top of page

ראיון נייר עמדה

הפסד שלנו

ליאור סהר (23), אחת הדוגמניות הישראליות הכי עסוקות בעולם כיום, טוענת שיש סיבה לכך שאתן לא מכירות אותה: אושיות אינסטגרם למיניהן תופסות לה ולחברותיה למקצוע את כל הקמפיינים השווים ומונעות מהן להפוך לסלבס. נו שוין, היא תסתפק בכיבוש העולם

מאיה גז |  צילום רמי זרנגר |  סטיילניג  רמי זרנגר, פיני זומר ל"סולו"

DSC01620.jpg
חליפה סבינה מוסייב עגילים דנה וגנר
ליאור סהר לא תכננה להיות דוגמנית. אחיה רשם אותה פעם, לקראת סוף התיכון, לתחרות יופי בצפון הארץ ללא ידיעתה, אבל היא לא הסכימה להשתתף בה. "התביישתי", היא אומרת, אבל בדיעבד, שם, אחרי שהשתכנעה ללכת על זה בכל זאת וזכתה במקום השני, נפתחו לה הדלתות. זמן קצר לאחר מכן היא התגייסה ועוד כשהייתה בצבא החלה לקבל עבודות ברחבי העולם כדוגמנית שחתומה בסוכנות יולי. ואז הגיע טומי הילפיגר וטרף את הקלפים.

"הייתי חודשיים באיטליה והלכתי לאודישנים, בין השאר לטומי הילפיגר", היא משחזרת את הרגע המכונן, "בהתחלה שאלתי את הסוכנת שלי 'מה יש לי ללכת? יש יפהפיות וגבוהות ממני', אבל הסוכנת אמרה שזה טומי וברור שלא מוותרים על טומי. בקיצור, הגעתי לאודישן ואני רואה שם את כל המדהימות האלה, הגבוהות והרזות, עם השיער הבלונדיני והעיניים הכחולות, ושוב, שואלת את עצמי מה יש לי לחפש שם.
 
כשהאודישן הסתיים ניגשה אליי איזו בחורה ואמרה לי 'את סופר־מיוחדת ואנחנו אוהבים אותך'. עכשיו, בעולם הזה, מרוב שהוא מזויף, את לא יודעת אם המחמאות אמיתיות או לא. סיפרתי את זה לסוכנת שלי, שמחנו ולא ידעתי אם ייצא מזה משהו".
יצא גם יצא. כעבור יומיים התקשרו אל סהר מטעמו של הילפיגר והודיעו לה שהיא התקבלה. "לא האמנתי, עדיין חשבתי שעובדים עליי. הבנתי שאולי אני לא הגבוהה עם השיער הבלונדיני והעיניים הכחולות, אבל כנראה יש בי משהו אם חברה כזאת גדולה רוצה אותי".

סהר, היום בת 23, נסעה לצילומים והתרגשה מכל שנייה. "עצם העובדה שלבשתי בגדים של טומי הילפיגר, זה היה מרגש", היא אומרת, "אין לי מותגים בארון. הצילומים ארכו יומיים וכל כך התרגשתי שאני באתר של טומי הילפיגר, כך שגם אם לא אהבתי משהו בשיער או באיפור - ואם להודות באמת אני תמיד לא אוהבת ולא מרוצה ממשהו - שם אהבתי הכל".
דיבור נגוע 
סהר - במקור מחיפה, היום תל אביבית - דומה שתי טיפות הוליווד לשחקנית שיילין וודלי מ"שקרים קטנים גדולים". יש לה גבות עבות ומרהיבות והיא לא מוכנה לסדר אותן, "בצילומים כשמסדרים לי את הגבות אני הולכת לשירותים ופורעת אותן שוב", היא צוחקת. בשנתיים האחרונות היא עובדת בפול ווליום, נוסעת הרבה לחו"ל ומפתחת קריירה בינלאומית. "אני פוגשת אנשים מכל הסוגים", היא אומרת, "את יודעת, התרבות שונה ממדינה למדינה, אבל בכל מקום זה מתחיל ונגמר באנשים. יש אנשים נחמדים יותר ויש פחות. מה שבטוח זה שבעולם הזה את צריכה להיות כל הזמן מזויפת ונחמדה לאנשים, גם אם הם לא נחמדים אלייך. בעבודה הראשונה שלי בחו"ל, בנפולי, הגעתי לסט מפוחדת לגמרי. הייתי לבד בארץ זרה, הצטלמתי שם לקמפיין של בגדי ים והצלמת הייתה מאוד לא נחמדה".
מה זאת אומרת?
"היא הרשתה לעצמה לדבר אליי איך שבא לה. הייתי הדוגמנית היחידה על הסט והיא פשוט דיברה אליי בצורה לא מכבדת. כל היום בלעתי את הרוק ואמרתי לעצמי שאני דוגמנית ושדוגמנית צריכה להיות יפה ולשתוק, אבל ידעתי שאני לא כזאת. היום התגלגל ובסוף עניתי לה. הגיעו מים עד נפש. לא הסכמתי שהיא תמשיך עם זה גם אם זה יעלה לי בקמפיין. אמרתי לה שהיא לא אמורה לדבר אליי ככה כי אני לא חפץ ולא בובה. בתגובה, היא צעקה עליי, גם אני הרמתי את הקול, היה בלגן על הסט והתחלתי לבכות. זה הסתיים בזה שהיא ביקשה סליחה ואמרה שהיא לא הייתה צריכה לדבר ככה. היא כנראה ציפתה שלא אענה לה כי היא רגילה לדוגמניות ששותקות".
היו גם מקרים משמחים?
"ברור. בקמפיין שעשיתי בגרמניה, למשל, הגעתי לסט וממש פינקו אותי. הכינו לי קייטרינג מושקע, כל הזמן דאגו לי, שאלו איך אני, ואפילו עשו לי מסז' בין צילום לצילום".

בארץ סהר עשתה עד כה קמפיינים לפיקס, לקסטרו, לבלנקיני (בגדי ים שלא משאירים פסי שיזוף), לרנואר, לדלתא ולבוניטה דה מאס, לצד גלית גוטמן, המלכה האם של הדוגמניות. "זה היה מרגש לדגמן לצד דוגמנית כל כך גדולה", היא אומרת, "היא אמרה לי שאני יפהפייה ומאוד החמיאה לי. ראיתי את הביטחון שיש לה על הסט. היא מקצוענית, ולקחתי ממנה בעיקר את הביטחון שלה בעצמה. את רואה אשה בגילה, אחרי לידות, ויש לה ביטחון עצום בגוף שלה. זה לא מובן מאליו".

אמרת שאת ביישנית ונבוכה, אבל את מצטלמת המון בהלבשה תחתונה ובבגדי ים.
"אני יותר נהנית להצטלם בהלבשה תחתונה ובבגדי ים מאשר בבגדים כי יש לי אישיוז עם הגוף שלי. לכל בחורה יש אישיוז כאלה, במינון גבוה או נמוך. אצלי זה בא בתקופות. יש תקופות שאני מרגישה בהן טוב עם הגוף שלי: כשאני עושה המון ספורט, כשאני במאה אחוז עם התזונה, וכשאני ישנה טוב בלילות, אני רואה תוצאות. אבל יש גם תקופות אחרות. אני אוהבת אוכל ומתוקים - זו ממש מלחמה יומיומית אצלי - אבל אם פעם הייתי מנסה דיאטות כאסח, היום אני מבינה שצריך לעשות הכל במינון נכון, בשילוב ספורט. ואם פעם הייתי מקבלת הערה קטנה על המשקל שלי והעולם חרב, היום אני מבינה שלאנשים תמיד יהיה מה להגיד. בסופו של דבר, את מפתחת עור של פיל. זה חלק מהעניין".

היא עושה שלושה אימונים בשבוע עם מאמנת אישית (אירה דולפין), עובדת הרבה על ההליכון בחדר כושר ("אני שונאת את זה, אבל אין ברירה") ומשתדלת מאוד, לדבריה, לאכול בריא. "יש לי נפילות מדי פעם, כשאני יוצאת עם חברים ואוכלת דברים שאסור לי לאכול, אבל אני יודעת שאם אכלתי בערב עוגה, למחרת אעשה יותר ספורט ואאזן את זה עם אוכל בריא".
DSC01486.jpg
שמלה צימרמן ל"פקטורי 54"
תכשיטים דנה וגנר
נעליים זארה
DSC01594-2.jpg
חליפה סבינה מוסייב עגילים דנה וגנר
נעליים זארה
ליאור סהר (4).jpeg
סהר עם אחיה מיקי וגל
"אם פעם הייתי מנסה דיאטות כאסח, היום אני מבינה שצריך לעשות הכל במינון נכון, בשילוב ספורט. ואם פעם הייתי מקבלת הערה קטנה על המשקל שלי והעולם חרב, היום אני מבינה שלאנשים תמיד יהיה מה להגיד" 
רק לא בישראל 
בין השאר, היא עברה אודישנים בניו יורק לקמפיין לליין הצעיר "פינק" של ויקטוריה'ס סיקרט. "כשהגעתי, מיד אמרו לי שאני צריכה לחזור. כלומר, שאני צריכה להוריד מידה".
מעליב. תסכימי לרזות בשביל זה?
"כן. זה לא העליב אותי. זו חברה בממדים ענקיים ואין מה לעשות, את צריכה להיות מושלמת. להיות בול. עצם זה שרצו לראות אותי ושלחו לי כרטיסים על חשבונם היה משהו שמאוד החמיא לי. זו הייתה חוויה להיות במעמד של דוגמניות כמו ג'יג'י חדיד, שגם עשתה את זה. ברגע הזה הבנתי שאני רוצה להיות דוגמנית מקצועית ולעשות מזה קריירה. היום אני יודעת בוודאות שאעשה את כל מה שצריך בשביל זה ולא משנה מה יעמוד בדרכי". 

למה, לדעתך, בארץ עוד לא ממש מכירים אותך?
"זה מטורף שדוגמניות עושות חיל בחו"ל, עובדות קשה ומצליחות, אבל בארץ לא מכירים אותן, הן לא סלבס, ולעומת זאת, אושיות אינסטגרם, שהן לא דוגמניות, מקבלות כאן קמפיינים של דוגמנות. זה מאוד מתסכל דוגמנית מקצועית שזו העבודה שלה. הן מקבלות הכרה בעבודה שלנו. אנחנו מרגישות שלנו זה מגיע, אבל בגלל העידן החדש הזה, מה שיותר חשוב זה כמה עוקבים יש לך באינסטגרם ולא איך את נראית ומה את עושה מעבר לים".
כמה עוקבים יש לך באינסטגרם?
"85,000. בארץ זה לא מספיק".
אז מה עושים כדי לפרוץ?
"בארץ נראה לי שכדאי ללכת לתוכנית ריאליטי. אני פחות מתחברת לזה, אבל אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד. אני מעדיפה לקטוף משהו סופר־דופר שווה בחו"ל כדי לקבל כאן הכרה".
bottom of page