top of page
שיק סיק

בשורה מעיפה לחובבי הכדורגל, ציורי הגוף והסטייל האורבני: המותג המדליק siksilk נוחת בארץ במסגרת שת"פ של "אלוף ספורט" ומכון קעקועים תל אביבי. אירופה כבר נכבשה - וזה קרה בטיל. עכשיו תורנו?

image-2_result.jpg
1-7.jpg
קצת קשה להאמין, אבל מאחורי אחד ממותגי האופנה הבוערים ביותר בעולם כיום, עומדים שלושה גברים סטרייטים שכל קשר בינם לבין אופנה היה עד לא מזמן מקרי בהחלט. סאם קיי (עורך דין, במקור), בארי גיל (הייטקיסט) ודייויד ת'ומסון (שרברב) הם חברי ילדות מסקרבורו שבאנגליה שמשיכתם המשותפת לכובעים ולג'קטים הובילה אותם להקמת המותג המבריק siksilk, שהתמקד בתחילה בכובעי בייסבול עם הלוגו המאוד דיסטינקטיבי של המותג. 

מפה לשם, בעקבות עבודת רשת מאומצת במיוחד של השלושה, הכובעים האלה תפסו במיוחד בקרב כדורגלנים באירופה ואומצו בחום בידי כוכבי על כמו ליאו מסי, ניימאר ודני אלבס. משם, התפשט הטרנד לכל חובבי הכדורגל באשר הם והיכה גלים גם בקרב אנשי מסיבות מקועקעים - מה שהפך את siksilk למותג ייחודי, מאוד מילניאלי, מאוד אורבאני, שמזוהה עם שני קהלים -  לכאורה לא קשורים - במקביל: ספורטאים ורייברים. 

בימים אלה עושה המותג, שהפריזנטור המקועקע במיוחד שלו הוא הדוגמן ואושיית הרשת סטפן ג'יימס, את צעדיו הראשונים בארץ, בפורמט של שת"פ של היבואנית, "אלוף הספורט", עם מכון הקעקועים המצליח של אביהו בן גידה בתל אביב - מה שמהווה הזדמנות לגברי ארצנו ליישר קו עם הפאשניסט החמוד פבלו רוזנברג, שנצפה לא פעם עם פריטים של המותג, ולפנק את עצמם במעט סטייל אירופי עכשווי. 
"אני חושב שקהל היעד שלנו, בגדול, הוא אנשים מגיל 16 עד 35 שיודעים לבחור בגדים בשביל עצמם ובכלל, יודעים מה הם רוצים", אומר סם קאי, אחד הבעליים המייסדים של המותג הבריטי, שביקר לאחרונה בארץ, במסגרת ההשקה המקומית (שמגיעה אחרי חדירות מוצלחות שלו להולנד, לאיטליה, לאירלנד ולגרמניה). "אני מתכוון לאנשים - גם גברים וגם נשים - שאוהבים לצאת לבלות ויחד עם זה אוהבים גם ספורט. זה משקף פחות או יותר את סגנון החיים שלנו, החברים שהקימו את המותג. 

"אף אחד מאיתנו לא בא מתחום האופנה, זה ממש לא היה בראש שלנו, אבל היום, כשאנחנו רואים כמה טוב זה עובד, אנחנו עמוק בתוך העניין. שמע, הבאז של המותג הזה בעולם הוא פשוט עצום. כנראה שלמרות הכל עשינו משהו בסדר. התרחבנו במהירות עצומה - ואני בטוח שזה לא רק בגלל המגדים עצמם אלא גם בזכות העבודה הקשה שעשינו ברשת. פשוט הצלחנו להגיע למעצבי הדעה הנכונים ומאז המותג ממריא". 
1-1.jpg
SS-14872.jpg
SSW-0712 SSW-0713.jpg
זהו סטייל 

העבודה של סמדר נחמיה, סמנכ"לית השיווק של "אלוף ספורט" ומי שאמונה על החדרת המותג לתודעה הישראלית, לא אמורה להיות מסובכת מדי. סלבריטאים ומעצבי דעה מקומיים רבים - בעיקר כדורגלנים, אבל ממש לא רק - ממילא כבר אימצו את המותג מרצונם החופשי והעלו תמונות שלהם עם זה לאינסטגרם, כך שיש למותג קהל די בטוח בישראל. וגם החיבור לעולם הקעקועים טבעי מאוד: ישראלים, לפחות בשנים האחרונות, מקעקעים את עצמם לדעת. 

"זה לא מקרי שכל הסלבס בחו"ל מתחברים למותג הזה", פוסקת נחמיה, "זה באמת משהו אחר, חיבור מיוחד בין ספורט לעולם הבילויים שלא היה קודם - וזה לגמרי בא מהם. לפחות בהתחלה אף אחד לא שילם להם כדי לאמץ את המותג הזה. מבחינתנו, לא רצינו להביא לארץ סתם עוד מותג, כי השוק באמת רווי, אבל כאן מדובר במקרה יוצא דופן. יש היסטריה רצינית סביב המותג הזה בכל אירופה - ואין ספק שהקשר שלו לעולם הקעקועים, שבא לידי ביטוי בשיתוף הפעולה סטפן ג'יימס, מאוד מדבר לקהל הישראלי. לכן בחרנו להשיק פה את המותג במכון קעקועים". 
"אני בהחלט יכול להעיד שהקליינטורה שלנו מאוד גדלה עם השנים", אומר אביהו בן גידה, בעל המכון. "זה נהיה לגמרי מיינסטרים להתקעקע. היום גם ילדים קטנים ואנשים מאוד מבוגרים מגיעים אליי כדי לעשות קעקוע. היום, מי שאין לו קעקועים הוא המוזר, החריג. זה מאוד סטייל. זה ממש לא הארדקור. האמת היא שאני גם מכיר טוב מאוד את הפריזנטור של סיקסילק כי יש לו סטודיו בברצלונה ואנחנו עושים איתו שיתופי פעולה: אנחנו מארחים מקעקעים שלו והוא מארח מקעקעים שלנו".

בקיצור, פריטים של סיקסילק הולכים פיצוץ עם קעקוע, אבל יש לכך סייג אחד: אסור שהקעקוע הזה יהיה של אריה. "זה הקעקוע הכי מבוקש היום - ואני ממש לא יודע למה", אומר בן גידה, "אני, באופן אישי, הפסקתי לקעקע אריות כי זה כבר ממש לא מגניב - ואין לי בעיה להגיד את זה למי שמבקש ממני". 
SSw_Lifestyle011.jpg
bottom of page