top of page

גילית קרחות?
זה בסדר,
יש מה לעשות

אבחון ופתרון ייחודי לאיבוד שיער הקרקפת בקרב נשים וגברים
Depositphotos_211924054_XL.jpg

צילום (אילוסטרציה): Depositphotos

צילום: אמנון האס

ד"ר אכי פרידמן מומחה לרפואת עור דרמו אסתטיקה ולייזר

אין עוררין על ההשפעה העצומה - הן האסתטית והן הנפשית - שיש לאיבוד שיער הקרקפת אצל נשים וגברים כאחד. אף על פי שאיבוד השיער אצל נשים עשוי להתחיל כבר בגיל 12, סביב גיל 50 יסבלו מהתופעה 50% מן הנשים. עד לגיל זה בדרך כלל יש מספיק שיער בקרקפת כדי לכסות על ולהסוות את האזורים הבעייתיים.


בעוד שאצל הגברים התקרחות באה לידי ביטוי בהופעת מפרצים ובאיבוד שיער בפדחת, המתמזגים לעיתים לכדי התקרחות כוללת, אצל נשים מדובר בדילול משמעותי של אזורים נרחבים בשיער הקרקפת, עד כדי הופעת "איים" נרחבים של שיער דליל או היעדר מוחלט של שיער. 

בלי תרופות
ניתן לחלק את נסיבות לאיבוד השיער לשתיים: האחת, כשזקיק (שורש) השיערה נותר תקין אך מעגל חיי השערה נפגע, והשנייה, כשזקיק  (שורש) השערה נפגע. 
תרופות במנגנונים שונים ודרכי טיפול מגוונות הוצעו עד כה בעולמות הרפואה והאסתטיקה, אבל בדרך כלל בהצלחה מוגבלת בלבד - הן מבחינת האפקט המתקבל והן מבחינת משך ההשפעה החיובית. 


בחלק ניכר מהטיפולים המוכרים קיימת הסתמכות על תקינות ועל יכולת הפעילות של השיער הקיים וטיפולים אלה הם לרוב טיפולים כרוניים - בין אם בנטילת תרופות ובין אם בשימוש בתכשירים בתדירות יומית או בביצוע תהליכים אקטיביים שונים כמו ניקוי, הזרקות חומרים כימיים או הפעלת מכשור על הקרקפת במטרה לעורר או לשפר את פעילות שורשי השיער. בחלק מהמקרים שבהם מתקיים תהליך טיפולי אקטיבי ניתן לראות גם החמרה במצב, שבאה לידי ביטוי בתופעות לוואי, בהצטלקויות, באלרגיות לחומרים שונים ועוד.


לאחרונה נוספה שיטה טיפולית ייחודית המאפשרת קבלת תוצאה מהירה, משמעותית ואיכותית לאחר ביצוע הליך פשוט, כמעט נטול כאב ובעל רמת סיכון נמוכה לסיבוכים, שמביא לתוצאה מרשימה בכל הנוגע למילוי אזורי החסר בקרקפת, תוך שימת דגש על גוון השיער הרצוי והתספורת המועדפת. 
״הזרקת שיער״ היא שיטה ייחודית, חדשנית, פשוטה וקלה שאף זכתה בפרס הראשון בתחרות חדשנות לשנת 2021 במסגרת היוקרתית של כנס IMCAS וקיבלה הכרה עולמית בקהילה הרפואית-דרמטולוגית.

בלי "איים" 

בבסיס השיטה נמצאת הזרקה של ״מחסניות שיער״ מלאכותי התואם את צבע השיער המקורי לקרקפת בהליך פשוט ובהרדמה מקומית. התוצאה: אזורים מרובי ומכוסי שיער במקומות ההתקרחות שקודם לכן בלטו מאוד לעין. 
את ההליך מקדים ביצוע ״טסט״ שנועד לשלול רגישות יתר ותגובות עוריות אפשריות. כשישה שבועות לאחר הטסט, בו מוזרקות שיערות ספורות, ובהנחה שתוצאת הטסט שלילית, ניתן לבצע הזרקה מלאה, הנגזרת מצבע השיער המקורי, צורת התספורת המקורית והתסרוקת המיוחלת - כל זאת, תוך שמירה מוקפדת על כל הליכי הביצוע לפני, בזמן ואחרי הטיפול. 


השיער המוזרק אמור להתמזג עם השיער המקורי וכך ניתן להמשיך במתכונת רגילה של חפיפות וצביעות של שיער הקרקפת. יש לזכור כי תהליך איבוד השיער הטבעי נמשך גם אחרי הזרקת השיער וכי גם השיער המוזרק עשוי לנשור, ולכן רצוי לבצע חידוש של 20%-25% מכמות השיער שהוזרקה אחת ל- 18-24 חודשים כדי לשמר את התוצאה. 
השיטה, כאמור, פשוטה, קלה ומהירה. הטיפול אורך  כשעה בלבד והתוצאה שהוא מביא יעילה מאוד וארוכת טווח, כפי שיכולות להעיד מטופלות רבות (ומטופלים רבים, כמובן) שכבר עברו את התהליך. 

צילום (אילוסטרציה): Pixabay

bottom of page