top of page

כתבה

יונתן, סע הביתה

טל מוחין מ"כמה רחוק" חזרה מברצלונה בידיים ריקות, בלי שום יונתן רונן. איזה מזל. אחרת, ספק אם הייתה מכירה, דרך "האקדמיה לאמנויות הבמה", את הנפש התאומה שלה, מורין דבח. ראיון חמוד אש

רועי בהריר-פרל

IMG_20190121_202544.jpg
כמה רחוק הלכה טניה טל מחין כדי למצוא אהבה? ובכן, בניגוד לכל האינסטינקטים הטבעיים שלה, ובלי כל קשר למיצוב האיכותי שלה כשחקנית תיאטרון מוכשרת, היא הלכה רחוק לשם כך עד כדי השתתפות בריאליטי השידוכים של קשת "כמה רחוק". במשך תקופה לא קצרה היא נאבקה שם, בברצלונה, על לבו של יונתן רונן, אלמן אמיד ושרמנטי שמחפש זוגיות בתוכניות ריאליטי. היום היא, כמובן, טוענת שזו הייתה חוויה ויאדה יאדה יאדה, אבל בזמנו כוונותיה לגביו היו רציניות לגמרי: היא אפילו הגיעה שם למקום השני והמאוד מכובד, אחרי שהתכשיט הנ"ל החליט לבחור בדניאל צדוק (וגם איתה לא ממש הצליח להחזיק זוגיות).
כשנה אחרי שידור הריאליטי פורסם שהדוש המדובר בכלל יוצא עם אחווה סיטבון, שהשתתפה בתוכנית הריאליטי הדי דומה "אהבה ממבט ראשון" (כן, הטעם שלו די צפוי). כשטל מוחין נתבקשה להגיב על כך - כלומר, לספר על רגשותיה נוכח הרומן החדש של האיש שהיא חפצה ביקרו - היא נשמעה אדישה,  ולא במקרה: היא כבר החלה לצאת אז עם הנוכחי שלה, השחקן מורין דבח, לצדו שיחקה בהצגה "הדיבוק" של "האקדמיה לאמנויות הבמה" - החוט המקשר ביניהם.

למעשה, הם הכירו עוד קודם לכן, בשידוך:  דים אמור, מייסד ומנהל האקדמיה - מוסד מוערך ומיוחד במינו שמתמקד בתיאטרון לא שגרתי, בדגש על תנועתי והבעתי - אחראי למצווה הזאת. "דים מור חבר טוב שלי", מספרת טל מוחין, "אנחנו מכירים כבר משהו כמו שבע שנים. ביום הולדת שלי הוא החליט לעשות לי הפתעה והזמין אותי לשתות באיזשהו בר. הוא בדיוק היה בפרידה מזוגיות ארוכה וחשבתי שהוא רוצה להכיר לי את בן הזוג החדש שלו. במקום הזה הוא הכיר לי את מורין".

דבח: "דים, שהוא חבר טוב גם שלי, לאמר לי 'תקשיב, לטניה יום הולדת, בוא תשב איתנו, זה יכול להיות נחמד'. כשהגעתי, נעצרה לי הנשימה. הייתי ממש להוט עליה על המפגש הראשון. הייתי מאושר לשבת לשתות איתה בירה".

טל מוחין: "אני, בינתיים, ניסיתי להבין אם הוא סטרייט או לא. דימה לא הכין אותי לזה מראש. בכל מקרה, אחר כך נעלמתי ללאיזה חודש, משהו כזה".

דבח: "אני בינתיים חשבתי על אסטרטגיה. הרגשתי שהיא לא סגורה על עצמה, שהיא מתלבטת, שהיא עדיין בהשפעת הריאליטי".

IMG_20190214_195129.jpg

צילומים מתוך הארכיון הפרטי של טניה טל מוחין.

טניה ומורין עם מנכל האקדמיה למשחק, דים א

טניה ומורין עם מנכל האקדמיה למשחק, דים אמור

טל מוחין: "מורין היה מאוד מרשים עם העיניים הכחולות שלו וממש כבש אותי אבל לא מיהרתי להראות לו את זה. הוא נראה לי קצת כמו פלייבוי תל אביבי ולא רציתי להיכנס למיטה חולה".

דבח: "נו באמת, אף פעם לא הייתי כזה. אם כבר, אני זה שהיה אמור לקנא בך כי בדיוק חזרת מראיליטי שבו חיפשת אהבה אחרת, אבל אין פה ממש קנאה. אני ג'נטלמן, אני בנאדם שבטוח בעצמו, בטוח במקום שלו - ואני יודע לסמוך עליה".

טל מוחין: "לא הייתי מאוהבת ביונתן (רונן). נתתי לעצמי צ'אנס להתאהב ולהכיר, אבל מההתחלה ידעתי שלא יהיה פה חיבור אמיתי. הייתה לי בעיה לטפל במישהו, בוא נגיד ככה. עשיתי את זה בגיל 17 ולא בא לי יותר. מורין, ברוך השם, מאוד בריא בנפשו. יש לו אינטליגנציה רגשית מאוד מפותחת, ובכלל, אינטליגנציה".

דבח: "היא מאוד דעתנית וגם אני דעתן. כשיש שני דעתנים עולים הרבה חילוקי דיעות, אבל זה גורם לשיח מעניין בינינו. אנחנו יודעים לכבד אחד את השני. יש לנו חוק שכל ריב תמיד נגמר בטוב.

טל מוחין: "אחת הסיבות לכך שהוקסמתי ממנו היא שכבר בהתחלה הוא שאל אותי אם אני מוכנה לצאת איתו לדרך. לא אשכח את המשפט הזה לעולם. אף גבר לא מדבר ככה היום. זה נורא ריגש אותי. בדרך יש גם עליות וירידות, והוא אמר לי שלא משנה מה - הוא רואה אותנו ביחד".

דבח: "היא שאלה אותי 'מה זאת בדיוק הדרך הזאת? לאן אתה רוצה להגיע? לשבת על פסגת האוורסט, להסתכל על הנוף ולהיות שלווים ורגועים?'. אמרתי לה 'בואי נתחיל עם הר תבור'".

bottom of page