top of page
דקה על סיכה
שוז פואה
הכל כלול
אנחנו חיות בג'ונגל. אולי אין בו קופים, נמרים ותנינים, אבל גם הוא, כמו אלה שבאפריקה ובדרום אמריקה, עמוס בצבעים, בהתרחשויות וביתושים, כך שכדי לנווט בו - כלומר, בעיר של חורף 2019 - כדאי להסתנכרן עם כל הנ"ל באופן מושלם, כך שנהפוך לחלק אינטגרלי ממנו ונגרום לשאר המסתובבים בו להבין שאנחנו הכי קוליות בעולם.
בתעשיית האופנה הישראלית יש אשה גאונה אחת שמבינה היטב את המציאות הכאוטית שאנחנו מתמודדות איתה בימים אלה ויודעת בדיוק כיצד עלינו להיראות כדי להתמודד עמה. קוראים לה לארה רוסנובסקי וקולקציית החורף של מותג המעצבים המנצח שקרוי על שמה מתכתבת בדרך מרהיבה ומגניבה עם ג'ונגלים מצוירים ונאיביים, תוך שימוש ברקמות עזות שמקורן בלבנט, כדי שבכל זאת לא נשכח מאין באנו ולאן מועדות פנינו.
התוצאה מסתורית ואפלה מצד אחד ושובבה ונאיבית מצד שני. בפועל זה אומר בדי ג'קארד הדורים משולבים בבדי פרנץ' ספורטיביים, אופנת סטריט נועזת לצד לוקים רומנטיים ואלגנטיים. יש בזה גם קצת הומור, קצת דקדנס, קצת אסתטיקה סובייטית (בכל זאת, המעצבת הגיעה משם) ודי הרבה רוקנ'רול. כל זה ביחד מתחבר לקולקציה חורפית המתאימה לזמן שאנחנו חיות בו - מבלבלת ומסחררת במובן הכי טוב של המילים האלה. טווח מחירים: 400־2,200 שקל. x דורית בן־ארי

לנעול את הלוק

היינו מאוד רוצות, אבל אין לנו מקום, ובטח שלא כסף, לקנות נעליים חדשות כל יום. הסיכות החדשות של אלדו פותרות את העניין הזה

אנחנו רעות. אין לנו לב. צריך להעניש אותנו, ובחומרה. במשך שנים אנחנו אוספות אותן באדיקות ומגדירות אותן בפני כל בתור החברות הכי טובות שלנו, אבל מעולם - מעולם - לא השבנו להן, לנעלינו האהובות באשר הן, טובה תחת הטובה הענקית שהן עושות למין הנשי בעצם קיומן. אף על פי שמדובר בפריט הלבוש החשוב והיקר ביותר שאשה יכולה לחשוב עליו במהלך חייה, אנחנו מתייחסות לנעליים שלנו באופן מחפיר. לעתים נדמה שכלל לא אכפת לנו מהן ומאיך שהן מרגישות, המסכנות, בכלא שבין כפות הרגליים שלנו למדרכה המעופשת.
ובכן, לא עוד. הגיעה השעה - בכל זאת, מוטב מאוחר וכו' - להראות לנעליים שלנו כמה הן חשובות לנו ולהעניק להן מתנה מדליקה ומגניבה שתוכיח להן את זה: סיכה של אלדו, שנתפסת על הנעל - כל נעל - בעזרת קליפס. סוג של צל"ש לנעל. מגיע לה. היא הרוויחה את זה ביושר. מחיר: 100 שקל לזוג. רעות בנימיני

נושאת פילה

מותג המקפיץ פילה משיק קולקציה נוצצת ומוגבלת של הדגם הפופולרי Disruptor. יש רק 3,000 זוגות כאלה בעולם, אז כדאי שתמהר

בקיץ 2018 היה חוק: כל מנהיגת דעה באשר היא, גם אם רק בעיני עצמה, חויבה לפסוע ולהצטלם לאינסטה בנעלי פילה מדגם Disruptor, הידועות בכך שמצד אחד הן ספורטיביות ונוחות ומצד שני הן בעלות פלטפורמה בגובה מגדל שלום.
בקיץ 2019 החוק הזה מן הסתם כבר לא תקף, שכן לכולן יש לפחות זוג אחד כזה - בכל זאת, מדובר כיום באחד הדגמים הנמכרים בעולם - אבל עכשיו בפילה, מסמלי הבריטפופ של שנות התשעים, מציבים בפנינו אתגר חדש וקשוח במיוחד: דגם ייחודי של Disruptor, מכוסה גליטרים, שהופכים את הנעל - כולל השרוכים - לנוצצת באמצעות שבירת קרני אור. הבעיה היא, כאמור, שלכולן כבר יש כאלה. הפיתוי: לאף אחת אין בדיוק כאלה. 3,000 זוגות בלבד מהדגם הנוצץ שוחררו למכירה ברחבי העולם, כך שאם תצליחי לשים יד על אחד מהם (טיפ: סורי לפקטורי 54 בקניון גינדי, תל אביב), תהיי מלכת העולם. זה יעלה לך 1,200 שקל, אבל אין מחיר ללהיות הדבר הכי קולי שקיים. רעות בנימיני

שלי נעלייך

ושימי עלייך נעלי סניקרס. הן גם יפות יותר וגם זולות יותר

קצת מפתיע לגלות שרק לפני חודשים בודדים הוקמה בישראל הקבוצה הראשונה לחובבי הנעליים בפייסבוק, "סניקרס. כי נעליים זה החיים", מתוך מטרה להיות זירה חופשית משיקולים מסחריים ושיווקיים בכל הנוגע לסניקרס. חברי הקבוצה מתייעצים, חולקים טיפים ומשוויצים בדגמים ייחודיים. מאחורי ההקמה עומדת יוליה פריליק, שפתחה אותה עקב התמכרות לסניקרס. "חיפשתי קבוצה בעברית נטולת אינטרסים כלכליים, וכשלא מצאתי - הקמתי קבוצה קטנה ואינטימית", היא אומרת. "השאיפה היא להגדיל את הקבוצה, בלי להכניס בעלי עניין שיווקי פרופר". כמעט כל חברת נעליים כבר הבינה את הפוטנציאל הגלום בה ומציעה נעליים במבחר גוונים וצורות. אנחנו חיבבנו במיוחד קולקציות של שתיים מהן, אפילו מפתיעות. סקצ'רס, בכיכוב אגם רודברג, מצליחה לחבר בין שמלות קיץ קלילות לנעלי סניקרס מגניבות, במרקמים משגעים, עדינים ומחוספסים – כל אחת לפי העדפותיה; ורשת גלי הישראלית חוזרת להיות אטרקטיבית בזכות סניקרס בד בצבעים נועזים, ביניהם כתום, צהוב, אדום, ירוק זית, ורוד עתיק, שחור והשוס – בצבע ג'ינס. גם בקולקציית הגברים אפשר למצוא סניקרס בצבעוניות קיצית של לבן, אפרפר לצד כחול ושחור.
אילן בן דוד

1 / 12

Please reload

גיליון היכרות מגזינה 5 שח לאתר.jpg
bottom of page