top of page

אשר ביום החתונה עם חיים לביא. "זכיתי בבן זוג חדש לחיים, ואני מסתכלת קדימה"

מילי אשר, עורכת דין לענייני משפחה

לקח קצת זמן, אבל בסופו של דבר סוכנת הנסיעות מילי אשר (נשואה באושר, אם לארבעה, סבתא לאחד) גילתה את ייעודה האמיתי בחיים, הפכה לעו"ד מילי אשר והחלה לטפל בתיקי גירושין. איפשהו בפנים היא תמיד ידעה שיש לה את זה - פתרון סכסוכים, גישורים, פשרות וקבלת החלטות הרות גורל, אבל ממש לא היה לה מושג עד כמה הסיפורים האלה ישפיעו על חייה האישיים, על תפיסת עולמה, על הלב ועל הנשמה.
"אני אדם משפחתי", היא מקדימה להצהיר, "אני אוהבת ילדים, משפחה וזוגיות, ואני מביאה את זה לתיקים שלי. אני תמיד משתדלת לשמור על האינטרסים של הלקוח, כמובן, אבל בתוך זה אני מנסה לראות אם יש אפשרות, לפני הכניסה לערכאות, להציל משהו מהמשפחה. מצד שני, במקרים רבים זה פשוט לא אפשרי. יש תיקים שבהם אני פשוט לא מצליחה לראות את האור, ואז לרוב אנחנו מגיעים לפשרה. עכשיו, למשל, בדיוק חזרתי מתיק של זוג עם ילד בן 9 שהתגרש והיה שם סכסוך רציני על רקע אי תשלום מזונות. הבעל לשעבר לא מפסיק לתבוע את האשה, כל פעם על משהו אחר, והתיק כבר הגיע להוצאה לפועל".
בקיצור, יש לה, לעו"ד אשר, עבודה קשה. מדובר באחד התחומים היותר אמוציונליים, מבלבלים וסוערים במקצוע עריכת הדין. היא, מצדה, מנסה תמיד לקצר את ההליך ככל האפשר. "חבל על הכסף", היא אומרת, "עדיף תמיד לעשות הסכם גישור, לשים את הסיפור במגירה ולהתקדם בחיים. אין סיבה לגרור תיק במשך שנים ולבזבז על זה מאות אלפי שקלים שיכולים ללכת לילדים. אמנם אנחנו, המבוגרים, הם אלה שעוברים את זה, אבל הילדים זוכרים את המילים הקשות, את הבכי, את התסכול - והם עלולים לקחת את זה איתם למערכות היחסים שיהיו להם בעתיד".

זה לא רק ספורט
לפני שתשאלו - כן, גם היא בעצמה גרושה. זה קרה לא מזמן. פברואר 2019, אחרי 30 פלוס שנות נישואים, בנסיבות יוצאות דופן. "הבן שלי התחתן כמה חודשים קודם לכן", היא משחזרת, "וקצת לפני החתונה הגיע אליי למשרד לקוח שביקש לעקוב אחרי אשתו. הוא דרש מעקב למרות שלא היה לו חשד מבוסס לגביה. אני תמיד אומרת ללקוחות כאלה 'רגע, לפני שאתה קופץ מהעץ, בוא נברר את זה לעומק', אבל איתו זה לא הלך. הוא התעקש. בקיצור, שמנו חוקר במעקב על האשה שאמרה שהיא נוסעת למחנה אימונים ובאחת התמונות השתרבבה תמונה של בעלי - כלומר, לשעבר - מחובק עם מישהי שאני מכירה. הוא נתפס בעדשה לגמרי במקרה".
וואו. זה נשמע לי די הלם.
"זה היה לגמרי הלם. לא חשדתי בו בכלל. יצאתי איתו מגיל 15, ואתה יודע, באיזשהו שלב מגיעים לסוג של שאננות, של שגרה. אתה חי את החיים והדברים זורמים. הוא, מצדו, נכנס עמוק לתחום הספורט וככה התרחקנו. בגלל שהוא עצמאי שעות העבודה שלו לא ממש קבועות ואני מניחה שזה הקל עליו לעשות את מה שהוא עשה. תמכתי בו בקטע של הספורט כי זה נראה לי סבבה, לא ראיתי בזה משהו חריג. הוא לא יצא בלילות לפאבים או משהו כזה. הוא התעסק רק בספורט. בהתחלה ארבע פעמים בשבוע ואחר כך כל בוקר".
מתכון לאסון?
"בדיעבד כן. בשלב מסוים הוא הצטרף לקבוצות של ריצה ואימונים, השתתף בכל מיני תחרויות של איירון מן וכאלה, ושם, באחת התחרויות שהתקיימה באילת, התמונה ההיא צולמה".
איך הוא הגיב לכך שתפסת אותו?
"התעמתנו כמה שבועות ובשלב מסוים זה הגיע למצב של 'זה לא אני, זה אתה' וכו'. עשינו שלום בית, זה לא עבד, הלכנו לטיפול, זה גם לא עבד, ובסופו של דבר התגרשנו. היום אנחנו חברים טובים, פחות או יותר, שבולעים את כל מה שצריך בשביל הילדים".
ומה נסגר עם הרומן שלו?
"שמע, היא הייתה בטוחה שאני אשאיר לו את הווילה ואלך, וכשהיא קלטה שזה לא הולך לקרות, היא עזבה. היום הוא נשוי למישהי אחרת".

להביט קדימה 
תהליך הגירושין היה קשה, היא מודה, אבל גם מאוד מחשל. "כשאתה בשפל אתה לא רואה את האור", היא אומרת, "אתה לא יכול לדמיין מחר שבו הכל מסתדר. אני הצלחתי לעשות את זה באיזושהי דרך בסופו של דבר. אני חושבת שעשיתי את זה באופן די אצילי. הצגתי סוג של גדולה מול הילדים שלי. הרי יכולתי להשמיץ אותו ולקחת את זה למקומות אפלים, אבל החלטנו להסתכל קדימה, עם כל הקושי. בשורה התחתונה, אני מאוכזבת ממנו, מהשבירה של האמון בינינו. יצאתי איתו מגיל 15 ולא חשבתי שאגיע למצב של גירושין. כשהסובבים אותי שמעו את זה הם הרימו גבה. זה לא הסתדר להם. לא נורא. מבחינתי, הכל בסדר עכשיו. זכיתי בבן זוג חדש לחיים ואני מסתכלת קדימה".
איך הילדים הגיבו לזה?
"לא שיתפתי אותם בסיפור הבגידה והכל כמובן, אבל עדיין לא היה להם פשוט. בטח לא בהתחלה. הסברתי להם שהגענו לצומת דרכים ושכל אחד מאיתנו נמצא עכשיו במקום אחר. אחרי כמה שבועות, הבת שלי אמרה לי 'רואים שאת יותר מאושרת'. יכול להיות שהם רואים משהו שאני לא רואה, כי הייתי מאושרת גם לפני כן".
והיום, כשאת מסתכלת קדימה, מה את רואה?
"השאיפות שלי כרגע הן לעזור לאנשים אחרים להסתכל קדימה במסגרת העבודה שלי כעורכת דין לענייני משפחה. כמו שאני הצלחתי, אני מאמינה שכל זוג שמגיע אליי יצליח". 

bottom of page