, “הישראלית הכי סקסית” (על פי אתר “מאקו” ב־2015), נוהגת בפיאט 500 בצבע פיסטוק ירוק, גוון בולט גם בעיצוב הדירה שחלקה עם בעלה לשעבר. כשעזבה אותה לא לקחה אפילו פריט נוסטלגי אחד. לאורך תקופה מסוימת היא שמרה בסוד את הסיבה לפרידה - הימורים. “לא נפרדנו עד שכל החובות שולמו”, היא מבקשת להבהיר. 
האנשים שאחראים שם על גביית החובות ידועים כטיפוסים לא מעודנים במיוחד. הם איימו עלייך? 
“אף אחד לא איים עלי. לא הגענו לזה”. 
מה בנוגע לטיפול בהתמכרויות? הוא ניסה את זה? 
“לא, הוא לא רצה. למזלי, שמרתי כל הזמן שלא אכנס להריון, אני מחושבת. גירושים עם ילד זה תהליך יותר קשה. בנישואים השתדלתי להיות האשה הכי טובה - אשה שמנקה לבד את הבית, חוזרת מצילומים בחצות ועומדת לבשל אוכל חם. היום אין לי מוטיבציה לבשל. אני אוכלת בחוץ”. 
עם בני זוג פוטנציאליים? 
“מחזרים אחרי גברים, אבל אני עוד לא מרגישה צורך בדייטים. לא התנשקתי עם אף גבר מאז שהתגרשתי. אני לא פנויה לזה רגשית, אני צריכה קודם להתנקות. אני לא מתכננת להיות גרושה שרצה בין מערכות יחסים קצרות. ברגע שאפגוש גבר שיעשה לי פרפרים בבטן - מצדי, שיהיה אפילו בן 45 - זה יקרה. לא בוער לי. אני גם לא מחפשת גבר עשיר. שיהיה בן אדם טוב ושיידע להכיל אותי, זה הכל”.   
כרגע, לדבריה, היא ממקדת את האנרגיות שלה בניסיון לבצע מהפך תדמיתי - מה שלא ממש מניב תוצאות בינתיים: רק לאחרונה היא נכנסה, במסגרת האיחוד של “שמש”, לנעליה של אורלי ויינרמן וגילמה את עוגן - דמות שלא הייתה, כזכור, עיפרון חד במיוחד. מצד שני, גם זה משהו בתור התחלה של קריירת משחק - ואם זה במקרה לא יתקדם, לצעירה השאפתנית הזאת מקצרין יש תוכנית ב’, נוצצת לא פחות. היא קשורה למוזיקה. מתברר שעומר אדם הקליט איתה דואט לא מזמן. הוא שר בעברית, היא בספרדית, ובנייד שלה זה נשמע די מרשים. “תמיד רציתי להיות זמרת, לא דוגמנית”, היא מפתיעה. 
ולמה הפסקת? 
“כשהייתי בת 12 התכוננתי במשך חצי שנה לתחרות גדולה של זמרים בצפון וזכיתי במקום שני. כשירדתי מהבמה ראיתי שרק אח שלי הגיע לראות אותי. ההורים שלי לא באו. לא הבנתי מה קרה. אחרי ההופעה אחי סיפר לי שסבא, שלימד אותי ספרדית, מת מסרטן. מאז אני בפוסט טראומה. נעלם לי הקול. ברח לי הקול. אני מזייפת. מה שמצחיק ומדהים פה זה שעומר אדם התקשר אלי והציע לי לעשות את הדואט הזה איתו בדיוק כשהייתי באזכרה השנתית לסבא שלי. עכשיו אני סוגרת מעגל. אני שוב שרה”.  
מנין הספרדית? 
“סבא שלי (רפאל אדרי, בא”ב) התעקש לדבר איתי ספרדית כדי להכניס לי עוד שפה - ותפסתי את זה בקלות. עוד אז, בילדות, שרתי גם בספרדית”. 
היא פותחת את הבוקר עם קריאת פרק בתהילים, וכמו כל דוגמנית מסתפקת בקפה נטול סוכר וטוענת בתוקף ש-53 הקילוגרמים שלה הם תוצאה של אימוני כושר בלבד, “בלי דיאטה”. “רק עכשיו, בגלל שבעוד יומיים יש לי צילומים ל’לי קופר’, שאני הפרזנטורית שלהם, אני שומרת על הבטן. כשיש לי שבוע פנוי מצילומים אני מתנפלת על סופלה שוקולד”.
“מחזרים אחרי גברים, אבל אני עוד לא מרגישה צורך בדייטים. לא התנשקתי עם אף גבר מאז שהתגרשתי. אני לא פנויה לזה רגשית, אני צריכה קודם להתנקות. אני לא מתכננת להיות גרושה שרצה בין מערכות יחסים קצרות”
צילום: רונן פדידה | Jackie O :עגילים וטבעות | H&M :חולצה: טופשופ | חזייה
זה עובד גם כנחמה - נאמר, לגירושים?
“לא. הגירושים גרמו לי להתהלך במשך שבוע כמו זומבי. אני לא יכולה להיכשל - וגירושים הם סוג של כישלון.  בחיים לא תכננתי להתגרש. אמא שלי, עפרה, הייתה בת 18 וחצי כשהתחתנה עם אבא שלי, חיים, שהיה קצין בקבע. ההורים שלי הם מודל לזוגיות מאושרת. לא ראיתי את זה קורה לי”. 
אלמליח בקמפיין לטו גו | צילום: עידו איז'ק
במהלך הנסיעה האחרונה שלה עם אלרואי לצילומים במילאנו אמה התקשרה ובישרה לה שגילו אצלה סרטן השד. “זה היה בום. חודש אחרי השיחה הזאת עזבתי את הבית עם מזוודה אחת. ספר תהילים, האמונה ועזרת השם נתנו לי כוח לתמוך באמא שלי במקביל לגירושים. פעם בשבוע הייתי מתפנה מהעבודה כדי לקחת אותה לטיפולים. היא עברה ניתוח של הסרת חצי שד, והטיפולים גרמו גם לנשירת הגבות, הריסים והשיער. היום, ברוך השם, היא חזרה לעצמה - אבל גם לסיגריות. נו, גם בטיפולים היא המשיכה לעשן”.  
המשפחה הגרעינית שלה היא שבט עצום. לסבתה, קולט אדרי, יש שבעה ילדים, 35 נכדים ו־100 נינים. ליום הולדתה ה־83 עשו לה מסיבת הפתעה באולם בקריית שמונה עם כל ניניה. אביה של שיר גדל במשפחה בת 11 אחים ואחיות. לה עצמה יש בסך הכל שני אחים - אליאב, בן 26, סטודנט, ויובל, בת 15, תיכוניסטית. “אליאב טען לפני כמה זמן שמפדח אותו להיות מוכר בתור אח של שיר אלמליח, אז הוא הסיר אותי מהפייסבוק שלו - אבל אחר כך הוא החזיר אותי”, היא מספרת. 
לדבריה, היא הייתה “תלמידה ממוצעת, לא חנונית ולא משקיענית”. “עד כיתה ט’”, היא אומרת, “שיחקתי כדורגל וחבשתי כובע הפוך, כמו בנים - והייתי רזה־רזה. כשהתחילו להחמיא לי על איך שאני נראית התחלתי להרגיש נשית, ובאתי לאמא שלי ואמרתי לה שאני רוצה להיות דוגמנית. היא לא התלהבה. היא אמרה לי ‘מה יש לך, רק אחת ממיליון מצליחה’ - אבל לא ויתרתי. נסעתי באוטובוסים לעיר הגדולה ועשיתי את זה, הפכתי לטאלנט”. 
עברת מאוטובוסים לביזנס קלאס. 
“השיא היה שטסתי בביזנס 20 שעות לצילומים בקנקון ואחרי יומיים של צילומים טסתי חזרה ממקסיקו לארץ. יש לי היום שמונה סוכנויות בעולם ואני טסה לכל העולם, אבל אחרי עבודה אני לא נשארת אפילו ליום טיול. אני לא נהנית מזה. אני מתמסרת לעבודה. אני אגיע לויקטוריה’ס סיקרט - וזה יקרה בדרך הכי נקייה והכי ישרה. גם בלי גיב אנד טייק אפשר להגיע להישגים. הצטלמתי לשאנל בניו יורק, לקטלוג של דולצ’ה וגבאנה, למארי קלייר, לווג רוסיה. 
“אני רוצה להסתכל במראה ולהגיד ‘אני פה בזכותי’. יש לי עכשיו הצעה מניו יורק לבושם על שמי, ואני גם עובדת על עיצוב ליין של הלבשה תחתונה בהשראה מרוקאית: זהב, כתום ואדום, עם מצעים תואמים מסאטן”. 
מלחמת השחרור 
ככה, כמו שאתן רואות אותה, היא מרימה משקולות של 70 קילוגרמים. בחורף היא הולכת להשתזף במכונת שיזוף “כי זה מה שהלקוחות מבקשים”. היא נראית בציבור רק במכנסי לי קופר, בנעלי טו גו ועם תכשיטי ג’קי או - כפי שנקבע בחוזה שלה מול המותגים. “כדי לא להיפגע אני לא קוראת טוקבקים”, היא טוענת, “גם לא כאלה שמחמיאים. אני פשוט משתדלת להישאר עם הרגליים על הקרקע, להיות מקצועית. הגעתי לאן שהגעתי כי אני הולכת עם הלב שלי ועם האמת שלי - ואני מודה לאלוהים על מה שהוא מעניק לי”. 
ואיפה תהיי בעוד שלוש שנים, בגיל 30?
“בזוגיות בריאה, אני מקווה. אני לא רואה את עצמי אם חד הורית. ואני מאחלת לעצמי שני ילדים: בן ובת”. 
יפה מאוד. ואיך תסכמי את עצמך במילה אחת?  
“קפוצה, קפוצה, קפוצה. אני אשה קפוצה שעכשיו מלמדת את עצמה לשחרר, לשחרר, לשחרר”. 
צילום: רונן פדידה | Jackie O :חולצה: טופשופ | עגילים

  איפור ועיצוב שיער: גיא טקו | עיצוב גבות: מושיק טקו

bottom of page