top of page

כתבה

קסטרו קידס

אתי קסטרו עדיין קצת מתגעגעת לימיה הנוצצים בלהקת חמסה ז"ל, וגם עדיין טיפה כועסת על מה שקרה שם, אבל פרט לכך, הכל די אש בחייה החדשים ככוכבת ילדים היסטרית. בייחוד עכשיו, אחרי שהתחזקה והפכה מאתי לאסתר. 

מאיה גז | צילום: רמי זרנגר

צילום: רמי זרנגר
משהו קורה לאחרונה בין כותלי נפשה של כוכבת הילדים היפה והקופצנית, חברת להקת הבנות חמסה לשעבר, אתי קסטרו. לא ממש רואים את זה עליה, בטח לא בהופעות בפני הקטנטנים, אבל היא בעיצומה של התחזקות רגשית ורוחנית. "נולדתי אתי, על שם אסתר, סבתי זיכרונה לברכה", היא אומרת. "תמיד רציתי שיקראו לי אסתר, אבל אמא שלי אמרה שזה שם מבוגר. איך שלא יהיה, השינוי שלי בחיים קשור קודם כל לשם. החלטתי עם עצמי - בלי נומרולוגים ובלי רבנים - להחזיר את השם לאסתר. משהו בער בי מבפנים". ובכל זאת, כדי לקבל את האישור הסופי לכך פנתה קסטרו לרב מקובל. "הוא אמר שאסתר זו המהות ושאני אסתר. בקיצור, הוא נתן לי ברכה והרגשתי כמו מישהי שנולדה מחדש. זה לא שינה אותי כאדם אבל הזיז משהו בפנימיות שלי".
כעבור שבועיים היא כבר מצאה את עצמה על מטוס, בדרך לאומן, עם חברה חדשה - הסופרת ואשת הטלוויזיה והרדיו נועה ירון. קסטרו יצרה קשר עם ירון אחרי שקראה את אחד מספריה וחשה הזדהות עמוקה עימה. בין השתיים נוצר קליק מיידי. "היינו שם ארבעה ימים וכשהגענו לקברים אמרו לי שתהיה לי הארה, אבל לא הרגשתי כלום. רק כשהגענו לקבר של הבעל שם טוב קרה לי משהו שאי אפשר להסביר. התפרקתי בבכי שאי אפשר לתאר".
את דתייה היום?
"לא, אני לא דתייה. כל אחת עושה את מה שהיא מאמינה בו ואת מה שטוב לה. אני עושה דברים שעושים לי טוב".
הרגשתי בלתי נראית
היא בת 42, במקור מרמת גן, בת לאבא שהיה בעל עסק ליציקות ברזל ולאמא שעבדה איתו ותפעלה פעוטון בבית. יש לה שתי אחיות גדולות. אחת חיה בפריז ואחת מפיקה בארץ ומנהלת ההצגה שלה. היא מגדירה את עצמה, קודם כל, זמרת ושחקנית. היא מופיעה מגיל 12, אז עלתה לראשונה על הבמה בפסטיבל שירי הילדים מס' 17 עם השיר של יגאל בשן, "אני אוהב אותך יפה שלי". מגיל 15 ועד 18 היא הייתה סולנית בלהקת הנוער נעורי גבעתיים ובצבא שירתה כסולנית בלהקת פיקוד צפון ובלהקת חיל החינוך. בהמשך הופיעה בהצגות ובמחזות זמר לילדים - לרוב בתפקידים ראשיים.
כזמרת היא ליוותה את יהורם גאון במשך שנתיים, השתתפה במופע משיריו של שמוליק קראוס ז"ל ובעבר הרחוק יותר הופיעה עם דנה אינטרנשיונל, אבל שיא הקריירה המוזיקלית שלה היה, ללא ספק, החברות שלה בלהקת הבנות חמסה, שבשנת 2003 כבשה את המדינה עם להיט אחד ("אתה חייב למות עליי") והתאיידה. "היינו שם כמו אחיות, לטוב ולרע", היא אומרת, "היינו בנות צעירות עם הרבה חלומות והיו בינינו המון ויכוחים. כל אחת רצתה את המקום שלה בחזית הבמה - שזה טבעי - אבל הדבר שהכי ביאס אותנו זה שלא הרגשנו שמתגמלים אותנו כמו שצריך. רצינו העלאה במשכורת והמנהלים שלנו לא הסכימו. הם היו מוכנים שנתפרק בגלל זה. היינו בשיא ההצלחה ובכל זאת לחלק מאיתנו לא היה מה לאכול. את יודעת, לא כל אחת יכלה להרשות לעצמה לחיות מהכסף של ההורים. בסופו של דבר התפרקנו - גם בגלל זה וגם בגלל הוויכוחים הפנימיים שלנו והעובדה שניסו לעשות מאיתנו בובות על חוט. פשוט לא השאירו לנו ברירה".
מה למדת מהחוויה ההיא?
"כשהייתי בחמסה לא התעסקתי באמת. רציתי להתפרסם ולרצות אנשים. דרך ההתנסות הזו הבנתי שהכל נמצא בתוכי. היום אני אדם אחר ואני עושה את מה שטוב לי. היום, אם הייתי בחמסה, הייתי מתנהגת אחרת. הייתי עומדת על הרגליים האחוריות. אז פחדנו על המקום שלנו. היום אני יודעת מה אני רוצה מעצמי. חמסה גרמה לי להבין שההכרה והתהילה לא נמצאות בחוץ. הן נמצאות בתוכי. אז, לצערי, לא היו פייסבוק ואינסטגרם - והרגשתי קטנה ובלתי נראית".
צילום: סלי פרג
צילום: סלי פרג
צילום: סלי פרג
צילום: רמי זרנגר
באותו זמן הכירה קסטרו את מי שלימים הפך לבעלה ומאוחר יותר לגרוש שלה - הקומיקאי, הבמאי ואיש התוכן שבי זרעיה. "החשיפה הראשונה של להקת חמסה הייתה בתוכנית של דודו טופז ז"ל. שבי עבד שם, התחיל איתי ובסופו של דבר היינו יחד 11 שנה - חמש בזוגיות ושש בנישואים". לשניים יש בת משותפת, נועה, בת 9 וחצי. בלידתה עברה קסטרו משבר לא פשוט. "זו הייתה לידה רגילה אבל התינוקת נתקעה בתעלת הלידה ולקחו אותי לקיסרי חירום. רק אחרי 24 שעות ילדתי סוף סוף, אבל זו הייתה טראומה שבגללה עד היום אני פוחדת ללדת שוב. גם העובדה שהוספתי לעצמי 10 קילו בעקבות הלידה הייתה מאוד משמעותית. נכנסתי לדיכאון עמוק. שאלתי את עצמי 'למה אני ככה? הרי כבר ילדתי'. חשבתי שאולי אני לא בסדר. נלחצתי, הייתי עייפה, נפגעתי מכל דבר שאמרו לי".
הדיכאון, הלחץ והעייפות נמשכו כחצי שנה. קסטרו חזרה לבמה והתאוששה, גופנית ונפשית, אבל הזוגיות שלה עם זרעיה עלתה על שרטון. "הדיכאון השפיע על חיי הזוגיות שלנו, אין ספק. אני לא יודעת אם זו הסיבה לגירושים שלנו, אבל כשמשהו לא בסדר הדברים מתחילים להתגלגל. זה תהליך שאני חושבת שהתחיל שם". וכך, שלוש שנים אחרי הלידה, הזוג התגרש. "לא הסתדרנו. התחילו ויכוחים ואי הסכמות על כל מיני דברים. שני אמנים יחד זה לא פשוט. יש כאלה שכן מסתדרים אבל אצלנו כל אחד חשב אחרת. הייתי איתו מגיל 26 - ומה לעשות, אנשים משתנים עם הזמן. היום אנחנו ביחסים טובים מאוד. זה לא שהחלטנו ביום אחד להתגרש, את יודעת. זה היה סיפור לא קטן מבחינתי. הלכתי לטיפול פסיכולוגי שמאוד עזר לי ובסופו החלטתי לא לפחד ממה שיגידו עליי. 
"פחדתי אפילו מהמילה 'גירושים'. גדלתי בבית שבו אין דבר כזה. ההורים שלי ביחד מגיל 15. פחדתי שיגידו שאני גרושה. אמרו לי 'מי ירצה אותך ככה'. גם המשפחה שלי. בטיפול התחזקתי והלכתי עם האמת שלי. שמתי הכל בצד, התחלתי להתחבר לעצמי ומאז לא מעניין אותי מה שאומרים עליי. התבגרתי מאוד בתקופה ההיא. משהו השתנה בי, לטובה". 
צילום: רמי זרנגר
מי תמך בך באותה תקופה
"המשפחה הייתה נגד זה, כך שעשיתי את המהלך לגמרי לבד. הם פשוט לא קיבלו את זה, אז ביקשתי מהם שלא יתערבו ועשיתי את מה שטוב לי. אני גאה שעשיתי את זה והיום אמא שלי רואה כמה טוב לי. אגב, לא רק אני בקשר עם שבי עד היום. גם אמא שלי. אני ממליצה לכל הורה גרוש להיות בקשר טוב עם הגרוש שלו. זה תמיד פועל לטובת הילדים".
אני ופרדי הפיראט
קסטרו יפהפייה. גברים חיזרו אחריה מאז ומתמיד. מטבע הדברים, היא לא ממש התקשתה למצוא בן זוג חדש. בארבע השנים האחרונות היא בזוגיות עם יעקב, איש היי־טק וסייבר, גרוש ואב לארבעה (הגדולה בת 25). הוא מבוגר ממנה ב־18 שנה. 
"אני חושבת שהגיל פחות משנה במערכת יחסים", היא אומרת, "עובדה: שבי מבוגר ממני רק בשלוש שנים והתגרשנו. פשוט צריך להיות מאושרים ולאהוב. אני תזזיתית ויעקב מכיל אותי. הוא האדם היחיד בעולם שמצליח להרגיע אותי - והכי חשוב, הוא מקבל אותי כמו שאני. הכרנו בפייסבוק והוא לא ויתר עליי. הוא רדף אחריי הרבה זמן ובסוף זה הצליח לו. כשהתחלנו לצאת הוא לא אמר לי את הגיל האמיתי שלו. הוא הוריד לעצמו עשר שנים - והאמנתי לו. הוא נראה פחות. עם הזמן למדתי שיש בבגרות שלו יתרון. יעקב עושה לי רק טוב".
צילום: סלי פרג
לפני כחצי שנה עלתה הסדרה "האוטוגלידה של אסתר" בהוט, ביס ובפרטנר טי.וי, ובו בזמן עלה גם המופע החדש שלה, הנושא את אותו שם, על במות מרכזיות ברחבי הארץ. "אני זמרת במקור, אבל עולם הילדים תמיד משך אותי", היא אומרת. אגב, אסתר מ'האוטוגלידה של אסתר' היא נערה סקרנית שאוהבת תעלומות. מדי יום היא מגיעה לגינה עם סבתא מלכה (עירית ענבי) ופרדי הפיראט (אסף אשתר). "ביחד אנחנו מציעות גלידות בטעמים קסומים ומיוחדים", היא אומרת, "בכל פרק אנחנו נתקלות בתעלומות מצחיקות ובפרדי הפיראט שחי על ספינה בלב הגינה ולא מוכן לזוז משם. הסדרה מאוד חמודה וצבעונית ויש בה גם שירים יפים שכתב קובי מחט והלחין חזי שקד".
בעקבות ההצלחה של "האוטוגלידה", עלתה לאחרונה סדרה חדשה בכיכובה של קסטרו - "חגיגה בחצר עם אסתר". צפייה בשתי הסדרות חושפת את כישרון השירה והמשחק שלה, אבל גם את הדמיון המאוד ברור בינה ובין מיכל הקטנה. "יו", היא אומרת כשאני מסבה את תשומת לבה לכך. "זו מחמאה אדירה. אני אוהבת אותה, היא מקסימה. זה בסדר, אני נתקלת בהשוואה הזו הרבה, כי לשתינו יש שיער שחור. אנחנו מכירות. הכל בסדר". 
סטיילינג: שירי רז | איפור: סלי פרג' | שיער: d&o
bottom of page