top of page

כתבה

קרם בוואריה

אחרי שזכתה במקום השני בתוכנית הריאליטי
Germany’s Next Topmodel הפכה סרלינה הומן לסלבית ענקית במולדתה, אבל דווקא אז היא החליטה לעזוב הכל ולעבור לישראל. הסיבה: כמו תמיד, התאהבות באחד משלנו. התוצאה: קמפיינים חמים למותגי האופנה המובילים בארץ. דנקשן, יפיופה. אילנה שטוטלנד | צילום: נדב יהלומי | סגנון: סיון ממן | איפור ועיצוב שיער צחי מוסא, Hair&Makeup Express

סריג: אלנואי לבוטיק אמור | בגד גוף: תמנון
לפני כמה חודשים נחתה בארץ הדוגמנית הגרמנייה כחולת העין סרלינה הומן (178 ס”מ), וכבר, בלי יותר מדי מאמץ, קטפה קמפיין יוקרתי לרשת האופנה תמנון. איך זה קרה? ובכן, מדובר בגורל. “לא התכוונתי להישאר בישראל”, היא אומרת, “חשבתי שאני נוסעת רק לבקר את החבר שלי לשבועיים - ונשארתי חודשיים. עכשיו אני טסה לגרמניה כדי להיפרד מהמשפחה שלי כמו שצריך ולקחת את החפצים שלי. ההורים שלי יודעים שאני רוצה לחיות כאן. אמא שלי אמרה שהיא שמחה שמדובר בישראל ולא באוסטרליה, שנמצאת בסוף העולם”.
בכל זאת, לא קצת קשה לעזוב את הבית?
“מובן שזה עצוב שהמשפחה והחברים לא לידי, אבל גם אם הייתי נשארת בגרמניה לא הייתי נשארת בעיר קטנה, אלא עוברת לברלין, שזה מרחק של כארבע שעות מהמקום שגדלתי בו, ואז היה קורה אותו הדבר: הייתי רואה את המשפחה בחגים ובימי הולדת. לכן ישראל בסופו של דבר לא כל כך רחוקה”.
הומן, בת 20, נולדה וגדלה בעיר הקטנה קובלנץ, הסמוכה לפרנקפורט. “הייתה לי ילדות רגילה”, היא מספרת, “למדתי כמו כולם בבית הספר ובמקביל הייתי צופה בתוכנית הריאליטי הפופולרית Germany’s Next Topmodel, שמפיקה ומנחה דוגמנית העל היידי קלום. תמיד רציתי להשתתף בתוכנית הזו ותמיד היו לי מחשבות על דוגמנות”. 
השאיפה של הומן היפה התגשמה, כמובן, אבל עוד קודם לכן, במהלך טיול באוסטרליה, היא פגשה את בר כספי הישראלי, בן ה־25, שנסע לאוסטרליה כדי לבקר את אחיו. שם השניים נפגשו והתאהבו.
“זה קרה לפני שנתיים, במסיבה במלבורן”, היא אומרת, “שנינו אוהבים מוזיקה אלקטרונית. אני הייתי עם חברים שלי, הוא עם שלו, ובשלב מסוים ניגשתי אליו וביקשתי ממנו סיגריה בשביל חברה שלי - והתחלנו לדבר. זו הייתה אהבה ממבט ראשון. יום למחרת הייתי צריכה לעזוב את מלבורן ולנסוע לסידני. נסעתי לסידני, והוא כל הזמן אמר לי ‘תחזרי למלבורן’. שבוע אחרי זה באמת חזרתי למלבורן - ומאז אנחנו ביחד. בר שונה לגמרי מהגברים הגרמנים. הוא דיבר איתי כמו גבר, לא ניסה להרשים אותי, היה ג’נטלמן, היה לי מאוד כיף איתו ובילינו יפה במהלך תשעה חודשים”.
  מעיל טרנץ': זיפ | חולצה: תמנון | ג'ינס: אוסף פרטי | חגורה: איזבל מארה לבוטיק אמור | LEE :ז'קט ג'ינס
מה ידעת על ישראל לפני שהכרת אותו?
“לא ידעתי הרבה וגם אף פעם לא חשבתי לנסוע לישראל. זה בכלל לא היה במודעות שלי. ידעתי רק שזה מקום מסוכן, ואחרי ששוחחתי עם בר הופתעתי לגלות שיש כאן חיים נורמליים, שתל אביב עיר נפלאה - ונורא סקרן אותי להגיע לפה. ובאמת, כשהגעתי לפה, הופתעתי מאוד לטובה ואהבתי את זה”.
אחרי שבילו יחד תשעה חודשים באוסטרליה, הוויזה של כספי פגה והוא נאלץ לחזור לישראל, והיא חזרה לגרמניה. “זה היה קשה ועצוב, אבל אחרי שלושה שבועות בר הגיע לגרמניה. לא יכולנו לחכות יותר מזה”.
נהנית מזה?
“הלכתי לתוכנית כי חשבתי שההתמקדות היא בדוגמנות, אבל בסוף הבנתי שזה ריאליטי, על כל המשתמע מכך. הפכתי לכוכבת ריאליטי וזה לא מה שרציתי. בגרמניה יש גם הרבה מעצבי אופנה שלא אוהבים את העובדה שבאת מריאליטי, כי זה מעין trash model. לא מסתכלים עלייך כעל דוגמנית רצינית. לכן רציתי להשתחרר מהתדמית הזו כמה שיותר מהר. חוץ מזה, במהלך התוכנית, במשך ארבעה חודשים, הייתי בלי טלפון, בלי אינטרנט, והיו לי רק עשר דקות בשבוע לדבר עם בר. אחרי שהריאליטי הסתיים ידענו שאם עברנו את זה, אז אנחנו באמת אוהבים. אנחנו לא מאותה ארץ, לא מדברים באותה שפה, אין לנו אותה תרבות, ואם אחרי תקופה כל כך ארוכה עדיין חשבנו זה על זה, סימן שצריכים לעשות עם זה משהו”. 
אחרי שחזרה למולדתה החליטה הומן לנסות להגשים את חלומה ולהתקבל ל־Germany’s Next Topmodel. “הלכתי לאודישנים. בהתחלה לא לקחתי את זה ברצינות, אמרתי שזה רק בשביל החוויה - אבל נבחרתי. הופתעתי מזה, אפילו רציתי לא להשתתף, אבל בר אמר לי ‘תנסי, למה לא? זו חוויה’. כך עברתי שלב אחרי שלב, עליתי לגמר ובסוף זכיתי במקום השני”.
לא נשקלת 
הומן הבינה שהיא רוצה להיות קרוב לאהוב לבה, אבל הייתה לה בעיה. “הפרס שקיבלתי בריאליטי היה חוזה בסוכנות הדוגמנות של אביה של היידי קלום. החוזה היה עם מחויבות לשנתיים, בלי אפשרות להשתחרר ממנו, אבל בתוכי הבנתי שאני רוצה לעזוב את גרמניה, להיות עם בר ולהתחיל בישראל הכל מאפס. אמרתי לסוכנות שאני רוצה לעזוב. הם לא רצו לשחרר אותי, אבל בסופו של דבר בעזרת עורך דין זה הסתדר”.
את עוד עלולה להצטער בעתיד על הצעד הזה.
“הרבה אנשים בגרמניה אמרו לי שזה אולי מטופש, כי עכשיו אני פופולרית שם, הרבה דלתות יכולות להיפתח, אבל לא הייתי מאושרת. רציתי גם להצליח בזכות עצמי, בגלל שאני טובה, ולא כי אני רשומה בסוכנות מוכרת. בישראל זו הזדמנות בשבילי לעשות משהו מההתחלה. חוץ מזה, אני אוהבת להיות דוגמנית ולא כוכבת טלוויזיה”.
מה בעצם קוסם לך בדוגמנות?
“בדוגמנות האישיות שלי יוצאת לאור. זה גם כל פעם משהו חדש, כל פעם את מתרגשת, מוצאת את עצמך במגזינים. אני אוהבת לראות את עצמי במגזינים, זה החלום שלי. הרבה יותר מהכסף שאפשר לעשות בדוגמנות. חוץ מזה, את מטיילת הרבה, רואה עולם, פוגשת אנשים. 
“אני מודעת לעובדה שדוגמנות היא מקצוע קשה ושזה לא זוהר כמו שזה נראה. אם את עובדת בזה פול טיים, אין לך הרבה שעות שינה ואת כל הזמן חייבת להיראות טוב, להיות בכושר, לדאוג שהשיער שלך ייראה יפה - וזה לא פשוט. כל הזמן את בתחרות, כל הזמן בחורות חדשות מגיעות, וחלקן צעירות יותר, יפות יותר, רזות יותר. את צריכה אישיות מאוד חזקה כדי לשרוד את זה”.
צילום: יח״צ חו״ל | Germany’s Next Topmodel צילומים מתוך התוכנית
צילום: יח״צ חו״ל | Germany’s Next Topmodel צילומים מתוך התוכנית
הומן בקמפיין ל"תמנון״ צילום: איתן טל
ואת בנויה להישרדות הזו?
“בהתחלה לא הייתה לי האישיות הזו - כלומר, את הדחף ואת היכולת להילחם בשביל דברים. בריאליטי דווקא איבדתי את הביטחון העצמי שלי והייתי צריכה לעבוד על זה הרבה”. 
עד כמה את אובססיבית למראה שלך?
“העיסוק במראה היה משהו לא מוכר בשבילי. פעם לא ידעתי איך להתאפר ואיך לקנות בגדים אופנתיים. תמיד הייתי טבעית. גם היום, בזמן החופשי שלי אני בלי מייק־אפ ומתלבשת בבגדים נוחים. בשבילי זה כמו חופשה להיות בלי מייק־אפ. אני גם לא אובססיבית לגבי המשקל שלי. אני אפילו לא יודעת כמה אני שוקלת ואין לי משקל בבית. כל עוד אני מרגישה נוח עם מה שאני רואה, אני לא צריכה לדעת את המספרים”.
את מקפידה על תזונה בריאה?
“אוכל הוא חשוב בשבילי. אני כל הזמן אומרת לעצמי שבגלל העבודה שלי לא אפסיק לאכול פיצות ועוגות שוקולד. אני חושבת שיש לי גנים טובים ואני גם עושה ספורט כדי לאזן דברים. כשאני אוכלת יותר, אני צריכה לעשות יותר ספורט. אני הולכת לחדר כושר ורצה בחוף הים - ואני מאוד אוהבת את זה”. 
ומה דעתך על הנשים הישראליות? הן מטופחות בעינייך?
“בישראל יש הרבה בנות יפות עם שיער ארוך, גוף יפה ומראה אקזוטי. לגבי סגנון הלבוש, פה זה הרבה יותר פשוט מאשר בגרמניה, אבל אני מאשימה בכך את מזג האוויר. גם אני רוצה להסתובב כאן רק במכנסיים קצרים ובכפכפים”.
לא מתגיירת 
הומן גרה כרגע במרכז תל אביב עם בן זוגה (סטודנט שמתפרנס מניהול בר). הדרך שלה למציאת עבודה בארץ הקודש החלה בהודעה תמימה באינסטגרם. “שלחתי שם מסר לסוכנות הדוגמנות itm ולא ציפיתי לקבל תשובה, אבל קיבלתי תשובה חיובית מהר מאוד”, היא משחזרת, “נפגשנו, חתמתי על חוזה בישראל ופתחתי דלת חדשה. בחודשיים הספקתי להצטלם לכמה מגזינים ולקטלוגים של קסטרו ושל פיקס, ועכשיו קיבלתי את הקמפיין לתמנון. זה ממש מרגש אותי, גם כי זו הפעם הראשונה שאני מובילה קמפיין וגם כי החבר שלי רואה את הקמפיין הזה בארץ שלו וממש גאה בי. התרגשתי גם מהעובדה שבחרו בי כי אהבו את המראה שלי ולא כי ראו אותי בתוכנית ריאליטי”.
צילום איתן טל
איך היו הצילומים?
“הם נערכו ביפו ואהבתי את האווירה שם. זה מאוד שונה מגרמניה. רגוע יותר, שומעים מוזיקה במהלך הצילומים, ואפילו שלא הבנתי את השפה הרגשתי שמקבלים אותי יפה. מה שכן היה לי קשה זה החום. הצטלמנו גם בחוץ, ואני לא רגילה לחום הזה. אני גם אוהבת את העובדה שהכל מתרחש כאן בתל אביב. אני קמה בבוקר, לוקחת מונית, מגיעה לצילומים ובערב חוזרת לחבר שלי. בגרמניה יום אחד את בהמבורג, יום אחד במינכן. פה הכל קרוב לבית שלי. בגרמניה את ישנה במלונות. פה אני חוזרת בסוף היום הביתה. בגרמניה גם התחרות הרבה יותר קשה. יש שם הרבה בחורות גבוהות ורזות, ויש את כל הדוגמניות האירופאיות שמגיעות לאודישנים מכל מדינות אירופה. פה בכל מקום אני רואה את אותן הדוגמניות”.
אחרי שהות של חודשיים בארץ הומן מעידה שהיא אוהבת את הפתיחות ואת החום של הישראלים, וגם את הווייב בתל אביב, אבל קצת פחות מתחברת לחוסר הסבלנות של הישראלים. היא גם אוהבת את האוכל פה, אגב. “מלאווח זה המאכל המועדף עליי, וגם שקשוקה ופלאפל”, היא מגלה, “זה משמין, אני יודעת, לא מזיז לי”.
ואת לא חוששת מהמצב הביטחוני?
“אני ממש מופתעת. בהתחלה חשבתי שאולי אפחד, אבל אני לגמרי מרגישה בטוחה פה. בירושלים, למשל, כשאני רואה הרבה אנשים הולכים ברחוב עם נשק, זה מראה יוצא דופן בעיניי, אבל זה לא מפחיד אותי. כשאני רואה מה קרה בגרמניה ובעוד מדינות באירופה בשנה האחרונה, אני מתחילה לחשוב שישראל אולי יותר בטוחה מגרמניה”.
ומה בנוגע לעברית? מתכוונת ללמוד?
“התחלתי כבר ללמוד את הבסיס. שמתי פתקים על הרהיטים שלנו בדירה עם השמות שלהם בעברית”.
כבר רכשת לעצמך חברים מקומיים?
“כרגע רוב החברים שלי הם עדיין החברים של החבר שלי. גם אין לי חברות דוגמניות. כשאני לא עובדת, אני לגמרי מתנתקת מזה”.
את רואה את עצמך בונה משפחה בישראל?
“כרגע מוקדם מדי לחשוב על זה, אבל באופן עקרוני כן. פגשתי כבר את המשפחה של בר, הם אוהבים אותי ואני אותם. אמא שלו היא אמא ישראלית טיפוסית. היא מאוד חמה, מבשלת המון, אומרת שאני כמו הבת שלה ועוזרת לי להתמודד עם העובדה שאני כאן ללא משפחה”.
ומה עם המשפחה ועם החברים שלך בגרמניה? את לא מתגעגעת אליהם?
“כשאני רואה תמונות של החברים שלי יוצאים בסופי שבוע, או את ההורים שלי יושבים ואוכלים ארוחת בוקר, כמובן שאני מתגעגעת, אבל הלכתי אחרי הלב, אחרי האהבה - ואני גם אוהבת את ישראל. אני לא חושבת שיכולתי להישאר פה אם לא הייתי אוהבת את המקום. אני מעדיפה לחיות פה מאשר לקחת את בר לגרמניה. אני יודעת שהוא לא יאהב להיות שם”.
צילום: יח״צ חו״ל | Germany’s Next Topmodel צילומים מתוך התוכנית
היית מוכנה להתגייר?
“הרבה שואלים אותי על זה. הבנתי שזה issue בישראל להיות יהודייה או לא יהודייה, אבל בשבילנו זה לא. כרגע אני לא רואה עצמי מתגיירת רק כדי שאוכל להתחתן. אם אתגייר, זה כי ארצה להתגייר ולא כי ארצה להתחתן”.
אז יש כבר דיבורים על חתונה?
“אנחנו מדברים בינינו על חתונה, אבל עדיין לא מתכננים את זה. לפני כן אנחנו צריכים לראות איך החיים בישראל מסתדרים לי”.
התחלת כאן ברגל ימין, זה בטוח.
“נכון, בחודשיים הראשונים הכל הלך נפלא. אני יודעת שלא תמיד הכל יהיה ככה, אבל אני לא פוחדת, כי גם בגרמניה אני יכולה להתאכזב ולחוות תקופות פחות טובות. אני זורמת ומקווה שיהיה טוב. אם לא הייתי עושה את הצעד הזה, אני חושבת שהייתי מצטערת על זה עד סוף חיי. כרגע אני מקווה שהכל יסתדר לטובה ושבתוך שנה אצליח לבנות כאן את החיים שלי”. 
LEE :חולצה: תמנון | ג'ינס: חגית טסה | חגורה: אוסף פרטי | ז'קט עור
bottom of page