top of page
דנה זרמון מאיה גז / צילום: רועי סרוסי / סטיילינג: מיטל ברונר / ע' סטיילינג: מאי גתר / איפור ושיער: ליאל קוצרי
שמלה דילן פריאנטי פריז

הכריזמה הכובשת, היופי הנדיר והזיקה לפרסום שירשה מהוריה הובילו את דנה זרמון הנפלאה (27) לקמפיינים בינלאומיים מנצנצים ולקריירה צדדית בתור מנהלת קורסים למדעי האינסטגרם. עם הקוליטיס שצץ פתאום בחייה היא כבר למדה לחיות. והו, כמה חייה טובים עכשיו

מאיה גז / צילום: רועי סרוסי / סטיילינג: מיטל ברונר / ע' סטיילינג: מאי גתר / איפור ושיער: ליאל קוצרי /
תודה מיוחדת למחלקת עיצוב אופנה בשנקר: שיר כהן, שנקר / יעל ברק, שנקר / אן דהאן, שנקר / נועה גולדפדן, שנקר
 

זו הייתה השנה של דנה זרמון. בכירת אושיות האינסטגרם מינפה את המדיה החברתית למקום הכי גבוה שאפשר והובילה לא פחות משלושה קמפיינים בו בזמן. היא נראית נהדר, נשואה באושר, מעניינת וזוהרת מבפנים. זמן רב היא חיפשה את ההגדרה האחת שתאפיין במדויק את פועלה המגוון ולאחרונה מצאה אותה: מעתה אתן מוזמנות לכנות אותה בשם "יזמית".
זה שנתיים וחצי זרמון היא הבעלים של "אינסטאקדמי" - בית הספר הראשון בישראל ללימודי אינסטגרם ורשתות חברתיות. "בחרתי להדגיש את האינסטגרם כדי שזה יעורר פרובוקציה, אבל זה בעצם בית ספר לתקשורת מודרנית", היא מסבירה. "המטרה שלנו היא לגרום לתלמידים להבין שרשתות חברתיות הן הכלי הכי חזק במשחק".

מה את מלמדת שם?
"איך לספר סיפור ואיך להעביר מסר דרך פלטפורמה. אני מורה שם, יש מרצים אורחים, ואנחנו מסבירים איך פלטפורמות חברתיות מכניסות כסף, מניבות הזדמנויות עסקיות ופותחות דלתות. המטרה היא להתמקצע וללמוד את הדבר הזה. בסוף הקורס יוצאים עם ארגז כלים שמאגדות בתוכן הרשתות החברתיות".
זרמון פתחה זה עתה את המחזור ה־25 של "אינסטאקדמי אוריג'ינה" - הקורס המלא שכולל שלוש פגישות עם הרצאות אורח. "אינסטאקדמי ביזנס" הוא קורס ייעודי לאנשי עסקים וכולל סדנה יומית בת שש שעות שבה מקבלים את כל הכלים הרלוונטיים לעסק. אינסטאקדמי מציע גם קורסים לנוער שמתקיימים בשבוע מרוכז, בחגים.

דנה זרמון צילום רועי סרוסי סטיילינג מיטל
@yullka_b
@shenkar.fashion
מעצבת יעל ברק תכשיטים גלית רונדין

זרמון. "אף פעם לא הרגשתי צורך להשיג או לרדוף או להיות במקום שאני לא רצויה בו"

הבייבי החדש של זרמון, בשותפות עם שניים מחבריה הטובים, הוא "מימהמו" - אפליקציה שמנתחת את הסטורי של האינסטגרם. "כיום את רואה את רשימת הצופים שלך בצורה אקראית של שמות. אנחנו לוקחים את מאגר השמות ומקטלגים אותו לפי מי צופה ולא עוקב, מי צופה אדוק ומי שם אותך על מיוט. אנחנו מוסרים לך נתונים על סמך הצופים וכך אפשר להכיר טוב יותר את העוקבים - הן ברמה האישית והן ברמה העסקית. זה כלי עזר שמייצר הזדמנויות חדשות בדגש על הסטורי, שהפך להיות דרך התקשורת הכי פופולרית בפלטפורמה, אפילו יותר מתמונות הפיד. זה הפרויקט הכי עדכני ומרגש שלי, והוא כבר זמין באפסטור".

פק"ל משפחה
זרמון בת ה־27 מתגוררת בתל אביב ונשואה לגיא ביטון ("אהבת חיי") - בן 31, סמנכ"ל מכירות בחברת הנדל"ן SDB השקעות נדל"ן בחו"ל. הם הכירו בבר בתל אביב. "הוא היה ברמן, סטודנט שנה ראשונה בבינתחומי, פרנס את עצמו, עשה לבד את כל התואר וסיים בהצטיינות. אני הייתי בת 20, בחופשת שחרור. ראיתי אותו מברמן, חתיך כזה, ואמרתי שאני חייבת לשבת על הבר כדי שיתחיל איתי - וזה מה שקרה. השאר היסטוריה".
ככה?
"התחלנו כסטוץ. הייתי לפני הטיול הגדול בדרום אמריקה וגיא היה ידוע כ־player בקרב בנות תל אביב. הוא בן אדם עם נשמה והוא גם נורא חתיך. הנה, תראי". זרמון מניפה את הסלולרי ומעבירה במהירות תמונות של הבעל. "כשהכרנו לא תכננו להיכנס למערכת יחסים רצינית. אולי הוא קצת חשב על זה, אבל בחצי השנה הראשונה לא היינו יחד כי טסתי לארבעה חודשים. הוא עשה פה מה שהוא רוצה ואני עשיתי מה שאני רוצה, אבל היינו בקשר".
איך ויתרת על משהו שידעת שהוא טוב?
"זה לא היה קל. כשנסעתי כאבה לי הבטן. אמרתי לעצמי שהשארתי את אהבת חיי מאחור. שאלתי את עצמי 'מה אני עושה? אולי זה ייגמר'. אכלתי סרט, בקיצור, אבל אמרתי לעצמי שאני לא יורדת מהעץ. אני אוהבת חו"ל, חולת טיולים, אוהבת לחקור את העולם ונהנית מזה. הקשר היה אז די מעורפל, אבל איכשהו ידעתי שאני מתחתנת איתו. עד כמה אני ידעתי? בדרום אמריקה מישהו התאהב בי וחלם שנהיה יחד. הוא הציע להמשיך איתי את הטיול. אמרתי לו 'תקשיב, אין סיכוי, יש לי בעל בארץ ואני מאוהבת בו'. הוא אמר לי 'את בת 20 - מה בעל?'. כשגיא ואני התארסנו, אותו בחור מדרום אמריקה שלח לי פרחים וכתב 'תמיד ידעת שתתחתנו'".
אתם כבר שבע שנים יחד. איך משמרים את הלהט והאהבה?
"תמיד הגדרתי אותנו כבעלי יחסים הדדיים. אין אחד שמתקדם או מושך לכיוון כלשהו באופן חד צדדי, אגוצנטרי. אנחנו מדברים על הדברים, על הרגשות, חולקים את הרצונות. לא רק על הזוגיות, על הכל. אם אני רוצה משהו בחיים, או יש חוויה שאני עוברת, אני חולקת עם גיא, מספרת לו ונותנת לו להיות שותף להחלטה - גם אם אלה דברים שקשורים כביכול לחיים שלי. הכל אצלנו ביחד, כל תהליך שאנחנו עוברים. התקשורת היא מפתח מספר 1 ליחסים חיוביים וגם פרגון, אבל אמיתי, מהבטן. כשגיא מצליח אני מרגישה שאני מצליחה ולהפך. פרגון ללא תנאים".

 

שמלה דילן פריאנטי פריז

על בעלה של אמה, גיא לואל, שעובד היום בחנות ירקות: "הוא קלט את המצב ובלי יותר מדי דיבורים יצא לעבוד בעבודה הראשונה שזמינה ומביאה כסף הביתה. זה לא פשוט בגיל 50 לצאת ולעשות דבר כזה, בלי אגו. זו ההגדרה מבחינתי לגבריות"

שמלה דילן פריאנטי פריז
שמלה אן דהן תכשיטים גלית רונדין

שמלה אן דהן תכשיטים גלית רונדין

@anndahan
@shenkar.fashion

על הקוליטיס:
"אלה כאבי בטן נוראיים. הבטן מתפוצצת. את מרגישה שיוצאים לך סכינים מהבטן. זה לבלות בשירותים 20 פעם ביום. אני חיה ויזואליה וקיבלתי את המחלה הכי לא ויזואלית. אני קונטרול פריק וקיבלתי מחלה שהיא ההפך משליטה"

בכל זאת, אני מניחה שיש דברים שמעניינים אותך ואותו לא.
"תקופות של שבועות אופנה הן משהו שהוא חלק גדול מחיי. זה מה שגרם לי להתחיל את הקריירה, להיות חלק מעולם האופנה ולחוות את זה מקרוב. כשאני מספרת על זה לגיא ואני רואה שזה לא מעניין אותו, אז או שהוא בוחר להקשיב לי או שאני בוחרת לרדת ממנו. אם יש משהו שלא מעניין אותו באופן גורף, לא אכפה את זה עליו וכנ"ל עליי".
שאלת הילדים היא עניין בלתי נמנע, שעולה כמעט בכל שיחה שהיא מנהלת. גם כאן, כמובן, היא צצה. "אני מאוד רוצה ילדים", היא אומרת. "אני אדם מאוד משפחתי. ההורים שלי גרושים, אבל תמיד היינו מאוד משפחתיים. אבא שלי דומיננטי בחיי ותמיד היה שם בשבילי, ואמא שלי גם תמיד הייתה שם. אחותי מאיה היא החברה הכי טובה שלי וגם בעלי הוא אדם משפחתי. ימי שישי הם פק"ל משפחה. אנחנו עושים שבוע־שבוע. בקיצור, אנחנו רוצים ילדים וחושבים על זה, אבל כל אחד צריך לעשות את זה בקצב שלו ופחות להתעסק בזה אצל אנשים אחרים".
ממתי את מתמודדת עם שאלות על ילדים?
"ברגע שגיא שבר את הכוס שאלו אותי על ילדים. הייתי בת 25. גיא ואני התחתנו כדי לחגוג את הזוגיות שלנו. מאותו רגע זה נהיה אישיו של למה ומתי ולמה לא. דקה! רגע! הכל טוב. זה לא אומר שום דבר, חוץ מזה שאנחנו עושים את זה בקצב שלנו. יש אנשים שמתחתנים כי הם נכנסו להיריון, כאלה שמתחתנים בשביל להיכנס להיריון וכאלה שמתחתנים ואחרי זה ייכנסו להיריון. כל האפשרויות פתוחות".

ילדות מודחקת
זרמון הפכה לאחרונה לפרזנטורית של שלושה קמפיינים גדולים. האחרון והיוקרתי שבהם הוא למותג הטיפוח הנמכר ביותר בבריטניה - Olay. "זה כבוד מבחינתי כי כל הפרזנטוריות של Olay הן נשים עם אג'נדה. בהולנד זו נהגת מרוצים ובמקומות אחרים אלה שחקניות קולנוע וטלוויזיה. הנשים הללו הן דמויות עוצמתיות עם סיפור. הוחמאתי כשבחרו בי". 
זרמון היא גם חלוצה ישראלית כפרזנטורית של אורל בי - הישראלית הראשונה שנבחרה לקדם את המותג, זו השנה השנייה ברציפות. החברה השלישית שבחרה בה היא אינטימה, המתמחה בלנז'רי ובגדי ים. "הם בחרו פרזנטורית שהיא לא טייפקאסט של דוגמנית. אל תחשבי שאני חושבת שאני לא יפה או פצצת־על, אבל אני לא במידות של דוגמנית. אני 38 ולפעמים גם 40".

חליפת ג'ינס שיר כהן תכשיטים גלית רונדין

"בדרום אמריקה מישהו התאהב בי וחלם שנהיה יחד. אמרתי לו 'תקשיב, אין סיכוי, יש לי בעל בארץ'. הוא אמר לי 'את בת 20 - מה בעל?'. כשגיא ואני התארסנו, אותו בחור מדרום אמריקה שלח לי פרחים"

חליפת ג'ינס שיר כהן תכשיטים גלית רונדין

אז למה באמת בחרו בך?
"אני חושבת שהבחירה בי הייתה ממקום שרוצים דמות יותר משרוצים דוגמנית. החיבור בינינו נהיה קרוב עם הזמן. זו השנה השנייה שאני במערכת היחסים הזו, שעשתה לי רק טוב. אני מרגישה שהמסר שאני רוצה להעביר - להיות את ובעיקר לאהוב את עצמך - עובר פה יפה. אהבה עצמית היא משהו שאני רוצה לקדם. יש מי שמסתכלים על זה בעין ביקורתית או צינית, אבל זו אני ואני רוצה לפזר את המסר הזה. אני בעד להרים בחזרה למישהו שמציע לעשות טוב ולהרים לאחרים. אני שואפת להעביר מסר של אהבה והעצמה והרמות. תאהבו את עצמכם, תרימו לעצמכם ועל הדרך תרימו לאחרים. פרגון. אני מאמינה במילה הזו. זו המילה הכי יפה שיש לנו".
זרמון אכן מרימה ומעודדת. היא מצחיקה, מלאת חיים ותוכן, מתנסחת כנערה ובוגרת כבת 50. היא חביבה ואדיבה לילדה שמבקשת איתה סלפי במגבלות הקורונה ומנומסת לאייל ברקוביץ', שניגש אליה להחמיא ולשאול על שיתוף פעולה עסקי עבור חבר. אורח החיים שלה מהיר, אבל היא מודה שלאחרונה האטה אותו כשהתפרצה אצלה מחלת הקוליטיס אחרי החתונה.
זה שיט גדול.
"תרתי משמע. אני משייכת את זה ישירות ללחץ. כשזה התפרץ לראשונה הייתי אחרי שנה עמוסת פרויקטים ורגשות. ארגנו את החתונה והייתי בשתי תוכניות ריאליטי - 'זוג מנצח' ו'איט גירלז'. העומס הרגשי מאוד גדול כשאת בפרונט. בפעמים הראשונות בטלוויזיה זה מאוד תמים כי את חושבת שמה שמצולם זה מה שישודר, אבל כשאת מתבגרת בתוך זה את מבינה שזו מציאות מדומה והעריכה מחליטה מה יראו ומה עובר. כשאת קולטת את זה, את במגננה ומנהלת את עצמך אחרת.
"הרגשתי שאני כל הזמן בלוחמה פסיכולוגית עם עצמי: הראש חשב שעות נוספות גם אם לאו דווקא צריך ותוסיפי לזה את החתונה, שכל העולם מתערב לך בהכנות ומחליט לך מה נכון ומה לא. זה מכלול של הרבה רעש והייתי מאוד צעירה, עוד לא בת 25, שמנסה לרצות את כל העולם. אחרי שהכל ירד ונרגע, הקוליטיס התפרץ. אלה כאבי בטן נוראיים. הבטן מתפוצצת. את מרגישה שיוצאים סכינים מהבטן. זה לבלות בשירותים 20 פעם ביום".

שמלה טולה גשרי בגד גוף תכלת נועה גולדפדן

שמלה טולה גשרי בגד גוף תכלת נועה גולדפדן

"בימי הולדת לא היו שתי מתנות נפרדות או שתי חגיגות נפרדות. היינו משפחה אחת. אני חושבת שההורים שלי חשבו עלינו. למרות שהם בחרו לא להישאר יחד, הם האמינו שכילדות אנחנו צריכות את המשפחתיות ואת היחידה האחת - וזה עזר לנו"

אינטימה חלוק 199.90 גוזיה 119.90 תחתונים

זרמון בקמפיינים
לאורל בי

Olay

ואינטימה

דנה זרמון פרזנטורית של מותג הטיפוח OLAY
דנה זרמון תוביל את הקמפיין של משחת השיני

צילומים: למעלה, גבע טלמור

משמאל: דודי חסון

משמאל למטה, גבע טלמור

אלוהים.
"בדיוק! אני חיה את עולם האסתטיקה, אני חיה ויזואליה וקיבלתי את המחלה הכי לא ויזואלית. אני קונטרול פריק וקיבלתי מחלה שהיא ההפך משליטה. את התואר שלי בבינתחומי עשיתי בפסיכולוגיה וגם בתיכון למדתי פסיכולוגיה. לפי פרויד והפסיכואנליזה, השיעור הראשון שילד לומד הוא שליטה בסוגרים. זה הדבר הראשון שהופך אותו לעצמאי. פתאום את מקבלת מחלה שהיא האנטיתזה למי שאת. קיבלתי הרבה מאוד שיעורים בשליטה, בלשחרר, בלקחת בפרופורציה, בלהבין שלא הכל תלוי בי, בלהיות סלחנית יותר כלפי עצמי. זה שיעור מתמיד. כמה שאני יודעת את הדברים האלה, זה לא אומר שאני מיישמת אותם".
איך התגברת על זה?
"עברתי טיפולים שונים, גם מעולמות הרפואה הסינית: דיקור, היפנוזה, הילינג. חוץ מזה, היו גם תרופות, סטרואידים ועירויים. כרגע המחלה בנסיגה, היא שקטה, אז אני פחות אוכלת בשר אדום, מקפידה על כמויות וזהו".
אביה הוא הפרסומאי המצליח והסלב אילון זרמון, שנמצא בזוגיות שנייה עם ילדה בת 3. אמה, דרורית, הייתה מנהלת קריאטיב במשרדי פרסום בארץ וכיום היא פרילנסרית בתחום המיתוג וציירת. היא בזוגיות עם השחקן גיא לואל ויש להם ילדה משותפת, שירה, בת 13. לזרמון יש אחות אחת משותפת מהוריה - מאיה, בת 25, שעוסקת בהיי־טק.
"ההורים שלי התגרשו כשהייתי בת 8 או 9", היא מספרת, "הדחקתי את השנים האלה ואני לא זוכרת יותר מדי. אני כן יודעת להגיד לך שלמרות זאת כל החיים היינו מאוד מאוחדים ואף פעם לא הרגשתי פער. בימי הולדת לא היו שתי מתנות נפרדות או שתי חגיגות נפרדות. היינו משפחה אחת. אני חושבת שההורים שלי חשבו עלינו. למרות שהם בחרו לא להישאר יחד, הם האמינו שכילדות אנחנו צריכות את המשפחתיות ואת היחידה האחת - וזה עזר לנו, בעיקר באופן שאנחנו תופסות היום משפחה ומשפחתיות. זה ערך עליון מבחינתי".
לאחרונה התפרסם שגיא לואל, בן זוגה של אמך, עובד בחנות ירקות מפני שהבמות נסגרו עקב הקורונה.
"נכון. אין גבר כזה. גיא עובד בחנות ירקות של דוד שלי. למרות שהמקצוע שלו זה להיות שחקן מחונן ומוכשר ברמות, הוא קלט את המצב ובלי יותר מדי דיבורים יצא לעבוד בעבודה הראשונה שזמינה ומביאה כסף הביתה. לא פשוט בגיל 50 לצאת ולעשות דבר כזה, בלי אגו. זו ההגדרה מבחינתי לגבריות".
ניכר שאת מאוד שלמה עם עצמך ועם הסביבה שלך. איך את יודעת לבחור נכון?
"אמא שלי לימדה אותי משהו אחד בחיים והוא שאנחנו לא אוהבות את מי שלא אוהב אותנו. אף פעם לא הרגשתי צורך להשיג או לרדוף או להיות במקום שאני לא רצויה בו. לא רוצה אותי? יופי, אני גם לא רוצה אותך. היה אדם אחד בחיים שסובב אותי, מישהו ששיחק לי בראש ואמר שהוא רוצה אותי אבל הוא לא רצה. אז קלטתי כמה מתיש זה לרצות מישהו שלא רוצה אותך. למה להיות במקום הזה? אין סיכוי שאהיה שוב במקום כזה אי פעם. פשוט אין סיכוי". 

הסטורי של חייך

דנה זרמון מציגה:
כך תקדמי את עצמך באינסטגרם 

אינסטגרם הוא אוסף הזיכרונות שלי והמקום שבו אני אוספת את הרגעים החשובים. יש בי הנאה לתעד. אני מפרסמת את מה שמעניין אותי ובניתי לי קהילה. גיליתי שסיפורי סינדרלה לא קיימים. כדי להצליח לא צריך מיליון עוקבים. גם לא מאה אלף. כל מה שצריך זה ליצור תוכן מעניין, מרגש ועקבי.
 

1. חשבי מי קהל היעד שלך והגדילי את הקשרים איתו. חשבי איך לדבר עם קהל היעד שלך. יש לך בוטיק בתל אביב, אבל בחתך הסטטיסטי הרבה אנשים מחיפה נכנסים לפרופיל שלך? אולי כדאי שתקימי בחיפה חנות פופ־אפ.


2. בדקי מהן שעות ה"פיק" שלך ומתי הכי נכון לך להעלות תמונה. זה משתנה בכל עמוד. את יכולה לאתר את השיא היומי ולהבין בממוצע מתי הקהל שלך הכי פעיל. העלי את התוכן בין שעה לשעתיים לפני שעת השיא.
3. שתפי אנשים וחברי אותם אלייך ברמה אישית ועסקית. מצאי לך נישה, הציגי מוצר, מקדי והבהירי אותו לפי הלך הרוח של העסק שלך. 

זכרי: כל פוסט הוא מודעה. עמוד צריך לדבר בשפה מסוימת ולהתרכז בנושא מרכזי שדרכו תספרי את הסיפור האישי שלך.
האינסטגרם הוא המקום להתייחס לטפל ולא לעיקר. את יוצרת תוכן כדי שהעיקר יקבל סיפור דרך הטפל. אם יש לך עסק לתכשיטים, הציגי אותם אחד־אחד בכל בוקר, סמוך לכוס הקפה שלך.
את בספק אם להעלות או לא להעלות? העולם בוער. תעלי את התמונה. אל תחשבי מה יגידו. תעלי אותה בשביל עצמך. הדלתות שייפתחו יפתיעו אותך.

bottom of page