שירז טל
אדר גנדלסמן
טיטי איינאו
מלי לוי
עדה זמורה
אנה ארונוב
קיילי ג'נר
נטלי דדון
אלכסה דול
יושיבה ג'ונס
Show More

מנביטות ומבסוטות

קיבלת החלטה לצרוך מזונות שעברו תהליך של הנבטה? ספר חדש יסייע לך לצלוח את השיטה

לצד שלל הגימיקים השיווקיים, המתודות ההזויות והמוצרים שמתיימרים להתבסס על מזונות־על ולהיטיב עימנו אבל בפועל הם אוכל רגיל למדי, צצות לפעמים גם בשורות של ממש עבור הבריאתניות באשר הן וגם עבור מי ששואפות להיות כאלה והולכות לאיבוד בים הדיסציפלינות המודרניות. למשל, בשורת ההנבטה.
לא מעט מחקרים שנערכו ברחבי העולם באשר לכוחם המבריא והמרפא של קטניות, נבטים, דגנים, זרעים, אגוזים ושקדים שעברו תהליך של הנבטה הובילו למסקנות חד־משמעיות הקובעות שאכן גוף האדם מגיב להם בצורה חיובית ביותר. הספר החדש "נפלאות ההנבטה" מאת כנה אמונה שכטר (180 עמ', הוצאת פוקוס ספרים לבריאות) חושף את סוד קסמה של ההנבטה בשפה פשוטה ונהירה.
הספר עורך עבורנו היכרות עם סוגי המזונות הניתנים להנבטה וכולל מדריך מעמיק להנבטה פשוטה ויעילה. בחלקו השני יש לא מעט מתכונים "מונבטים" שמבטיחים תוצאות בריאות וטעימות. המתכונים שבספר על טוהרת הבריאות הטבעית, ללא מוצרים מהחי (חלב, בשר וביצים) וללא חומרים משמרים ותוספים מלאכותיים. כולם מבוססים על חומרי גלם טבעיים בלבד. הנבטה מהנה. 128 שקל.
דורית בן־ארי

ביוש, בעלוש

טיול בנות. את חייבת את זה לעצמך - ועכשיו. אחרת את עלולה להתמודד, חלילה, עם בעיות בריאותיות

מתי בפעם האחרונה אמרת צ'או לבעל ולילדים ויצאת לטיול, בארץ או בחו"ל, רק עם חברות? אם את עדיין מנסה להיזכר, מהרי לערוך סבב טלפונים, לבדוק מי בעניין ולארגן וויקאנד בנות הורס ותוסס. לא, זה לא רק לצורך "התאווררות" מחיי השגרה השוחקים. זה הרבה יותר מזה. הבריאות שלך, כפי שגילו מחקרים שבוצעו לאחרונה באוניברסיטת מישיגן, נמצאת על הפרק. 
למעשה, במחקר התגלה שחוזקן של מערכות יחסים בין חברים או חברות משפיע יותר על תוחלת החיים שלנו מאשר חוזקה של מערכת היחסים שלנו עם בני המשפחה, לרבות הבעל והילדים. פרמטרים כמו בריאות גופנית, בריאות נפשית ואושר מושפעים באופן ישיר מאופי הקשרים החברתיים שלנו מחוץ למשפחה. מחקר מרתק נוסף שנערך באוניברסיטת הרווארד וסקר את חייהם של 309 אלף בני אדם גילה שמחסור בקשרים חברתיים חזקים מעלה ב־50 אחוז את הסיכוי למוות בטרם עת - השפעה זהה לעישון של 15 סיגריות ביום. ומחקר אחר, אגב, מצא קשר בין היעדר קשרים חברתיים להתפתחות של מחלות לב ושל דמנציה. מה עושים בנדון? תופסים כמה חברות טובות וקופצים, נניח, ללונדון. רעות בנימיני

שיישאר על המקרר

אתן לא רוצות שהילד או הילדה שלכן יבלעו מגנט. זה בהחלט עלול לסכן חיים ולגרום לסיבוכים רפואיים קשים

אין דבר מפחיד יותר להורה מאשר לתפוס את הפעוט/ה עם ג'ולה בפה. בעצם יש. לפחות ככה שבים ומזהירים רופאים ברחבי העולם: לתפוס את הפעוט/ה עם מגנט בפה. הסכנות שבכך הולכות ומתבהרות, עד כדי כך שלפני כמה שנים הייתה יוזמה פדרלית בארצות הברית לאסור את שיווקם של מגנטים קטנים למקרר וכו' - יוזמה שבסופו של דבר לא יצאה אל הפועל והמגנטים האלה עדיין נמכרים בהמוניהם ועדיין נכנסים לפיותיהם של לא מעט קטנטנים תמימים.
החשש הגדול ביותר של רופאים הוא מפני בליעה של מגנטים חזקים במיוחד שייצורם החל בשנות השמונים ושיווקם תפס תאוצה - הן כצעצועים לילדים והן כחפצים שעובדים מניחים על השולחן במשרד - במהלך שנות האלפיים. מדובר במגנטים חזקים פי חמישה עד עשרה ממגנטים רגילים - כלומר, חזקים הרבה יותר ממגנטים למקרר.
בעקבות כמה מקרים של פעוטות וילדים שבלעו מגנטים כאלה וחוו סיבוכים קשים, רופאים בארצות הברית הפנימו היטב את הסכנה המוחשית שהם מהווים למערכת העיכול, לאיברים הפנימיים ולזרימה התקינה של הדם בגוף. מכיוון שהמגנטים האלה אינם אסורים לשימוש, העצה הרשמית להורים היא להרחיק מגנטים מהישג ידם של ילדים - מה שאומר גם לוודא שאין כאלה בין הצעצועים שלהם. בקיצור, שלא נדע. 
רעות בנימיני

1 / 20

Please reload

 
 
 
מגזינה גיליון היכרות 5 שח
חדשות הרומנטיקה
חדשות הבריאות
חדשות הביוטי
חדשות האופנה
Show More
לוגו מגזינה.jpg
  • Facebook
  • Instagram

מדורים אישיים

כושר

קוסמטיקה וטיפוח

הפקות אוכל ומתכונים

"מגזינה" הוא ירחון מעמיק, מקיף, אינטליגנטי ורהוט המסקר כל מה שמעניין נשים בעידן המורכב, המסועף והמבלבל שבו אנו חיים, או, ליתר ליתר דיוק, חיות. המגזין עוסק בכל התחומים והאספקטים שמהם בנוי עולמה המודרני של האישה הישראלית והקוסמופוליטית.