top of page
aebc96e9-f96f-4ef7-9d93-46975cbe1dcbמוזס.JPG

בנגקוקינג

הוא מכור למטבח התאילנדי, מלך בהכנת המבורגרים גורמה, מחבב תפוחי אדמה ובעל רגשות מעורבים כלפי כרובית. הכירו את אביעד בן שבת, השף של רשת מוזס

צילום: יח"צ, חיים יוסף
אביעד בן שבת
גיל 40. 
מצב משפחתי נשוי + 1.

היסטוריה קולינרית התחלתי את דרכי כשוטף כלים במסעדת נחלים באצבע הגליל. לאחר כמה שנים אזרתי אומץ ויצאתי למזרח הרחוק, שם למדתי את רזי הקולינריה והתמקצעתי בטכניקות הבישול האסייתי. כשחזרתי לארץ עבדתי במסעדת רפאל, במסעדת הסושי אונאמי, במועדון הקצינים וברשת ג'ירף. היום אני השף של רשת מוזס, המונה שבע מסעדות, ושל רשת מוזס שופ, האחות הקטנה של מוזס, המונה כיום שלושה סניפים ועד סוף השנה צפויה להקים שבעה סניפים נוספים.

מהי המנה הטובה ביותר שאכלת?
באחד מסיוריי בשוק בתאילנד נקלעתי למסעדת פועלים פשוטה, לא מעוצבת, כמה שולחנות, כיסאות בסגנונות שונים, דלפק נקי. הזמנתי מנת מאסמאן קארי וחשתי התעלות חושים: חגיגת טעמים ופסטיבל צבעוני של חומרי גלם ותבלינים, באופן המדויק ביותר שיכולתי להעלות על דעתי. פשוט טעים. 


מהי המנה שאתה הכי גאה בה?
אחד ההמבורגרים של מוזס שאני גאה בו הוא "בנגקוק", שמשלב שני עולמות שאני מאוד אוהב - עולם הקולינריה האסייתי ועולם ההמבורגרים המערבי.


מהו חומר הגלם האהוב עליך?
אני מחבב במיוחד תפוח אדמה. יש בו ורסטיליות רבה וניתן להפיק ממנו מטעמים, בכל שיטת הכנה: מבושל, אפוי וכמובן מטוגן.


מהו חומר הגלם השנוא עליך?
אני מסתכל על הכרובית ברגשות מעורבים. אמנם אנחנו מציעים מנת כרובית פריכה שנחשבת למעולה אצלנו, אבל לרוב אני מעדיף לא להשתמש בה.


החיים בקורונה
בתקופה הזו זכיתי לנהל בפועל את אחת המסעדות שלנו. זו הייתה תקופה מרתקת, שבה רכשתי ידע רב וניסיון בכל מה שקורה מעבר לדלפק המטבח: עולם המשלוחים והאיסוף העצמי, השירות ללקוח, הניהול על רצפת המכירה ועוד. זו הייתה תקופה מאתגרת ומעשירה במיוחד. 

bottom of page