top of page

רוקדת את החיים

מיכל לוי, מייסדת ומנהלת "הבית שלך להצלחה – סטודיו למחול, כושר ואורח חיים בריא", מדברת על המופע החדש שנולד מסיפוריהן של נשים מוכות בזמן הקורונה, על החיבור לטבע שמשאיר אותה בצפון ועל הייעוד שלה: להשתמש בעולם המחול כפלטפורמה חינוכית ומעוררת השראה
צילום: מימי וידר
_MIM7528-83.jpg

בכל שנה מעלה "הבית שלך להצלחה" – סטודיו למחול, כושר ואורח חיים בריא מופע סיום ותמיד עם הפנים לקהילה. השנה החליטה מייסדת ומנהלת הסטודיו, מיכל לוי, לקיים מופע התרמה – בשם מעורר ההשראה "BRAVE" - בסימן של נשים למען נשים, שמבוסס על סיפוריהן של נשים מוכות בזמן הקורונה. 
לרגל המופע נפגשנו איתה לשיחה על אחווה נשית, על ייעוד אישי וחיבור לטבע, שמשאירה אותה בראש פינה הקסומה.
לוי (31), בעלת תואר ראשון במנהל עסקים וספורט, היא מאמנת לקידום בריאות וכושר ומורה למחול. החזון שלה ושל הסטודיו הוא ללמד ולהעצים תלמידות לאורח חיים בריא, השגיות, דימוי גוף חיובי, בטחון וערך עצמי גבוה. 


"מחול וכושר ליוו אותי בכל שלב בחיי", היא מספרת. "כתלמידת מחול, ראיתי את יכולת ההשפעה דרך עולם המחול על הדור הבא – וידעתי שהייעוד שלי הוא להשתמש בעולם המחול כפלטפורמה חינוכית ומעוררת השראה עבור תלמידות נוספות בעתיד".
לדבריה, הסיפוק הגדול עבורה הוא "לראות את השינוי בתלמידות לאורך השנים, להגביר אצלן את האומץ לנסות דברים חדשים ואת ההבנה שלכל אחת אחריות אישית כלפי עצמה ואחריות על חברותיה לקבוצה. מכאן שכל תלמידה צריכה להוות מקור אנרגיה ודלק המסייעים בהתמודדות עם האתגרים". 


בעצם יצרת כאן בית.

"בדיוק. יצרתי כאן בית ומרחב בטוח, עוטף ותומך שמאפשר לכל אחת לבוא לידי ביטוי בצורה בה תוכל להתפתח ולהתבטא בחופשיות ללא מסכות. הסטודיו שלנו הוא בית שרואה לעומק בתוך מכלול 'הדיירות בו', כל אחת בפני עצמה".
לצד החשיבות שבפן החברתי, בסטודיו לא מתפשרים על מקצועיות. כל פעולה מתבצעת ברזולוציות הגבוהות ביותר, כשהדגש הוא על תנועה והתפתחות תמידית קדימה, פיזית ומנטאלית לראות בכל מכשול הזדמנות ואפשרות לצמיחה.

 

עברו דרכך הרבה תלמידות.
את יכולה לזהות מה הסוד להצלחה במחול? מה נדרש ממי שרוצה להפוך לרקדנית מקצועית?

"אי אפשר לנסח נוסחה, כי לכל אחת יש את הדרך שלה, את האופי שלה, אבל בגדול אני אגיד שכדי להצליח בתחום המחול ולהפוך למקצוען ולאומן אמיתי חייב להיות בך רצון עז ללכת עד הסוף. בין אם זה בתנועה מסוימת, בהתמדה, בעבודה הקשה ובדחיפה קדימה. אתה חייב אופי מברזל, לא מתפשר, לא מסתמך על חיזוקים מהסביבה החיצונית. הדגש חייב להיות על התפתחות עצמי ושיפור תמידי ביכולות הפיזיות והמנטליות שלך, יחד כמובן עם זיהוי המגבלות האישיות ולדעת מה הדרך לפריצת הגבולות של המגבלות הללו על מנת להתמקצע בכל פעם מחדש".

לדברי לוי, אחד הדברים החשובים בחיים הוא למצוא מנטור, מודל לחיקוי, מישהו שמעורר בך השראה בתחום שבו אתה מעוניין להצליח – להיצמד אליו, להבין מה מניע אותו ואיך הוא הצליח בתחום הזה. 
"בתחום המחול, מעבר להכשרות המקצועיות והעבודה הטכנית הפיזית שחייבת להיות לכל רקדן ורקדנית, יש חשיבות גדולה בעיניי למדידת כישלונות והצלחות", היא אומרת. 


ואיך מתמודדים עם כישלונות?
"שאלה טובה. בכל תחום בחיים יש הצלחות ויש כישלונות. בתחום המחול חוסר הצלחה יכול לבוא לידי ביטוי בקומבינציה מסוימת או לא לקבל קטע סולו. מהניסיון שלי הכי חשוב לראות את רגעי המשבר כשיעורים קטנים שאמורים לשפר אותנו ולדחוף אותנו קדימה". 
איך נראה סדר היום שלך? יש לך זמן גם לתחביבים או שהכל רק עבודה?
"העשייה היא מוטיב מרכזי בחיי והיא חשובה כמו ההשקעה בגוף ובנפש. אני קמה בשעות מוקדמות מאוד בבוקר 
ויוצאת לריצה. אני מחוברת מאוד לטבע. זו אחת הסיבות שאני עדיין נשארת לגור בצפון הארץ. 
מעבר לכך, אני אוהבת לקרוא ספרים, בעיקר כאלה שעוסקים בהתפתחות אישית. כשאת בוחרת לעשות את מה שאת אוהבת בדרך המקצועית ביותר, את נהנית מהעבודה, מהיצירה ומההשפעה על דור ההמשך. בעיניי אדם שבוחר להתמקצע ולהשקיע את מיטב מרצו בדבר - לא רק שהוא לא משלם מחיר, אלא זוכה לממש את הפוטנציאל שלו בדרך הכי משמעותית שיכולה להיות".

_MIM0105-65.jpg

מיכל לוי ,"הבית שלך להצלחה" - בית ספר למקצועות המחול
טלפון: 054-5569268

Instagram:  Its.michallevi.dancestudio   

RIKUD.MICHAl@gmail.com 

bottom of page