top of page

להגשים חלום, להקים משפחה 

הדרך לפונדקאות מוצלחת מתחילה ב-SurMom. ראיון עם אידה בראון – מנכ"לית ומייסדת החברה, שהיא בעצם משפחה שיוצרת משפחות 
3E8A9195.jpg

מכיוון שאנו עובדים בכמה מדינות ובכמה מסלולים במקביל מאפשרת לנו גמישות ופתרונות לכל אדם שמעוניין בפונדקאות. לאחר שאנחנו  מסבירים להורים המיועדים מהו המסלול המתאים להם, אנחנו נותנים להם תיקייה עם כל החומר הרוונטי ושולחים אותם הבייתה לעשות חושבים. 

ונאמר שהם החליטו ללכת על זה - מה קורה אז?
אנחנו מלווים את ההורים המיועדים ואת האימהות הפונדקאיות בכל השלבים: בדיקות רפואיות, אבחון פסיכולוגי, השגת מסמכים ממשרד הפנים ומהמשטרה, בחירת האם הפונדקאית, מילוי המסמכים בשפות השונות, התנהלות מול הוועדה לנשיאת עוברים - הכל. אנחנו גם מספקים להם ליווי משפטי על ידי עורך דין בעל ניסיון בתחום הפונדקאות. אם הפונדקאות נעשית בחו"ל, יש לנו נציגות ועובדים מסורים שרובם דוברי עברית שמנהלים את התהליך. אנחנו מבצעים את השינוע של העוברים, הזרע או הביצית מישראל לכל המדינות, טסים ביחד עם הזוגות ומלווים אותם יד ביד לאורך כל התהליך - כולל ליווי של תהליך האזרוח של התינוק מול משרד הפנים. 

מה גורם לכם לגאווה בעבודתכם? 
לראות בסוף התהליך משפחה חדשה ולהיות חלק מהאושר הגדול הזה של ההורים. בדיוק מהסיבה הזאת, הסלוגן של החברה שלנו הוא "משפחה יוצרת משפחה". 

האם אתם רואים בעבודתכם תחושת שליחות?
בהחלט. 

היכן אתם רואים את עצמכם בעוד חמש שנים?
עם עוד הרבה משפחות חדשות שנוצרו בזכותנו .

מרכז “סורמום – משפחה יוצרת משפחה” הוקם על ידי המנכ”לית אידה בר און במטרה אחת – לסייע לזוגות להגשים את חלומם להיות הורים. בעקבות עבודתה רבת השנים עם מערכות הבריאות השונות, צברה אידה ידע מקיף ונרחב בכל הקשור לפונדקאות, תרומת ביציות והפריה חוץ גופית ורכשה ניסיון רב ויקר ערך בהתנהלות השוטפת מול הגורמים המרובים השותפים לתהליך הפונדקאות ותרומת הביציות בארץ ובחו”ל. לצד הקריירה המשגשגת והצמיחה האישית, שאפה אידה מאז ומעולם להיות אמא למופת ולהעניק לילדיה ולמשפחתה קן חם ותומך. 

במה, בעצם, את עוסקת?
אנחנו, בחברה, עוסקים בפונדקאות ובתרומת ביצית בארץ ובחו"ל.  אנחנו עובדים בכמה מדינות: ישראל, גיאורגיה, אוקראינה וקולומביה. אנחנו יכולים לתת מענה לכל זוג או הורי יחידני - וזה הערך המוסף הכי גדול שלנו. לאימהות יחידניות שיש להן עוברים עם הביציות שלהן אפשר להציע מסלול של פונדקאות בישראל. לגברים יחידניים, שלא עונים על תנאי הסף של הביציות, נוכל להציע פונדקאות בקולומביה. 

איך הגעת לזה?
עבדתי שנים רבות במערכות הבריאות השונות ובמקביל הקמתי משפחה גדולה והילדים שלי היו ונותרו כל עולמי. כשנחשפתי לזוג שעבר תהליך של פונדקאות לאחר 15 שנים של טיפולים וראיתי את האושר הרב שהציף אותם החלטתי שאני רוצה לעסוק בתחום ולהסב כזה אושר לזוגות שנמצאים במצב רגשי לא פשוט". 

איך מתבצע הליך של פונדקאות?
קודם כל אנחנו נפגשים עם הזוג או ההורה היחידני ומבינים מהם מדוע החליטו לפנות לפונדקאות. אם אני סבורה שיש סיכוי טוב לכך שהזוג או האם היחידנית עדיין יוכלו להיכנס להריון בצורה טבעית, אני מיידעת ומכוונת אותם, אבל כמובן שההחלטה היא בידיהם. בפגישה הראשונה, שמתנהלת ללא עלות או התחייבות כלשהי, אנחנו מתאימים להורים המיועדים מסלול פונדקאות.

המנכ"לית אידה בראון וצוות "סורמום".
"אנו בסורמום רואים עצמנו כמשפחה היוצרת, מסייעת ומלווה את ההקמה והיצירה של משפחות חדשות" 

סורמום – משפחה יוצרת משפחה,
טלפון: 03-7281160, 054-4443685

www.surmom.co.il

bottom of page