top of page
אורטל עמר צילום שי פרנקו עורך אופנה סטיי

אורטל עמר. "אני יודעת שאני לא lovable במבט ראשון. כשאני באה למקום חדש לא ישר אוהבים אותי, אבל אחרי שמכירים אותי לומדים לאהוב אותי"

חולצה, ז'קט ומגפיים הלגה עיצובים / תכשיטים: קרן וולף

אורטל עמר (30) מעולם לא הייתה חזקה, נחושה וממוקדת יותר. אוי למי שניסה להתעסק איתה בעונה החדשה של "גולסטאר". הפרידה מבן אל תבורי שברה אותה, אבל ההווה שולח לה חיוך מתוק. כמעט כמו זה של תו פרינס, שכבר לא ממש תינוק 

מאיה גז / צילום: שי פרנקו / עורך אופנה וסטיילינג: נדב אליהו אפטר / איפור: ספיר סבג שיער: דקל בן ציון

אורטל עמר לא אוהבת להיות לבד. תנו לה חברות, תנו לה בן זוג, רק אל תשאירו אותה רגע בחדר ריק. "זה היה הדבר הכי קשה לי בפרידה", היא מודה, "אני שונאת לישון באלכסון. הזמנתי חברות לישון אצלי. אני הכי לא סוליסטית".
עמר משתתפת בימים אלה בריאליטי הראשון שלה "גולסטאר" בהוט. שבועיים בלי החברות המוכרות, בלי הקולגות בתוכנית הבידור "ערב טוב עם גיא פינס", והכי חשוב, שבועיים בלי תו פרינס - בנה המשותף עם בן אל תבורי.
הבדידות, מתברר, בהחלט הדאיגה אותה. "בגלל שאני משדרת שאני בחורה חזקה שבאה מעולם התקשורת חששתי שלא אתחבר, שיהיו לי קשיים חברתיים ב'גולסטאר'. זו התחושה שהכי הלחיצה אותי כי הכל היה מול מצלמות. אלה היו רק שבועיים, אבל מאוד אינטנסיביים ולכן חששתי שלא אתחבר, שלא יהיו לי שם חברות. ידעתי מי צפוי להשתתף ואני מכירה את רוסלנה, יצא לנו לשבת יחד פעם, אבל אנחנו לא חברות, ולכן לא ידעתי איך זה יהיה. לא רציתי למצוא את עצמי לבד".
נכון לכתיבת שורות אלה אורטל עמר ובן אל תבורי מדברים, אבל לא יותר מדי. נדמה שהשניים האלה עברו הכל: פרידה מתוקשרת כשתו היה בן חודשיים, החלפת מנעולים, משטרה שהוזמנה, דיון בבית משפט, פוסטים עוקצניים באינסטגרם וראיונות שער עם הצד שלו והצד שלה. עמר שמרה ועדיין שומרת על פאסון. נדמה היה שהיא מהלכת בין הטיפות, מנסה להבין מה קרה אחרי הלידה. איך האהבה הגדולה והפוטוגנית הזו התנפצה לרסיסים והשאירה אותה אם חד־הורית. "בימים אלה אנחנו נמצאים בתהליכים של לנסות לבנות קשר", היא מגלה, "אבל זה לא אומר שנחזור להיות יחד".

עמר, בן אל תבורי ותו פרינס

"במשך שמונה חודשים הוא לא ראה את הילד ואז הוא התקשר ואמר 'אני רוצה לבוא לראות אותו'. בסדר, אני לא מתעסקת בזה עכשיו, אלא במה שטוב לתו. אגב, הוא הגיע ותו זכר אותו”

אורטל עמר. "אני יודעת שאני לא lovable במבט ראשון. כשאני באה למקום חדש לא ישר אוהבים אותי,
אבל אחרי שמכירים אותי לומדים לאהוב אותי"

צילום: משה נחומוביץ

עמר, בן אל תבורי ותו פרינס
אורטל עמר. קמפיין אודליס. צילום שי פרנק

"אנחנו נמצאים בתהליכים של לנסות לבנות קשר, אבל זה לא אומר שנחזור להיות יחד. בגלל שאין לנו זוגיות הורית יציבה, חשבנו לעשות לתו מזכרת. רצינו שהוא יגדל, יסתכל על התמונות ויגיד 'הנה אני, אמא ואבא באותה תמונה'"

עמר בקמפיינים לאודליס (למעלה) ומד אופ

אורטל עמר-קמפיין מד-אופ. צילום שי פרנקו.

כמה ימים לפני הראיון נפגשו השלושה לצילום תמונות משפחתיות לרגל יום הולדתו השני של תו. "בגלל שאין לנו זוגיות הורית יציבה, חשבנו לעשות לו מזכרת. רצינו שהוא יגדל, יסתכל על התמונות ויגיד 'הנה אני, אמא ואבא באותה תמונה'".
מי חשב על הרעיון?
"אני. אני כותבת רעיון, כתובת ושעה - והוא מגיע. כשזה מגיע לילד הוא בסדר".
היא מספרת שהחתימה על הסכם משמורת קרובה. "במשך שמונה חודשים הוא (בן אל - מ"ג) לא ראה את הילד ואז הוא התקשר ואמר 'אני רוצה לבוא לראות אותו'", מספרת עמר. "אני לא מתעסקת בזה, אלא במה שטוב לתו. הוא הגיע ותו זכר אותו".
לא היה לך קשה עם העובדה שהוא לא ראה את הילד כל כך הרבה זמן?
"בהתחלה היה לי קשה, אבל היום נרפאתי ממה שעברתי. הכל עובר לידי. אני מתייחסת לדברים בצורה עניינית. בלי אגו".
מה עשית כדי להגיע למצב הזה?
"התייעצתי הרבה עם מיכל הקטנה וחברות 
קרובות. יש לי עוד שתי חברות טובות שאני מתייעצת איתן. לא עם כל העולם". 
מפריע לך שהפרידה שלכם חשופה לכולם?
"לא. ידעתי עם מי אני יוצאת, ידעתי מה יהיו ההשלכות. אני עובדת בזה, אני לא תמימה".

תימנייה גאה
כשעמר אומרת שהיא "עובדת בזה" היא מתכוונת לעבודתה כחברת מערכת בתוכניתו הוותיקה של גיא פינס, העוסקת בעולם הבידור. אותה תוכנית שגם דיווחה על הפרידה שלה ושל תבורי ועל המהמורות שהגיעו בעקבותיה. "בכל מה שקשור בי ובו אני לא מתערבת", היא אומרת. "אני בטוחה שיש רגישות בלב הכותבים של התוכנית, אבל גם כשהיו דברים קשים הם סוקרו. זו צריכה להיות מערכת שמסקרת בידור".
היום, שנתיים אחרי הפרידה, היא מתגוררת בדירה חמודה במגדל גבוה עם תו התינוק שחוגג יום הולדת. אסור לה לפרסם צילומים שלו ברשתות החברתיות, אבל אפשר לספר שמדובר בפעוט חמוד באופן קיצוני, עם קסם וחיוך ממס. ילדון חברותי וחכם שיושב, מרכיב פאזלים וגם לוקח אותי לראות את החדר שלו. "אני אמא זורמת, אדישה וקלילה. כשקורה משהו, אני סופר־מפוקסת. את רואה שהשעה עכשיו אחרי שמונה ואני לא לחוצה. תו הולך לישון כל ערב בשמונה, אבל לא קורה כלום אם לא".
אחרי שהוא יירדם ויישאר עם עלמה, הבייביסיטר, עמר תלך לבית חברתה הטובה מיכל הקטנה לחגוג יום הולדת. "מיכל הייתה עכשיו יומיים בדובאי עם ניר, בעלה, ובזמן הזה גייסתי כמה חברים - דודו אהרון, אורנה דץ, ניקול ראידמן, ציפי שביט, יובל המבולבל ומיקי מוכתר - להקליט לה שיר של שתי דקות שהולך ומתפתח".
את שרה?
"לא רשמית, אבל אני תימנייה, אז אני יודעת לשיר".

עמר, בת 30 וקצת, היא בתם של יעקב, מהנדס בתעשייה האווירית, ושל רינת, סייעת בבית ספר. יש לה אח, עידו. ילדותה, היא מספרת, עברה בכיף. "בגיל 23, אחרי שעזבתי את הבית ועברתי לתל אביב, הבנתי שהבית של ההורים שלי הוא לא הבית הכי יפה שיש והחדר שלי לא הכי יפה בעולם. הייתה לי מיטת יחיד עד גיל 23. ההורים שלי אנשים צנועים. זה לא שהם לא יכולים לגור בבית יותר גדול. גרנו בדירה ממוצעת, אפילו מתחת לממוצעת, אבל הייתה לי ילדות עם הרבה חברים. הייתי תלמידה מצטיינת, הכל מאה, אז לא היו נקודות קושי".
היא נולדה בפתח תקווה, אבל כשאני שואלת אותה היכן גדלה היא עונה "נולדתי בארץ. לא נולדתי בתימן".
זו פעם שנייה שאת מזכירה את תימן. מה מקום התימניות בחייך?
"אני שרופה על העדה הזו, אבל האמת היא שאני גם חצי מרוקאית. שלא תטעי: מסתכלים על עדות בעולם התקשורת - ושלא יגידו לך שלא. לקח הרבה זמן לפרוץ איזושהי תקרה. יש בזה אישיו. רק בשנים האחרונות, כשאופירה וברקו הגיעו למסך, הם הביאו משהו יותר עממי. עד אז לא היית רואה סגנונות כאלה על המסך". 
בצבא היא הייתה רס"פית בתל השומר. "רס"פית היא אחת שמחלקת הוראות. שמו אותי כפקידה ואמרתי למפקד שלי שיום אחד אני לא מחזיקה פה. כשהתפנה תפקיד של רס"פ, הוא אמר לי שזה תפקיד של בנים. התעקשתי ואמרתי לו 'היי, אנחנו בתל השומר ולא בגולני, תתאפס על עצמך', ובסוף קיבלתי את התפקיד. עד היום מפקדים שלי לא שוכחים אותי. אני צרובה להם בראש".
נשמע שממש נהנית בצבא.
"הייתי בשיא האישיות שלי, בשיא הפריחה החברתית והמחשבתית. הצבא הוציא ממני את הטוב, הוציא אותי לחיים מעולה. עשיתי תפקיד מול גברים שהיו מבוגרים ממני בשנתיים וסמכו עליי. בשתיית השחרור שלי השתתפו 50 איש".
אחרי הצבא היא רכשה רכב, למדה תיווך נדל"ן והתחילה חיים עצמאיים. אמה לא האמינה שהילדה הקטנה עוזבת את הבית. "עבדתי כבר שלוש שנים בתקשורת", היא מתגאה, "התחלתי בגיל 20 אצל אופירה אסייג ב־ONE".

אורטל עמר צילום שי פרנקו עורך אופנה סטיי

שמלה ישראל מור וטומי טופיקי / תכשיטים קרן וולף

עמר. "אנשים צריכים קצת הפוגה, לא צריכים לפרסם כל יום כל היום, למרות שאוהבים מציצנות"

אורטל עמר צילום שי פרנקו עורך אופנה סטיי

שמלה ישראל מור וטומי טופיקי / תכשיטים קרן וולף

אורטל עמר צילום שי פרנקו עורך אופנה סטיי

"גיליתי שאני יכולה להסתדר לבד. שאני לא צריכה עזרה מאף אחד. שזה לא קשה לגדל ילד. יש ויתורים וברור שלא פשוט לקום כל יום לעבודה ולארגן ילד לגן תוך כדי, אבל אחרי זה הכל משתחרר והחיים נהיים הרבה יותר קלים"

"אחרי שהגיע הילד לעולם זה גרם למשבר קשה. חד־משמעית, לא ידענו להתמודד עם ילד ראשון. זה מה ששבר אותנו, אבל ברור שכזוג היו עוד דברים שהביאו לפרידה. לא נפרדים רק בגלל סיבה אחת"

אורטל עמר  גולדסטאר. צלם - HOT,רפי דלויה
אורטל עמר צילום שי פרנקו עורך אופנה סטיי

תכשיטים קרן וולף

הבנת בספורט?
"כן, אבל לא כמו שצריך לדעת. לפני הפגישה למדתי הכל בעל פה: הרכבים, קבוצות, משהו לא נורמלי. הפכתי לעוזרת של העורך ראשי. תפעלתי את האתר וכתבתי ידיעות. הבנים לימדו אותי ליגות אנגליות, ספרדיות, טניס, מונדיאלים - ידעתי הכל. מי ניצח, מי הפסיד. כשפתחו את ערוץ הטלוויזיה עברתי לעבוד שם, ואז עברתי לעבוד עם אופירה ברדיו ואז היא פיטרה אותי".
אוי.
"כן, היא רצתה שאהפוך להיות כתבת ספורט, כתבת של קבוצה, לצאת לשטח. אמרתי 'לא' ולמחרת היא הביאה לי מכתב פיטורים". 

 

מיכל הגדולה 
זה היה לפני שבע שנים. עמר המשיכה ללימודי כלכלה במכללה למנהל ובו בזמן החלה לעבוד בתוכנית הרדיו של ירון אילן, שם היא מועסקת עד היום. "כבר שבע שנים בכל יום חמישי אני עולה לשיחה איתו ברדיו. זו מערכת היחסים הכי ארוכה שהייתה לי".
הדיי ג'וב שלה הוא כאמור אצל גיא פינס. "הטרדתי אותו בהודעות בפייס. שוב ושוב שלחתי לו הודעות של 'אני רוצה לעבוד אצלך'. בסוף הוא ענה לי ולא ידע לאן הוא נכנס. כל פעם שהוא צוחק עליי, הוא מוציא את ההודעות האלה. גיא שלח אותי לעורכת הראשית, גלי בראון, שאמרה לי שאין מקום, שיש קיצוצים בערוץ 10 ואולי בהמשך. יום אחד הם שמעו את הפינה שלי ברדיו אצל ירון אילן והבינו שאני מביאה אייטמים ויש עניין. הם התקשרו אליי, אבל בשיא חוצפתי לא ידעתי אם אני רוצה. פחדתי מהאחריות, לא ידעתי אם אעמוד בזה".
עמר עמדה גם עמדה והיום סוגרת ב"פינס" כבר שש שנים. אף על פי שנדמה שהיא הכירה את בן זוגה לשעבר, בן אל, בראיון, היא מספרת שהכירה אותו עוד לפני כן, כשהייתה בת 20, "מהעבודה, אירועים, ירון אילן". "הייתה לו פינה ברדיו ועזרתי לו", היא אומרת, "היינו חברים טובים. הוא ניסה להתחיל איתי ונראה לי צעיר, שנה מתחתיי. זה שונה בגיל 20".
הפרידה שלהם, היא אומרת, לא הייתה מתוכננת. "היינו מאוהבים. לא נפרדנו. הלכנו לכל מקום יחד, הגעתי לכל הופעה, גם באילת ובחו"ל. ישנו יחד בבית כל לילה. היינו טוטאליים במערכת היחסים וזה התאים לי מאוד. היה לנו כיף. הייתה לנו הפינה שלנו, הבית, הייתה שלווה. כל אחד יצא לעבוד, אבל היה לנו את העולם המשותף שלנו. במהלך כל מערכת היחסים לא היינו על הרדאר של התקשורת. הרגשתי שאנחנו מתחת לרדאר ולא היו בעיות. דווקא בפרידה הייתה טרפת. זה היה מאוד מפתיע. אחרי שהגיע הילד לעולם זה גרם למשבר קשה. חד־משמעית, לא ידענו להתמודד עם ילד ראשון. זה מה ששבר אותנו, אבל ברור שכזוג היו עוד דברים שהביאו לפרידה. לא נפרדים רק בגלל סיבה אחת".
ראית את זה בא?
"ממש לא. אנשים לא נפרדים חודשיים אחרי שנולד להם תינוק. זה לא אמור לקרות. גם אותי זה הפתיע. לא תכננתי דבר כזה. לא צפיתי את זה". 
זה נורא.
"בהתחלה זו מכה קשה. היה לי קשה אחרי הלידה. ההיריון היה מהמם, הפוסט־לידה היה נוראי. חשבתי שהעולם נחרב, הייתי בדיכאון אחרי לידה. הייתי צריכה גם להתמודד עם הפרידה, גם ללמוד לחיות עם תינוק שרק נולד וגם עם מעבר דירה. לא יודעת איך יצאתי שפויה". 
מישהו עזר לך באותה תקופה?
"כן, מיכל הקטנה. היא לא התעסקה בלתת לי הנחיות, היא התעסקה בטכני. לעבור דירה? בגדים לתו? מטפלת? מה את צריכה? היא רצתה שאני אתייצב, אסתדר. היא לא התעסקה בנו, אלא באיך אני קמה על הרגליים ומתמודדת עם זה הכי טוב שאפשר. כשאת הופכת להיות אמא את מגלה כוחות שאין בעצמך הרווקה, זה לא אותו בן אדם".
מה גילית?
"שאני יכולה להסתדר לבד. שאני לא צריכה עזרה מאף אחד. שגם אם חשבתי שקשה לגדל ילד, זה לא קשה. יש ויתורים וברור שלא פשוט לקום כל יום לעבודה ולארגן ילד לגן תוך כדי ולהספיק להגיע בזמן. השנה הראשונה מאתגרת וקשה, אבל אחרי זה הכל משתחרר והחיים נהיים הרבה יותר קלים".
אילו עצות את יכולה לתת לאימהות חד־הוריות במצבך?
"בהתחלה כולם חווים קושי, גם אם הלידה במערכת יחסים. המעבר מחיים לבד לאחריות על יצור קטן וחסר ישע הוא קשה ולא משנה כמה מטפלות יש לך. כולם חוטפים כאפה. תינוק בחודש הראשון הוא כמו בובה. לוקח לו זמן לחייך אלייך. בסופו של דבר זה עובר, הילד גדל ובסוף עוזב אותך", היא צוחקת ומנשקת את תו שמתרפק עליה".

עמר חושבת על זוגיות ויוצאת לדייטים. "עדיין לא נתפסתי על מישהו אבל אני לגמרי מאפשרת את זה", היא אומרת, "הלב שלי פתוח לדבר הזה. אני מכירה הרבה אנשים דרך העבודה, מתחילים איתי ומשדכים. לצערי לא היה משהו שהחזיק הרבה זמן".
זה אומר שאת ובן אל לא חוזרים להיות יחד?
"אי אפשר לדעת אף פעם כלום. אני לא יכולה להגיד. כרגע זה לא הכיוון. הכיוון הוא לשמור על מערכת יחסים תקינה ולגדל את הילד הכי טוב שאפשר".
את חושבת על עוד ילד עם בן אל?
"כרגע זו לא השאיפה שלי, אבל אם אתקע בגיל 35 בלי זוגיות, יכול להיות שאעדיף את האופציה הזו".
תרצי עוד ילדים?
"בטח. פה אין שאלה".
עד כה לא קראת לבן אל פעם אחת בשם שלו. יש לך רגש אליו?
"יש לי רגש, אבל לא של אהבה וזוגיות אלא כאבא של הבן שלי. הוא תמיד יהיה אבא של הבן שלי. תמיד נהיה בקשר ולכן מעורבים בזה תמיד רגשות".
למה לקחת את תו לפגוש את יהודית ושימי תבורי?
"יהודית כתבה לי הרבה זמן בפייסבוק ולא ראיתי כי אני לא נכנסת לפייסבוק. הכרתי את יהודית לפני שהפכתי לבת זוג של בן אל כי ראיינתי אותם. כשראיתי שהיא כתבה שחשוב שניפגש והגיע הזמן, חשבתי שאין סיבה שלא להפגיש אותם עם תו. בן ואני לא היינו בקשר שמונה חדשים ולא הייתי צריכה לשאול מישהו מה לעשות. אם היינו בקשר, מן הסתם הייתי מכבדת את מה שהוא חושב ורוצה". 
היא מסתכלת על תו ומתרגשת. "הוא דומה לי. אני מסתכלת עליו והוא מזכיר לי את עצמי. הדבר שהכי מרגש אותי זה כשאני רואה את אבא שלי עם תו. הלכתי עם אבא שלי לבית הכנסת עד גיל 12 וזה הרגע שמחבר בינינו. אני מניחה שאבא שלי ממתין לקחת את תו לבית הכנסת".
יש לה יותר מ־50 אלף עוקבים באינסטגרם וכשאני מסבה את תשומת לבה לכך שבתקופה האחרונה היא לא מפרסמת הרבה היא מהרהרת. "היום לא מפרסמים כל דבר. זה ביג נו־נו לזלזל בעוקבים שלך. מי שמפרסם כל דבר מאבד עוקבים. צריך גם לזכור שאני לא כוכבת רשת. אני לא חיה את הרשת ולא הגעתי משם".
את מעלה מעט מאוד.
"הורדתי קצב רק בשבועיים האחרונים. הייתי צריכה זמן לעצמי, אז הנחתי לזה. בתקופת סנאפצ'ט הייתי מעלה כל יום כל היום. אנשים צריכים קצת הפוגה, לא כל יום כל היום, למרות שאוהבים מציצנות".

אני בפרונט
היא עם המבט קדימה, ממשיכה לעבוד, מכוונת לעולם המשחק ועוברת אודישנים. "התנסיתי במשחק בסדרת ילדים ואני מניחה שאכתוב סדרה", היא מפתיעה. "אני אוהבת לכתוב". מלבד עבודתה ב"פינס" ובתוכנית הרדיו של ירון אילן היא עושה קמפיין לחברת המכשור האסתטי מד אופ וקמפיין הלבשה תחתונה לחברת אודליס.
בקרוב היא תתחיל להגיש פינות בתוכנית הנדל"ן "הקומה ה־12" לצד מירי מיכאלי ודפנה שחר. עד לפני שלושה חודשים הייתה ממשתתפי פאנל התוכנית "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין. השאיפה שלה היא לפרסם חברת סלולר גדולה או חברת כבלים. "משהו ביג, פרסומת משמעותית וזכורה כמו תפוזינה של פעם או יעל אבקסיס עם המעיל הנפתח".
"גולסטאר" היא תוכנית הריאליטי הראשונה שבה השתתפה. "הייתי יכולה לעשות כל דבר - 'האח הגדול', 'מחוברים' - אבל דווקא הפורמט הקליל של 'גולסטאר' דיבר אליי".
למה?
"כי זו דרך להכיר אותי לאנשים ולא דרך הזוגיות, לא כי אני אמא של תו ולא כי אני עיתונאית ב'פינס'. אני, אורטל, בפרונט. 'גולסטאר' החזירה אותי לתקופת הכדורגל. אני במאה אחוז. אין לי פילטרים, אני אומרת את מה שאני חושבת, לא מפחדת להתעמת ולא מפחדת לחבק. אני יודעת שאני לא lovable במבט ראשון. כשאני באה למקום חדש לא ישר אוהבים אותי, אבל אחרי שמכירים אותי לומדים לאהוב אותי". 

bottom of page