top of page
סיון קליין _ צילום שי פרנקו _ עורך אופנה
שמלה הלגה עיצובים כיכר המדינה
טבעות עדי ביבי

מאת: מאיה גז / צילום: שי פרנקו
עורך אופנה וסטיילינג: נדב אליהו אפטר

ע' סטיילינג: סבינה יבריאנץ / שיער: דקל בן ציון / איפור: גלית ורטהיים

סיון קליין פורחת בימי מגפה. טפו־טפו־טפו, רק דברים טובים קרו לה, ועדיין קורים, בחסות הקורונה - גם אם פחות בקריירה ויותר בבית. "סגר זה דבר מדהים", היא מכריזה בראיון שכולו בריאות, חמסה־חמסה־שן שום. "יש משהו בזה שכולם עוצרים, עצירה מוחלטת - וזה מורגש במיוחד עם הילדים. ירדנו איתם לחצר בבניין, שיחקנו דג מלוח - וזה הספיק. לא חיפשנו אקשן, פעילות. לא הייתה ברירה, לא יכולנו לעשות שום דבר - וזה היה פשוט מדהים: ישנו טוב, אכלנו טוב, עשינו ספורט. אם היית משנה את הנוף, זו הייתה חופשה בתאילנד. אם רק את עוצרת וכולם ממשיכים זה כלא. זה בעייתי. אבל העצירה המשותפת הייתה אחרת".


מבחינתך, שיישאר ככה תמיד?
"אל תגזימי. מה שכן, אין ספק שנמאס לחיות עם הפחד שכל רגע אפשר שוב להיכנס לבידוד או לסגר".
היא מגישה בימים אלה את פינת התרבות והבידור ב"הבוקר של קשת" עם ניב רסקין בערוץ 12 - מה שמאלץ אותה להשכים קום, ומדובר באתגר של ממש כשמדובר באשה שאוהבת לישון. "אני צריכה להיות שם בשבע בבוקר ואני מתעוררת בשש ורבע או לפני כן, אחרי שאני קמה ברבע לחמש בגלל הילדים וסובלת משינה קלה", היא ממררת, "מצד שני, בתשע מסיימים לעבוד, שזה נחמד".

לא עו"ד
קליין, בת 36, ירושלמית במקור, גרה כיום בתל אביב. אביה מתווך נדל"ן ואמהּ טכנאית רנטגן. יש לה אח גדול ממנה בשנתיים, סוכן ביטוח. היא התגלתה בשנת 2003 כשזכתה בתחרות מלכת היופי של ישראל רגע לפני שירותה הצבאי. מיד לאחר מכן החלה לקבל תפקידים בתעשייה. "עברו 18 שנה מאז שזכיתי בתחרות מלכת היופי והיום כבר אין לי ספק שהחיים שלי מחולקים לשניים: לפני הזכייה ואחריה. בקרוב יעברו יותר שנים מהיום שהחיים שלי השתנו מאשר לפני שהשתנו".
מה למשל השתנה?
"הגעתי לתחרות ירושלמית והיום אני תל אביבית לגמרי. יש דיוק שאת לומדת להכיר בעצמך, שאומר לך מה נכון ומה לא. כשרציתי לעבור לתל אביב, מלבד העובדה שכאן עובדים, הרגשתי שזה נכון ומדויק לי. הייתה לי ילדות מאושרת בירושלים עם המשפחה והחברים, אבל את חיי הבוגרים הרגשתי שאני צריכה לעשות בתל אביב".
אחרי התחרות ותוך כדי עבודה בתעשיית הדוגמנות, פנתה קליין ללימודי משפטים. היא לא יודעת להסביר מדוע עשתה זאת. "אולי כי זה מה שמלכות יופי עושות", היא צוחקת. "הלימודים לא היו מהנים ואני לא עוסקת בזה, למרות שעשיתי סטאז' ועברתי את מבחני הלשכה הקשים בציון גבוה מאוד. לא יודעת למה עשיתי את זה. תכל'ס, זה היה בזבוז זמן".
היא למדה גם משחק "פה ושם", הייתה כתבת של גיא פינס והנחתה תוכניות שונות. דוגמנות, לעומת זאת, היא לא עשתה כבר הרבה זמן. "הכל שאלה של ביקוש", היא מסבירה, "המון זמן לא הייתי ביום צילום ואני לא יודעת אם אני מתגעגעת. אני אוהבת לעשות טלוויזיה וזה מה שאני עושה".
לפני שנתיים, במשך שנה, היא הגישה תוכנית יומית בשם "הרדאר" בערוץ 10 (לשעבר), לצד איש החדשות אריאל מרגלית. "מאוד אהבתי את זה. עבדנו שם עם אנשים מוכשרים. אלה היו ימי הפיצול של ערוץ 2, גיא פינס עזב לקשת והערוץ רצה תוכנית בידור. זו הייתה חוויה מלמדת וכיפית. את אריאל אני מכירה מילדות. היינו שכנים בירושלים. יש עוד אנשי טלוויזיה ירושלמים שגדלו איתנו: דפנה ליאל, עופר ברקוביץ, סגן ראש עיריית ירושלים לשעבר, והמון אנשי תוכן בטלוויזיה שהם ירושלמים במקור".
למה התוכנית ירדה?
"העתיד של ערוץ 10 לא היה ברור וכמה חודשים אחרי שהתוכנית ירדה הערוץ נסגר. בהתחלה התוכנית הייתה יומית, אחר כך עברה לפעם בשבוע ואז הגיעו הקיצוצים".
איך הרגשת?
"לא הצטערתי. כשירדה התוכנית הייתי בחודש תשיעי עם הבת שלי, אז מבחינתי זה היה טיימינג מושלם. אפשר לומר שיצאתי לחופשת לידה. מצד שני לקח לי הרבה זמן לחזור לעבוד. יותר משנה הייתי בבית".
למה בעצם?
"ככה זה בתעשייה - וזה מבאס מאוד. זו הייתה פעם ראשונה שהייתי בבית כל כך הרבה זמן. אמרתי לא לכמה פרויקטים שהרגישו לי לא נכונים והאמת היא שגם הגיעו פחות הצעות. מריבוי ערוצים עברנו לשני ערוצים מסחריים, הרבה אנשים פוטרו ונוצר מצב שיש פחות עבודה. לתוך זה נכנס גם עולם האינסטגרם, שאני לא חלק ממנו. קשה לי איתו".
תסבירי.
"אין לי ביקורת על זה, אני צורכת את זה, אבל קשה לי לייצר שם תוכן. כשהגיעה ההצעה מחדשות הבוקר של קשת ידעתי שזה אחד המקומות הטובים ביותר לעשות את מה שאני יודעת לעשות. להגיש אקטואליה רכה, מגוון תכנים, ולא רק לייף־סטייל. אלה תכנים שאני מתחברת אליהם. כאלה דברים תמיד אשמח לעשות".

באג פרסונלי
היא רגועה מאוד, מדויקת ויודעת מה היא רוצה. המרוויחים הגדולים מזה הם בעלה, הפרסומאי זיו קורן, ושני ילדיה, בנו (Beno) בן ה־4 ואיליי בת השנה ועשרה חודשים. "ברגע שנכנסתי להיריון עם בנו ידעתי שיקראו לו בנו", היא מספרת, "לא ידעתי שיש לשם משמעות. אחרי שהוא נולד, זיו אמר את השם לסבא וסבתא שלו והם ענו 'העיקר שיהיה בריא'. סיפרתי לסבתא שלי בת ה־95, שנפטרה כבר, והיא אמרה 'בנו? לסבא שלי קראו בנו'. סבא שלה נפטר כשהייתה ילדה. לבת שלנו לא ידענו איך לקרוא. הייתי בהיריון, ישבתי עם החבר הכי טוב של בעלי ואמרתי לו שאני לא יודעת איך לקרוא לה. הוא ענה 'איליי' ואמרתי לו 'סגור'".
איזו אמא את?
"לקח לי שנה לגלות מה עומד מאחורי האמא שאני. תפקדתי כל הזמן, אבל הייתי צריכה להבין מה המשמעות בשבילי להיות אמא, מי אני כאמא. האמת היא שגיליתי כמה דברים על עצמי, אבל עדיין קשה לי לענות על השאלה הזו. בואי נגיד שאני משתדלת שיהיה להם טוב, נעים, ואני בעיקר משתדלת לעשות איתם דברים. אני לא מהאימהות שעושות יצירה בבית. אני אוהבת ללכת איתם לבריכה ולים. הדבר הכי חשוב בשבילי זה לתת להם אהבה ומשם זה כבר מסתדר".
עד כמה המעבר מחופש לאימהות היה לך קשה?
"אני מרגישה שהפעם השנייה הייתה הרבה יותר קלה. ההלם הוא בילד הראשון. בילד הראשון את משווה כל דבר לחיים שלפני. בעיקר את השינה שלך, כי בלי ילדים שום דבר לא פוגע בשינה שלך. את כל הזמן עסוקה בוויתור שעשית. בילד השני הוויתור לא קיים. זה לטפל בתינוק. את גם ככה לא ישנה. אני זוכרת שהייתי בת 32 עם בנו התינוק וחשבתי לעצמי למה מיהרתי כל כך, למרות שגיל 32 זה לא מהר. היום אני ממש לא חושבת ככה. אני אוהבת את הילדים שלי ואני חושבת שאני אמא טובה. יש לי מגוון רבדים של אימהות ואני אוהבת את האמא שאני".
הסביבה מפרגנת על האימהות שלך או מעבירה ביקורת?
"לא זה ולא זה. בואי נגיד ככה: אני כל היום רוצה שיחמיאו לי. זה באג פרסונלי. אצלי. אני אוהבת לקבל מחמאות ורוצה שיאמרו לי שאני אמא נהדרת. בפועל, רק אמא שלי אומרת לי את זה כל הזמן".
ב־2015 הפכה קליין לשופר עבור נשים רבות לאחר ששודר סרט שיצרה בשם "עד החתונה זה יתבטל", שבו היא גוללה את סיפור ביטול החתונה שלה עם גלעד קינן, בנו של מנכ"ל בנק הפועלים דאז. התאריך והמקום שוריינו, אבל חצי שנה לפני כן, קליין החליטה שפחות מתאים. "היה לי המון מזל שעצרתי רגע לפני ומצאתי את בן הזוג שלי, את הפרטנר לחיות איתו", היא אומרת, "כשאת מתחתנת מלחץ יש לזה הסבר, אבל יש בנות שפשוט מתחתנות בלי להבין כמה זוגיות יכולה להיות באמת טובה. אנשים נשארים עם חולי בזוגיות - ואני לא מדברת על אלימות, אלא על דברים כמו דיכוי, כוחניות, קיצוץ כנפיה של אשה. זה עובד בשני הכיוונים. גם גברים יכולים לחיות בזוגיות לא טובה. כאן בארץ קל לומר שכולנו רוצות להתחתן ולהביא ילדים, אבל אחר כך מתגרשים, שזה גם לא נורא. תלוי בנסיבות. לפעמים פרידה היא דבר טוב".
אני חושבת על האומץ שלך. שריינתם תאריך, מקום, נשלחו הזמנות.
"את מכירה את זה שאת עושה משהו סופר־מדויק ומכוון ואת לא צריכה אומץ? את פשוט עושה. אמיץ היה להישאר בתוך זה".
די מהר אחר כך, פגשה את זיו, שהפך להיות בעלה. "פגשתי אותו כמו בסיפורים המעצבנים האלה שאומרים לך 'את תפגשי את הבחור המתאים' ואת חושבת שלא תפגשי אותו אף פעם. זה היה במקרה. הציגו בינינו וחשבתי שהוא לא היה נחמד אליי. לא ייחסתי לזה הרבה חשיבות. אחרי כמה חודשים נפגשנו עוד פעם ואז גל גדות עשתה את השידוך ונתנה לו את המספר שלי. בדיעבד התברר לי שביום הראשון שנפגשנו חשבתי שיש לו משהו נגדי, אבל הוא הלך לחדר הישיבות ואמר 'נורא מוזר. הכרתי מישהי עכשיו שאמרו לי שהיא מאורסת אבל אני יודע שהיא תהיה אשתי'".
את מאמינה בסירים ומכסים?
"אני לא קוראת לזה סיר ומכסה, אבל אני מאמינה שיש זוגות שהם טובים".
איך התחברת לעצמך כדי לדעת מה טוב לך?
"זה עניין של וייב, של חיבור, זוגיות מאפשרת, לא כועסת, מעצימה. זוגיות שבה אני יודעת לראות בדיוק מי אני. היה לנו נעים יחד, זו משיכה, זה ריח. זה ממש הסתדר אצלנו מכל הבחינות. באתי מזוגיות עם גבר קנאי ופתאום פגשתי בן אדם שאפשר לדבר איתו. אדם נעים שלא רב איתך על כל שטות ומוציא ממך דברים טובים. אני יודעת להקשיב לעצמי ואם אני שומעת את הקול שלי, זה תמיד יוצא מאוד מדויק. ילדים אומרים 'בא לי' וגננות מתעצבנות מזה. אני חושבת שזה מדהים. לא צריך לדכא את זה, צריך לשמוח עם זה. אנחנו לומדים להתאפק כל הזמן. אני בעד 'בא לי', כי את יודעת מה את רוצה באותו הרגע. ילדים יודעים את זה כי הם נקיים".
ומה בא לך עכשיו?
"או־ווה, מיליון דברים".
תני אחד.
"לא יודעת. לישון?". 

סיון קליין _ צילום שי פרנקו _ עורך אופנה
שמלה הלגה עיצובים כיכר המדינה טבעות עדי ביבי
סיון קליין _ צילום שי פרנקו _ עורך אופנה
שמלה הלגה עיצובים כיכר המדינה טבעות עדי ביבי
סיון קליין _ צילום שי פרנקו _ עורך אופנה
סיון קליין _ צילום שי פרנקו _ עורך אופנה
"אני כל היום רוצה שיחמיאו לי. זה באג פרסונלי. אצלי. אני אוהבת לקבל מחמאות ורוצה שיאמרו לי שאני אמא נהדרת. בפועל, רק אמא שלי אומרת לי את זה כל הזמן"
סיון קליין _ צילום שי פרנקו _ עורך אופנה
סיון קליין _ צילום שי פרנקו _ עורך אופנה

בגד גוף אוסף פרטי
ז'קט ג'ינס מיכל ומורן כיכר המדינה

קליין עם בעלה זיו קורן. _גל גדות עשתה את
קליין עם בעלה והילדים בנו ואיליי. _בואי
קליין עם בעלה זיו קורן. "גל גדות עשתה את השידוך ונתנה לו את המספר שלי"
קליין עם בעלה והילדים בנו ואיליי. "בואי נגיד שאני משתדלת שיהיה להם טוב, שיהיה להם נעים"
bottom of page